Przerejestrowanie samochodu

Przerejestrowanie samochodu

26 Kwi 2014, 12:25

Witam.
Czy jeśli kupiłbym samochód z zamiarem odsprzedania go, a bym nim nie jeździł to czy muszę przerejestrować samochód na siebie ? I jakie opłaty musiałbym jeszcze uiścić poza podatkiem 2% ?
rafalek2777
Obserwowany

Auto: Nie mam

Re: Przerejestrowanie samochodu

26 Kwi 2014, 15:36

rafalek2777 napisał(a):Czy jeśli kupiłbym samochód z zamiarem odsprzedania go, a bym nim nie jeździł to czy muszę przerejestrować samochód na siebie ?
Nie musisz ...Musisz wtedy przekazać nowemu kupującemu orginał umowy k/s pomiędzy włascicielem z DR a Toba...
Oczywiscie jezeli cena rynkowa samochodu przekracza 1.000.-zł to płacisz 2% w US...
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

Re: Przerejestrowanie samochodu

26 Kwi 2014, 16:58

Ja mam troszkę inne zapytanie i proszę o szczere wypowiedzi. Na początku stycznia kupiłem samochód od handlarza, sprowadzony z Belgi, tablice oryginalne, on wystawił mi FV, porobił wszystkie opłaty, tłumaczenie, przegląd Polski, ja sobie aby opłaciłem OC. I teraz pozostaje aby opłacić recykling i rejestracja. Ale nic nie przerejestrowywałem, tylko tak sobie jeżdżę od stycznia na tych tablicach. I czy to wszystko jest w miarę przepisowo, nie mam chęci go rejestrować na siebie bo nie wiem ile jeszcze czasu będę nim jeździł, wiec mogę tak dalej sobie śmigać?
PiotrMSC
Początkujący

Miejscowość: Lublin
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Fiat Tipo 5D i Station Wagon - dwie nowe wersje Fiat Tipo 5D i Station Wagon - dwie nowe wersje
    Fiat Tipo jest nowoczesnym samochodem kompaktowym. Wyrazisty charakter, prostota, funkcjonalność w połączeniu z bezkonkurencyjną ofertą cenową, to cechy, dzięki którym model został uhonorowany tytułem "Autobest" w ...
    Gran Turismo Polonia Light / relacja Gran Turismo Polonia Light / relacja
    W dniach 13-16.09.2009 odbyła się wersja ,,Light" najlepszego motoryzacyjnego eventu w Polsce o nazwie ,,Gran Turismo Polonia" która odbyła się w czerwcu tego roku. Ten event miał być bardziej kameralny. Bez rozgłosu, ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      passat b5 german style
      Infiniti Q50