Przerejstrowanie samochodu z homologacją ciężarową na osobow

Przerejstrowanie samochodu z homologacją ciężarową na osobow

16 Sie 2019, 13:50

Witam. Tydzień temu kupiłem samochód Audi A3 8P, sportback 2.0TDI 2010r. produkcji.Mój problem polega na tym że samochód ma homologację ciężarową (był brany na firmę). W dowodzie rejestracyjnym wbite jest, że samochodem może podróżować 4 osoby. Chciałbym przerejestrowac go na samochód osobowy z wbiciem do dowodu że w samochodzie może znajdować się 5 osób. Samochód ma normalnie siedzenia, 3 pasy bezpieczeństwa z tyłu, zagłówek więc jest przystosowany do przewozu 3 osób na tylnej kanapie, pozostaje tylko demontaż tej nieszczęsnej kratki.Po wizycie na 3 stacjach diagnostycznych powiedzieli mi że nie można go już przerobić na 5 osób ponieważ oni nie mają pewności że ja 3 pasa nie dołożyłem sam itd. wygląda na to że pasy i wgl wszystko jest fabrycznie zrobione, wszystkie pasy i zagłówki są oryginalne. Zadzwoniłem do ASO, po VIN sprawdzili i powiedzieli że te samochody były tylko i wyłącznie produkowane jako 5 osobowego. Pomóżcie, co mam zrobić z tym fantem... Już nie wiem jak się za to zabrać.
Boro16
Obserwowany

Re: Przerejstrowanie samochodu z homologacją ciężarową na osobow

22 Sie 2019, 10:13

Na stacji diagnostycznej ci nie pomogą w tej sytuacji ponieważ musisz mieć odpowiedni dokument poświadczający demontaż kratki i montaż zagłówka i trzeciego pasa w odpowiedniej firmie posiadającej takie uprawnienia (zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z 7 października 1997 roku kod działalności gospodarczej PKD 45.20Z). Oni wystawiają odpowiedni dokument poświadczający zmian dokonanych w pojeździe i ty następnie jedziesz z nim na SKP gdzie bez problemu pojazd powinien przejść przegląd już jako auto osobowe.

Jeżeli ten model wychodził z trzecim pasem i zagłówkiem to może się okazać że potrzebne będzie jakieś zaświadczanie od ASO tego już nie wiem ale na podstawie którego wystarczy tylko demontaż samej kratki w takim warsztacie posiadającym odpowiednie uprawnienia.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 19
Auto: Nie mam

25 Sie 2019, 16:46

Jeżeli pojazd posiada homologację jako osobowy na 5 osób to spokojnie temat jest do załatwienia.
Trzeba na pewno jechać na Okręgową SKP i tam to załatwisz.
Przede wszystkim potrzebna będzie faktura na montaż foteli i pasów w firmie która takie usługi świadczy np. warsztat mechaniki pojazdowej, trzeba albo załatwić albo odkręcić pasy siedzenia i kazać zakręcić i zamontować i poprosić o fakturę :mrgreen: nie powinni wziąć więcej jak 100zł
mając tą fakturę jedziesz na OSKP i robisz badanie techniczne , diagnosta robi dodatkową dokumentację zdjęciową i wbija w Cepik samochód osobowy,
Później do wydziału komunikacji z tym przeglądem techn. i fakturą na montaż foteli i pasów i rejestrujesz jako osobowy.

Ja przerabiałem temat w dodatku samochód był sprowadzony z zza granicy i wszystko do ogarnięcia w sposób jaki podałem.

Czasami u nas czepiają się jak to u nas bywa , na OSKP wymagają homologacji na samochód od producenta, ale wtedy najlepiej zmienić stację. :mrgreen:
andrewb25
Stały forumowicz

Miejscowość: małopolskie

25 Sie 2019, 21:54

a ja słyszałem że potrzebna jest faktura na fotele i pasy z ASO a nie na usługę
Zachęcam do wzięcia udziały w ankiecie na wybór koloru na E36 Cabrio
kolor-na-bmw-e36-cabrio-vt117044.htm
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 15
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type, e36 Cabrio, ML
Silnik: 2.0 D, 2.0, 2.7

29 Sie 2019, 21:51

w moim przypadku pasy były fabryczne zwinięte w rulonik i schowane za plastik.
Najlepiej zapytać w swoim wydz. komunikacji i na OSKP
andrewb25
Stały forumowicz

Miejscowość: małopolskie
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Toyota GT86 Toyota GT86
    Sportowe coupé Toyoty zdobyło wielką sławę jako samochód dający ogromną frajdę z jazdy, który jednocześnie nie kosztuje majątku. Wersja kabriolet z pewnością przysporzyłaby dodatkowych fanów tylnonapędowej ...
    Rajd Finlandii 2017 wygrywa młody fiński kierowca Rajd Finlandii 2017 wygrywa młody fiński kierowca
    Tegoroczny Rajd Finlandii wygrał niespodziewanie młody fiński kierowca Esapekka Lappi, zdobywając najwyższe miejsce na podium dla zespołu Toyota GAZOO Racing. To jednak nie przypadek – mimo zaledwie 26 lat, młody Fin ...

•