Przerywanie gazu podczas jazdy

Przerywanie gazu podczas jazdy

03 Lip 2007, 21:15

mam land rovera freelander i problem polega na tym ze przy normalnej jeździe lub przy nabieraniu prędkości tak jakby przerwał się dopływ paliwa na sekunde i samochód gwałtownie "wyhamowuje"(to jest tylko na ułamek sekundy tak ze odczuwalne jest tylko takie zerwanie) przeważnie dzieje się to przy prędkościach powyżej 70-80 km/h

jest to średnio częste zjawisko przeważnie pojawiające się po 5-10 minutach od rozpoczęcia jazdy czasami nawet po pół godziny
blublub
Nowicjusz

• Re: Przerywanie gazu podczas jazdy

04 Lip 2007, 16:54

poszukaj nieszczelności w układzie zasilania paliwem. prawdopodobnie masz niewielki upływ paliwa przez co w układzie pojawia się bąbel powietrza, który po pewnym czasie od uruchomienia dochodzi do układów silnika...

No, chyba, że auto jest zagazowane - tak się objawia w niektórych autach moment przełączenia...

Bo takie "pierdółki" jak wymiana filtrów paliwa i powietrza to mam nadzieję, że masz za sobą...
    Pozdr
    fourup
    Nie udzielam porad na PW - tylko forum ogólne!
    fourup
    Zaawansowany
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Kraków, Słomniki
    Prawo jazdy od: 08 01 1999
    Auto: Mercedes S124 250D
    Silnik: OM602
    Paliwo: Diesel
    Typ: Kombi
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 1990

Re: Przerywanie gazu podczas jazdy

04 Lip 2007, 18:03

niektóre rzeczy były wymieniane nie wiem czy wszystkie pierdółki ale filtr paliwa był i powietrza też

jeszcze zapomniałem dodać ze to disel jest

i raczej to nie jest powietrze bo to inaczej wygląda i nie widać żadnego przecieku

u mnie to wygląda tak jakbyś jechał samochodem i na ułamek sekundy wyłączył silnik na wysokich obrotach

mam nadzieje że to nie jest komputer pokładowy

trochę strach tak jeździć ostatnio wyprzedzałem 4 samochody capingowe naraz z przeciwka tir a mi silnik tak robi...

chyba mogę powiedzieć że dzieje się to tylko na wysokich obrotach jak się rozpędzam
    blublub
    Nowicjusz

Re: Przerywanie gazu podczas jazdy

05 Lip 2007, 14:46

blublub napisał(a):(...) jeszcze zapomniałem dodać ze to disel jest

i raczej to nie jest powietrze bo to inaczej wygląda i nie widać żadnego przecieku

u mnie to wygląda tak jakbyś jechał samochodem i na ułamek sekundy wyłączył silnik na wysokich obrotach...
    W takim razie obstawiam (wcale nie taki rzadkospotykany problem!) przytkany odpowietrznik zbiornika paliwa...

blublub napisał(a):(...) trochę strach tak jeździć ostatnio wyprzedzałem 4 samochody capingowe naraz z przeciwka tir a mi silnik tak robi...
    Zdrowy rozsądek podpowiada, żeby takich sytuacji unikać... :roll:
    Pozdr
    fourup
    Nie udzielam porad na PW - tylko forum ogólne!
    fourup
    Zaawansowany
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Kraków, Słomniki
    Prawo jazdy od: 08 01 1999
    Auto: Mercedes S124 250D
    Silnik: OM602
    Paliwo: Diesel
    Typ: Kombi
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 1990
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wypadek z udziałem jednego pojazdu to co trzecia śmierć na drodze Wypadek z udziałem jednego pojazdu to co trzecia śmierć na drodze
    Wypadek drogowy może kojarzyć się przede wszystkim z tragiczną w skutkach kolizją, w której bierze udział dwóch lub więcej uczestników ruchu drogowego, ale okazuje się, że zdarzenia z udziałem tylko jednego ...
    Nie czekaj na pierwszy śnieg ze zmianą opon na zimowe Nie czekaj na pierwszy śnieg ze zmianą opon na zimowe
    Wielu kierowców odkłada na ostatnią chwilę zmianę opon na zimowe. Oznacza to, że kiedy wystąpią przymrozki albo spadnie pierwszy śnieg, bardzo łatwo o stłuczkę, a dodatkowo w warsztatach tworzą się kolejki. Podpowiadamy ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Mitsubishi Pajero 2015, wlot powietrza nad dachem
      Moto Piknik - Olsztyn/Dajtki 2010
      Z ulicy na tor - Poznań
      Opel ADAM R2