Przestrzegam przed kupnem!

09 Wrz 2011, 21:50

Witam,
Jak w temacie, właśnie tego auta: [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] . Sprzedający próbuje sprzedać(wcisnąć) samochód Dacia Sandero, który posiada ślady wskazujące,że jest po wypadku,nie wykluczone,że dość solidnym,przyrząd do badania lakieru(w ASO)wykazywał na większości powierzchni karoserii jego podwyższoną grubość.Już pierwszy rzut oka pracownika ASO wykazał o tym,że auto jest „bite”.Szyba przednia wymieniana.Z wnętrza wydobywał się dziwny zapach zgnilizny,no i zapach palonych papierosów.Pojazd jak po żniwach,(sprzedający mieszka na wsi)siwiutko w środku.Póżniej okazało się,że ten dziwny zapach był skutkiem przegnicia materiałów stosowanych na podłodze,”zagnieździła” się tam woda.Niby fabryczna instalacja LPG,ale w dokumentacji nie ma śladu mimo,że auto zakupione….w Bolesławcu niedaleko Jeleniej Góry.Inna wersja to instalacji dokonano w Polsce,tak by wskazywała data atestowania butli,czyli kilka miesięcy temu,brak innych dokumentów.Póżniej okazało się,że i ta instalacja nie pracuje prawidłowo.Swieciło się cały czas światełko od poduszki powietrznej od strony kierowcy.Skąd to wszystko wiem,bo ….na kilka dni stałem się współwłaścicielem tego pojazdu(właściciel-żona),tak silna perswazja,argumenty ceny i rocznika,kierowane ze strony innych osób sprawiły,że zgodziłem się na zakup.Kilkudniowa eksploatacja i wizyta w ASO i życzliwe tam podejście jednego z jego pracowników,sprawiło,że postanowiłem zerwać umowę.Anulowanie umowy i zwrot gotówki odbył się bez protestów ze strony sprzedającego. Oprócz nerwów straciłem kasę na drogę (ponad 200km w jedną stronę).
Ten gość jednak poluje na następną ofiarę wystawiając ponownie ten samochód,być może posługuje się inną osobą,inny jest nr telefonu,zakryty nr rej.(GE-EP1283). W poprzedniej ofercie podawał: Niemcy-Niemcy,obecnie Polska-Polska,mimo,że status pojazdu się nie zmienił. Sprzedający jest z m.Siedlisko pow.nowosolski,Patryk L.
Ten post winien być ostrzeżeniem dla ewentualnego nabywcy tego pojazdu. Dziękuję i pozdrawiam.
dziadzia55
Nowicjusz
 
Posty: 1

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    3 miliony silników EA211
    19 czerwca 2020 w fabryce Mladá Boleslav został wyprodukowany trzymilionowy silnik EA211 dla samochodów ŠKODA i innych marek z Grupy Volkswagen. Pierwszy egzemplarz zjechał z linii produkcyjnej w 2012 ...
    Nightvision - technologie high-tech w nowym Touaregu
    Nowy Touareg jest oferowany z licznymi innowacyjnymi urządzeniami, których zadaniem jest pomoc kierowcy w niebezpiecznych sytuacjach. Jako pierwszy model Volkswagena nowy Touareg został wyposażony m.in. w system "Nightvision", ...