Przyczepa z wypożyczalni jedno koło R13 drugie R14 kłopot

Przyczepa z wypożyczalni jedno koło R13 drugie R14 kłopot

29 Sie 2013, 10:42

Witam jak w temacie wypożyczyłem taką przyczepę i niestety to mniejsze koło rozsadziło, niestety nie dali zapasu stanąłem wczoraj na A2 ( cud że nie było karambolu).

Ale nie mając za pasówki miałem kłopot, dzwoniąc po Autopomoc zapytali jakie koło potrzebne w tedy zorientowałem się że są zupełnie różne co prawda poprosiłem czy nie mieli by takiego jak to co zostało acz kolwiek, najchętniej załatwił bym sobie mały transport i przerzucił towar z przyczepy potem ją zostawił a właściciela firmę wypożyczającą powiadomił skąd ma sobie ją zabrać, i dalej niestety nie mogli mi pomóc z kołem nie mieli takiego no i byłem chyba naiwny załatwiłem transport przyczepy ściągnąłem do Ostrowa co kosztowało bagatela 700zł.
Wypożyczający twierdzi że różnica wielkości kół na pewno nie zawiniła bo koło kręcą się na niezależnych łożyskach i nie ma tu jego winy, bo zapewne na coś najechałem i opona wybuchła co mnie dziwi bo przyczepa ważyła max 700kg a nie widziałem aby koła wybuchały przy takiej wadze i prędkości 90km/h.
Zaraz pewnie ktoś napisze że moim obowiązkiem jest sprawdzić stan techniczny przed wyjazdem i sprawdzam światła, ciśnienie w oponach ale nie porównuję że są innejj wielkości na to bym nie wpadł że można coś takiego komuś wypożyczyć.

Proszę o info czy Faktycznie różnica wielkości kół nie gra roli czy faktycznie najechanie na jakiś śmieć i co zrobić odpuścić czy jakoś faceta zmusić do pokrycie kosztów.

Poniżej fotki które porobiłem gdy nudziło mi się

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
RafalS
Nowicjusz

Miejscowość: Ostrów Wielkopolski
Prawo jazdy: 28 09 1999
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Passat B5 FL
Silnik: 1,9tdi
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Budowlany ekstremista - wywrotka Budowlany ekstremista - wywrotka
    Jeszcze jesienią ubiegłego roku mieliśmy okazję przetestować samochód Mercedes-Benz Arocs AK 8×6 w wersji Grounder – na tym właśnie podwoziu KH-kipper zabudował półokrągłą wywrotkę tylnozsypową W1U ...
    Uważaj na Pieszych na wielopasmowych jezdniach Uważaj na Pieszych na wielopasmowych jezdniach
    Do najbardziej niebezpiecznych miejsc dla pieszych należą przejścia przez wielopasmowe jezdnie bez sygnalizacji świetlnej. Do potrąceń najczęściej dochodzi, gdy pieszy wchodzi na oznaczone przejście, widząc zatrzymujący się ...

•