Przygotowanie auta serwisowego (z podwójnej kabiny)?

przygotowanie auta serwisowego (z podwójnej kabiny)?

20 Sty 2012, 13:46

Witam,
jest to mój pierwszy post na tym forum i nie jestem pewien czy moje pytanie jest zadane w odpowiednim dziale, więc z góry przepraszam jeśli zaśmiecam forum.

Przymierzam się do zakupu nowego auta dostawczego - Peugeot Boxer z podwójną kabiną oraz 3m skrzynią. Z tylnej części kabiny chciałbym zamontować siedzenia i założyć szafki na narzędzia. Próbuję dowiedzieć się czy to jest legalne i nie będę miał problemów z ITD, Policją lub późniejszymi przeglądami.
Na Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów dowiedziałem się, że demontaż siedzeń wiąże się ze zmianą konstrukcyjną auta. Nie byłby to problem ponieważ można by zrobić przegląd techniczny i auto zarejestrować jako 3 osobowe. Nikt jednak nie jest w stanie odpowiedzieć mi na pytanie czy to jest zgodne z prawem. Dealer samochodowy nie ma takich informacji, Stacje kontroli wiedzą tylko że można by zmienić auto na 3 osobowe, firma która robi zabudowy z szafkami także nie wie czy to jest legalne. Na jednej ze stacji kontroli powiedzieli mi nawet, że trzeba by zamontować ściankę działową ponieważ szafki mogą stwarzać zagrożenie w przypadku kolizji.
Czy ktoś z Was posiada pojazd przygotowany w ten sposób? Jeśli macie informacje na ten temat, to proszę o pomoc.
Pozdrawiam
gryku84
Obserwowany

Prawo jazdy od: 01 11 1984
Auto: E30 MT2

Re: przygotowanie auta serwisowego (z podwójnej kabiny)?

20 Sty 2012, 23:42

gryku84 napisał(a): Z tylnej części kabiny chciałbym zamontować siedzenia i
gryku84 napisał(a): że demontaż siedzeń wiąże się ze zmianą konstrukcyjną auta

Ty chcesz zdemontowac czy zamontowac te siedzenia.... :?: :?:
gryku84 napisał(a): Nikt jednak nie jest w stanie odpowiedzieć mi na pytanie czy to jest zgodne z prawem.

Mozesz smiało to zrobic.Jak wspomniałes jest to zmiana konstrukcyjna/szumna nazwa :D /i po uaktualnieniu zapisów w DR nikt sie do tego nie doczepi...
gryku84 napisał(a): Na jednej ze stacji kontroli powiedzieli mi nawet, że trzeba by zamontować ściankę działową ponieważ szafki mogą stwarzać zagrożenie w przypadku kolizji

Oczywiscie ze tak.Dla mnie taka przeróbka i montaz szafek w tylnej części musi byc oddzielona od części pasazerskiej wlaśnie na trwale umocowaną ściana działowa do nadwozia....
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

20 Sty 2012, 23:43

Ps.Znajdz kumatego diagnostę to Ci wszystko wytłumaczy i zrobi... :wink:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Rok produkcji: 2014

21 Sty 2012, 01:11

Przepraszam ale faktycznie wdarły mi się w poście błędy...
oczywiście siedzenia chcę zdemontować :)
Jeśli chodzi o diagnostów, to każdy mówi co innego. Jeden nawet się znalazł co wymyślił, iż na czas przeglądów musiałbym z powrotem zakładać kanapę i później ją demontować...
gryku84
Obserwowany

Prawo jazdy od: 01 11 1984
Auto: E30 MT2

04 Lut 2012, 21:40

a co za problem wstawić przegrodę stałą za pierwszym rzędem siedzeń, drugą część kabiny zabudować jak chcesz i pojechać na stację diagnostyczną i zrobić przegląd dopuszczający taki wariant do ruchu??
Pzdr from ŁDZ,
Basiu

Peugeot 107 RC
ArcherPAF
Początkujący
Awatar użytkownika

Miejscowość:
Prawo jazdy od: 18 11 2006
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: P 107 RC
Silnik: 1.0 +
Rok produkcji: 2007
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Yellow boxy na drogach - co to takiego? "Yellow boxy" na drogach - co to takiego?
    W Szczecinie pojawiły się tzw. "Yellow boxy" mają one na celu poprawę przepustowości ruchu w godzinach szczytu. U nas projekt pilotażowy ma pokazać czy takie rozwiązanie sprawdza się. Jeżeli okaże się że tak, a ...
    Wywiad z Adamem Małyszem - I rajdowym Mistrzem Polski Wywiad z Adamem Małyszem - I rajdowym Mistrzem Polski
    37. miejsce w Dakarze 2012 na Mitsubishi Pajero, Puchar Polski i Mistrzostwo Polski w Mitsubishi L200 - ten sezon wydaje się niezwykle udany? Udany to mało powiedziane - jestem szczęśliwy, że wszystko nam się tak dobrze układało, ...

•