Przyjazny samochód czyli łatwość w prowadzeniu

Przyjazny samochód czyli łatwość w prowadzeniu

25 Gru 2008, 17:51

Witam,
niedawno oficjalnie zostałam kierowcą.W czasie kursu prowadziłam wyłącznie Grande Punto,które prowadziło się bardzo miło,przyjemnie i "miękko"( tak kierownica jak i biegi bardzo lekko chodziły).Niestety,wszystkie samochody z jakimi przyszło mi się zmierzyć już po zdaniu prawa jazdy są rocznikami starszymi : Opel Tigra oraz VW Passat Kombi (staruszek , rocznik chyba 88 ).I przyznam,że są dość nieprzyjazne w prowadzaniu :ciężko wchodzą biegi (dla mnie),są "twarde" w prowadzeniu.
Jeśli będę kupować samochód to chciałabym,by prowadził się "miękko" ( przepraszam nie wiem jak to opisać).Czy jest szansa,że któryś z poniżej wymienionych samochodów mimo swojego wieku będzie właśnie spełniał moje kryteria dotyczące łatwości "obsługi"?Oczywiście zdaję sobie sprawę,że Grande Punto ma udogodnienia,których nie posiadają wymienione przeze mnie auta,co więcej jest sporo młodszy-może jednak jakiś staruszek jest bardzo przyjazny ?.
Muszę przyznać,że prowadzenie Passata Kombi jest dla mnie dość stresujące- ciężko wyczuć to auto,ciężko się prowadzi,ciężko wyczuć gabaryty.

Wspomniane samochody( wybór podyktowany jest lekturą tego forum): Hyundai Accent,CC 900,Seicento,Corsa B,Mazda 323F,Civic,CRX,Toyota Starlet,Peugot 106,Colt,Suzuki Swift,Golf .

Za ewentualną pomoc dziękuję
annam
Nowicjusz
 
Posty: 21
Rejestracja: 25 Gru 2008, 17:37

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Nowe VW Transportery T6 dla Policji Nowe VW Transportery T6 dla Policji
  Volkswagen Samochody Użytkowe, na zamówienie Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, w procedurze przetargu publicznego, na początku grudnia dostarczył Policji flotę 100 Transporterów T6 z silnikiem ...
  Jak podjeżdżać pod ośnieżone i oblodzone wzniesienia? Jak podjeżdżać pod ośnieżone i oblodzone wzniesienia?
  Wjazd na ośnieżone i oblodzone wzniesienie może być niebezpieczny. Ostrożność jest jak najbardziej wskazana, ale wielu kierowców rozumie to jako wolne podjeżdżanie pod górę. Jednak w tym przypadku przy zbyt ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • VW Passat CC
   Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
   Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
   Infiniti Q50