"Pudzian" i Actros - Prawdziwy Wojownik i jego Team

19 Gru 2012, 17:08

Mariusz "Pudzian" Pudzianowski jest w Polsce i na świecie świetnie znany jako kilkukrotny mistrz World’s Strongest Man, a obecniecnie pięściarz federacji KSW. Nie każdy wie jednak, że prowadzi on również firmę logistyczną Team Mariusz Pudzianowski. Spółka zajmuje się transportem długodystansowym, zaś jej flota składa się już z kilkunastu pojazdów. Od 29 listopada jej oficjalnym partnerem jest Mercedes-Benz.

"Pudzian" i Actros - Prawdziwy Wojownik i jego Team

"Prywatnie już od dawna jeździłem Mercedesami i zawsze byłem z tego bardzo zadowolony. Dlatego teraz również w firmie zdecydowałem się na najlepszego wojownika w swojej kategorii." – powiedział "Pudzian" odbierając kluczyki do pojazdu od Sławomira Kwiatkowskiego, dyrektora sprzedaży samochodów ciężarowych Mercedes-Benz Polska. "Będzie to flagowy samochód w mojej flocie – wyjątkowy i wyróżniający się. Oczywiście w przypadku samochodów ciężarowych nie tylko wygląd się liczy – samochód ma przede wszystkim na siebie zarabiać. Znam jednak zalety Actrosa takie jak chociażby niskie spalanie, dlatego o stronę finansową jestem spokojny" – dadał Pudzianowski.

"Pudzian" i Actros - Prawdziwy Wojownik i jego TeamPojazd, który właśnie rozpoczął pracę w firmie Pudzianowskiego to najnowsza dalekobieżna ciężarówka Mercedes-Benz - debiutujący w zeszłym roku nowy Actros. Jest to potężny ciągnik siodłowy wyposażony w 6-cylindrowy silnik pojemności 12,8 litra o mocy 510 KM z momentem obrotowym 2500 Nm. Komfort pracy kierowcy zapewnia kabina Giga Space o szerokości 2,5 m oraz wysokości 2,13 m i z płaską podłogą w wersji Solo Star Koncept – posiadająca kącik sypialny wraz ze stolikiem do pokera.

"Pudzian" i Actros - Prawdziwy Wojownik i jego TeamActros "Pudziana" został przystosowany nie tylko do wymogów, jakie niosą za sobą długie trasy, ale także do charakteru i zainteresowań właściciela. Pomarańczowy ciągnik z naczepą przedstawiający samego Pudzianowskiego wyposażony został m.in. w felgi aluminiowe, spoilery międzyosiowe, reflektory Bi-ksenonowe, LEDy oraz takie chromowane elementy jak nakładki na śruby, czy lusterka. Dzięki takiemu zestawowi Strong Man będzie mógł zawojować nie tylko europejskie autostrady, ale także zjazdy tuningowanych ciężarówek, gdzie może liczyć na puchary.

źródło: Daimler
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3781
Zdjęcia: 13077
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Tesla Model Y

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Poznań Motor Show - nowa data targów!
    Wczoraj późnym wieczorem pojawiła się informacja o przełożeniu największych targów motoryzacyjnych Poznań Motor Show które miały odbyć się między 26, a 29 marca 2020 roku. Nowy termin w którym ...
    Bezpieczeństwo Volvo S60 w testach zderzeniowych IIHS
    Amerykański instytut bezpieczeństwa IIHS (Insurance Institute for Highway Safety) przeprowadził nowe testy zderzeń czołowych kluczowych samochodów z segmentu D. W testach wzięło udział m.in. Volvo S60, które ...