Pukanie w silniku

Pukanie w silniku

21 Sie 2017, 12:11

Witam wszystkich,
od dłuższego czasu słychać u mnie w silniku dziwne pukanie, byłem u różnych mechaników.. jeden mówił, że to uszkodzony jeden wtrysk, drugi że szklanki popychaczy kolejny zaś, że nieszczelność na kolektorze... może ktoś z Was rozpozna o co tutaj chodzi? może ktoś miał z czymś takim do czynienia u siebie?
Mój samochód to Mercedes w204 1.8 kompressor.

załączam link do filmiku z pracą silnika :

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi,
pozdrawiam
GermanStyle
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 10 01 2010
Auto: Mercedes-Benz W204

Re: Pukanie w silniku

21 Sie 2017, 15:28

Na filmiku nie zawsze dokładnie słychać tak jak w rzeczywistości ale mi to nie wygląda na szklanki popychaczy. To jest taki głuchy dźwięk który bardziej przypomina wtyskiwacz. Co do kolektora to możesz się mu sam przejrzeć i przysłuchać.

Czy dodając lekko gazu dźwięk ten ustaje, nasila się? Co się z nim dzieje?
Kacper
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 3343
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

21 Sie 2017, 15:48

Kacper napisał(a):Na filmiku nie zawsze dokładnie słychać tak jak w rzeczywistości ale mi to nie wygląda na szklanki popychaczy. To jest taki głuchy dźwięk który bardziej przypomina wtyskiwacz. Co do kolektora to możesz się mu sam przejrzeć i przysłuchać.

Czy dodając lekko gazu dźwięk ten ustaje, nasila się? Co się z nim dzieje?

też na początku myślałem, że to wtryskiwacz, ale mam założoną instalację LPG, i przy pracy na gazie wtryski benzyny nie pracują (czy się mylę?) a pukanie nadal jest.

Dodając gazu dźwięk ten ustaje, słychać go tylko na wolnych obrotach.
GermanStyle
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 10 01 2010
Auto: Mercedes-Benz W204

22 Sie 2017, 09:47

GermanStyle napisał(a):Dodając gazu dźwięk ten ustaje, słychać go tylko na wolnych obrotach
A jak u Ciebie z ciśnieniem oleju w silniku? Przy niskim ciśnieniu na wolnych obrotach też mogą być słyszalne niepokojące odgłosy.

GermanStyle napisał(a):też na początku myślałem, że to wtryskiwacz, ale mam założoną instalację LPG, i przy pracy na gazie wtryski benzyny nie pracują (czy się mylę?) a pukanie nadal jest.
Nie mylisz się na gazie wtryskiwacze benzynowe są całkowicie zamknięte, ale inaczej jest jak masz instalację z dotryskiem benzyny.

Może pukać też panewka ale ją by było słychać też przy dodawaniu gazu.
Kacper
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 3343
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

SKODA Yeti Adventure - wersja limitowana SKODA Yeti Adventure - wersja limitowana
    SKODA wprowadziła na rynek limitowaną wersję modelu Yeti – Adventure. Samochód bazuje na wariancie Ambition i dostępny jest ze wszystkimi silnikami. Model Yeti Adventure to kontynuacja oferty wersji specjalnych, ...
    Więcej o 160 kilometrów dróg w systemie viaTOLL Więcej o 160 kilometrów dróg w systemie viaTOLL
    Przybywa nam dróg w ogólnopolskiej sieci dróg płatnych viaTOLL. Aktualnie viaTOLL powiększy się o kolejne 160 kilometrów. Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów od 30 marca br. do mapy ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      passat b5 german style
      Infiniti Q50
      S2020005