Punto czy Polo czy moze coś innego!!!!!!!!!!!!!

Punto czy Polo czy moze coś innego!!!!!!!!!!!!!

01 Lut 2009, 23:25

witam od pewnego czasu zastanawiam się nad kupnem auta które bedzie mi służyć do jazdy na studiach w warszawie i na wyjazdy na ryby czyli mało km na ro do 5 tyś. Zatem szukam auta góra do 10-12 tyś palące mało tak z 5-7 l oraz by użytkowanie nie wychodziło drogo czyli mała cena czesci i mała awaryjnosc myslałem nad paroma autami:civic(1996-1999),seicento,punto razcej 1.9 jtd(1999-2002),Lanos,Polo 1.0(1997-1999),corsa i na koniec doszedłem z tych wszystkich do punta lub polo i juz sam nie wiem jakie auto doradzciwe biorąc pod uwagę by mnie jego utrzymanie duzo nie kosztowało itd to co napisałem powyżej
tomekwiacek
Nowicjusz

Re: Punto czy Polo czy moze coś innego!!!!!!!!!!!!!

03 Lut 2009, 00:49

tomekwiacek napisał(a):witam od pewnego czasu zastanawiam się nad kupnem auta które bedzie mi służyć do jazdy na studiach w warszawie i na wyjazdy na ryby czyli mało km na ro do 5 tyś. Zatem szukam auta góra do 10-12 tyś palące mało tak z 5-7 l oraz by użytkowanie nie wychodziło drogo czyli mała cena czesci i mała awaryjnosc myslałem nad paroma autami:civic(1996-1999),seicento,punto razcej 1.9 jtd(1999-2002),Lanos,Polo 1.0(1997-1999),corsa i na koniec doszedłem z tych wszystkich do punta lub polo i juz sam nie wiem jakie auto doradzciwe biorąc pod uwagę by mnie jego utrzymanie duzo nie kosztowało itd to co napisałem powyżej

A ja tobie zaproponuje suzuki swift autko świetne, jeżeli chodzi o bez awaryjność części dostępne w dosyć dobrych cenach poleciłbym silnik 1,3 8v, bo jest równie oszczędny jak 1,0 a dynamika super w trasie i mieście może zaskoczyć nie jednego, a za 10 000 to można naprawdę dobry egzemplarz znaleźć
bols
Nowicjusz

03 Lut 2009, 00:59

dzieki rozpatrze tą propozycję i licze na kolejne podpowiedzi!!!!!!!
tomekwiacek
Nowicjusz

03 Lut 2009, 09:12

No faktycznie Suzuki Swift to jeden z lepszych bezawaryjnych samochodów na rynku, lecz jego stylistyka jest z początku lat 90. Ale to naprawdę porządny samochód no chyba, że zależy Ci na wyglądzie bardziej niż na bezawaryjnej jeździe. A jak nie to w sumie Punto JTD też jest ciekawym wyborem, a na pewno ładniejszym lecz już nie tak bezawaryjnym, nie mam tu na myśli awarii mechanicznych lecz takich pierdół bardziej pochodzenia elektrycznego.
Sebastianos
Aktywny
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Auto: Peugeot 508 SW
Silnik: 1.6 THP
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2012

03 Lut 2009, 10:03

Polecam Polo ale silnik 1,0l zdecydowanie odradzam.Jest słaby i żeby normalnie jezdzic,to trzeba go stale kręcic a wtedy sporo pali...
Polo 1,4l lub Ibiza 1,4l. Same zalety...
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 20
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: różne ,Octavia 2,0
Silnik: 116 KM,
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

03 Lut 2009, 10:43

Na wyglądzie mi nie zależy tylko zeby miał dobre zawieszenie i był jak najmniej awaryjny czyli suzuki swift powiedzcie cos wiecej o nim???
tomekwiacek
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nowa wodorowa ciężarówka Toyoty do przewozu kontenerów Nowa wodorowa ciężarówka Toyoty do przewozu kontenerów
    Toyota rozszerza swój program ciężarówek na ogniwa paliwowe, pokazując nowy model elektrycznego ciągnika siodłowego na wodór do przewożenia kontenerów. Samochód zadebiutował na konferencji ...
    [S] Prelude V 2,0 / Coupe II 2,0 / 406 Coupe 2,0 / Celica VII 1,8 [S] Prelude V 2,0 / Coupe II 2,0 / 406 Coupe 2,0 / Celica VII 1,8
    Podstawowe kryteria zestawienia: - samochód z nadwoziem coupe - silnik benzynowy i mocy ok. 140KM - manualna skrzynia biegów - modele z ok. 2001r. Wytypowane modele do zestawienia: - Honda Prelude V 2,0 - 133KM ...

• Re: Punto czy Polo czy moze coś innego!!!!!!!!!!!!!

03 Lut 2009, 11:54

tomekwiacek napisał(a):Na wyglądzie mi nie zależy tylko zeby miał dobre zawieszenie i był jak najmniej awaryjny czyli suzuki swift powiedzcie cos wiecej o nim???

W zasadzi ja jeżdżę swiftem (sedan)1,3 8v z 1992r i mimo wieku tylko tankuje (ok. 6-7l/100)i wymieniam olej naprawdę, jeżeli chodzi o bez awaryjność to super jedyny minus korozja, ale za tą sumę kupisz w miarę młody rocznik to nie powinno być źle poza tym to dość dynamiczne autka można poszukać wersji gti to tam mamy z silnika 1,3 16v 101KM i jak na tak małą mase to autko lata jak głupie tylko ciężko dostać gti w dobrym stanie. Jak chcesz poczytać więcej zajrzyj na forum Swifta: ww.zlosnik.pl/ubbthreads.php?Cat= jest tam kącik swifta
    bols
    Nowicjusz

03 Lut 2009, 22:08

jak radzi sobie silnik 1,0 w tym aucie bo wolałbym 1,3 ale w moich okolicach wiekszosc 1.0 jest????????
    tomekwiacek
    Nowicjusz

03 Lut 2009, 23:20

tomekwiacek napisał(a):jak radzi sobie silnik 1,0 w tym aucie bo wolałbym 1,3 ale w moich okolicach wiekszosc 1.0 jest????????

1,0 ma 53KM i z masą 750kg radzi sobie całkiem nieźle i nie powinieneś narzekać, jeśli nie oczekujesz sportowych doznań ;) do tego jest dość oszczędny, bo w trasie osiągnąć 5l\100 to nie powinien być problem a w mieście 5,5-6l. Także też jest warty uwagi i fakt jest ich więcej, jak 1,3 chociaż ten, jeżeli chodzi o dynamikę jest lepszy 1,3 8v 68KM. i po 2001r 1,3 16v, (sohc) 85KM
    bols
    Nowicjusz

04 Lut 2009, 21:59

odbiegając trochę od tematu mam pytanie czyn się różni cały tłumik od koncówki samej tłumika mianowicie chciałbym miec sportowy dzwięk samochodu i czy zmiana na taki wydech powoduje wieksze spalanie auta wieksze uszkodzenie tłumika czy podobne bo sie nie orientuje a chciałbym to wiedziec
    tomekwiacek
    Nowicjusz

04 Lut 2009, 22:54

tomekwiacek napisał(a):odbiegając trochę od tematu mam pytanie czyn się różni cały tłumik od koncówki samej tłumika mianowicie chciałbym miec sportowy dzwięk samochodu i czy zmiana na taki wydech powoduje wieksze spalanie auta wieksze uszkodzenie tłumika czy podobne bo sie nie orientuje a chciałbym to wiedziec

Samą końcówkę możesz dospawać do seryjnego tłumika i wtedy zazwyczaj delikatnie słychać jakieś zmiany w dźwięku a jeżeli chodzi o cały tłumik to po prostu wkręcasz seryjny a w to miejsce wkręcasz nowy, tak jest w przypadku dedykowanych tłumików, bo w przypadku uniwersalnych to będzie trzeba dorobić mocowania i wtedy może znacznie sie zminić dźwięk w zależności od modelu to od delikatnego pomruku do ostrego basowego no a jeżeli chodzi o wzrost spalania to raczej nie powinno, bo sam końcowy tłumik nie wpływa za wiele na parametry silnika. w miarę dobre i nie drogie tłumiki robi ulter http://www.ulter.com.pl/
    bols
    Nowicjusz