Punto Evo/2012 - co sprawdzić?

14 Lis 2019, 20:00

Witajcie,

w sobotę jadę oglądać samochód Grande Punto 2012, ale przy okazji dzisiaj zauważyłem, że niedaleko od tego samochodu został wystawiony inny Punciak. Wiadomo, gdyby coś z tym po którego jadę było nie tak, to chciałbym skorzystać z okazji i zerknąć na drugiego Puntka.

Jednak na zdjęciach przykuła moją uwagę rdza (?) oraz powyginane podłużnicę - tak przynajmniej mi się wydaję. Wiem, że to tylko jedno zdjęcie, ale może coś ktoś wywnioskuje.

Tutaj link do Punto - [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Edit: Zauważyłem, że tarcze hamulcowe z tyłu są całe brązowe. Tak powinno być? Czy to wina zdjęcia? Wiem, że to można wymienić, ale jeśli są zardzewiałe, to samochód stoi już tak sobie jakiś czas. (a z przodu są normalne)
Morduk
Nowicjusz
 
Posty: 14

14 Lis 2019, 21:09

Mam nadzieję, że nie jedziesz samodzielnie oglądać tych aut bo wiedzy brak. Zobaczyć pogięte podłużnice na zdjęciu, podziwiam.

Z tyłu masz bębny hamulcowe a nie tarcze, nie widzisz powierzchni hamującej. Możesz sobie to pomalować ale i tak zardzewieje/zejdzie farba bo bęben się po prostu nagrzewa.
Część pod maską, na której pojawiła się korozja to poduszka silnika, konkretnie prawa. Mniej wiecej takie coś [link do oferty na Allegro wygasł]
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km