Punto I - czy tylko do tego auta nadaje się sekwancja?

Punto I - czy tylko do tego auta nadaje się sekwancja?

07 Cze 2009, 17:15

Witam.
Jest to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość.
Kupiłem Fiata Punto I z 1997r, w planach miałem założenie gazu, pojechałem do warsztatu gdzie zakładają gaz i ... zonk, gość mi mówi że na wielopunkcie nie nadaje się zwykła instalacja gazowa tylko sekwencja, mówił że w zwykłej instalacji jakaś mieszanka się cofa i są mocne wystrzały, które nawet uszkadzają obudowę filtra powietrz,.
Nie wierzyłem mu zabardzo i pojechałem do innego warsztatu gdzie montują gaz i ... gość mi to samo mówi, załamałem się bo zmieniając auto z CC na Punto priorytetem był gaz w nim.
Powiedzcie mi z własnego doświadczenia czy to prawda ?? nie stać mnie na sekwencje która kosztuje 2200zł (przynajmniej w tych warsztatach w których pytałem).

A mam jeszcze jedno pytanie, czy na sekwencji mniej pali ?? czy lepiej auto na sekwencji pracuje ?? jakie plusy są tej sekwencji, poza tym że nie będzie wystrzałów??

Krzysztof.
Ostatnio edytowany przez krisiss, 07 Cze 2009, 21:01, edytowano w sumie 1 raz
krisiss
Nowicjusz

Miejscowość: śląsk

07 Cze 2009, 22:56

możesz ze spokojem zamontowac w tym aucie instalacje II generacji sterowaną elektroniką. Przy sprawnym układzie zapłonowym i dobrze wyregulowanej instalacji nic złego się nie wydarzy i bedzie dobrze jeździło.
Migaz
Zaawansowany

Miejscowość: warszawa
Auto: Mercedes
Silnik: m104
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1994
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Opel ADAM produkowany będzie w fabryce Eisenach w Turyngii Opel ADAM produkowany będzie w fabryce Eisenach w Turyngii
    Fabryka w Eisenach w Turyngii szykuje się do rozpoczęcia produkcji Samochodu Opel ADAM. Miasteczko Eisenach w Turyngii liczy 43 000 mieszkańców i jest miejscem urodzenia Jana Sebastiana Bacha z zamkiem warownym Wartburg ...
    Koncepcyjne crossovery Toyoty od R-SC do C-HR Koncepcyjne crossovery Toyoty od R-SC do C-HR
    Crossover Toyoty oparty na C-HR Concept to najnowszy produkt japońskiego koncernu. Auto trafi na rynek w połowie tego roku, jednak jego historia sięga 15 lat wstecz, kiedy zadebiutował koncept R-SC. Wciąż nie wiemy, jak będzie ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      passat b5 german style
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Infiniti Q50