Punto II - Problem z alternatorem.

19 Maj 2008, 16:24

Witam z tego wzgledu ze za 3 tygodnie jade do Norwegji do pracy swojm samochodem i mam zamiar oddac do mechanika tylko wiem ze mechanicy nie wszyscy mi zrobia uczciie takze chciałem zapytac sie Was o rade i prosic pomoc.
Sprawa jest tego typu-samochud normalnie jezdzi bez problemowo tylko ze jakis czas temu jechałem sobie na stacje zgasiłem i juz nie mogłem odpalic akumulator rozładował sie calutki a do stacji mam ok 5 km.Tydzien temu takze normalnie odpaliłem samochud i przejechalem nim ok 25 km i nagle radio przestalo grac itd.i samochud mi stanoł na drodze kolejny raz akumulator rozładowany calkiem.Tylko ze akurat w te dni byly mocne ulewy i sttrasznie padało.Jak nie ma deszczu to jest OK.Naładowałem akumulator i jezdzi pezproblemowo jak narazie i pojechałem do elektryka sprawdził napiecje i mówi ze akumulator jest ok ze prad jest podawany,tylko ze potem wzioł lusterko i mówi ze alternator jest pękniety i jak dostanie sie woda to nie daje pradu i trzeba wymieniac na nowy.Czy moze byc taka przyczyna??Z góry dziekuje za odpowiedz.
SebaZgr
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Zgierz
  • 19 Maj 2008, 18:41

    Może się coś takiego zdarzyć.W Fiatach dość często pękały obudowy alternatorów.
    Dodatkowo,poproś elektryka,by zmierzył prąd,jaki samochód pobiera z akumulatora,gdy silnik jest wyłączony.
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      II edycja programu edukacyjnego dla dzieci "Drogowe ABC"
      Z początkiem marca w przedszkolach w całej Polsce rozpoczęła się II edycja programu edukacyjnego "Drogowe ABC", organizowanego przez firmę Circle K Polska oraz Polski Czerwony Krzyż. Celem inicjatywy, która dotrze ...