Punto vs Clio do 7.5tys

04 Lut 2012, 20:48

Witam
Jestem świeżo po zdobyciu prawa jazdy i zamierzam w najbliższym czasie kupić auto. Główne wymagania jak w temacie:
-waham się pomiędzy Punto II, a Clio II
-na zakup mam przeznaczone 7,5tys zł (kwota maksymalna).

Tak więc prosiłbym o pomoc w wyborze. Miłoby było dowiedzieć jak z awaryjnoscia obu aut (tzn które mniej się psuje) , które tańsze w ewentualnej naprawie, jak z ogólnym odczuciem (miałem styczność jedynie z Clio na kursie) oraz wszelkie uwagi za/przeciw danym modelem.

Jeśli jednak żadne z tych dwóch aut to jakie w podobnej cenie? Wolałbym samochód rodzaju hatchback, benzyna (+ LPG) , rocznik > 2001 r., no i oczywiście 7,5 tys. Aha - CC, SC, Matiz nie wchodzi w grę.
Dziękuję i pozdrawiam.
Pawel2011
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 01 01 2001

04 Lut 2012, 21:15

A może poszukaj sobie Vw Polo III
maciek1203
Aktywny
 
Posty: 466
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Tarnobrzeg
Auto: Hyundai Pony
Silnik: 1.5 83KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1991

04 Lut 2012, 21:18

U mnie w rodzinie była Honda Civic VI gen ([link do oferty na Allegro wygasł]) w tej cenie spokojnie powinieneś znaleźć zadbany egzemplarz. Z pewnością posłuży Ci przez długie lata. W szczególności silnik 1.5 V-TEC. Zrywny i ekonomiczny zarazem. I przede wszystkim bezawaryjna. Może nawet znajdziesz egzemplarz po lifcie :)

A z tych dwóch to bym brał Clio :)
Doknic
Nowicjusz
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 28 10 2011

04 Lut 2012, 22:29

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Zobacz na Ibizki(wyglad, mało pala 4,5/100) silnik 60km idealnie dla Ciebie dla młodego kierowcy czego chcieć więcej
Wszyscy wiedzą że zbiegają się laski,gdy widzą śmigło na rancie maski.
Miłośnik BMW i SEATA
S3AT
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 243
Miejscowość: GKW
Prawo jazdy: 06 05 2011
Auto: Toledo III
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Wymiana rury wlewu paliwa - Toyota Yaris II P9 2006 - 2011
    Jak pewnie wszystkim wiadomo ten model boryka się z rdzewiejącym układem wlewu paliwa i można to zaobserwować w większości modeli P9 z silnikiem 1.0 i 1.3 które układ ten mają taki sam. W moim przypadku podczas tankowania ...
    Moto Sport & Tuning Show 2015 / relacja
    Pierwsze Targi Pojazdów Sportowych i Tuningu – Moto Sport & Tuning Show odbyły się w miniony weekend w Warszawie. Było to jedyne takie wydarzenie w Warszawie, gdzie można było zobaczyć samochody sportowe ...