Punto vs Clio do 7.5tys

Punto vs Clio do 7.5tys

04 Lut 2012, 20:48

Witam
Jestem świeżo po zdobyciu prawa jazdy i zamierzam w najbliższym czasie kupić auto. Główne wymagania jak w temacie:
-waham się pomiędzy Punto II, a Clio II
-na zakup mam przeznaczone 7,5tys zł (kwota maksymalna).

Tak więc prosiłbym o pomoc w wyborze. Miłoby było dowiedzieć jak z awaryjnoscia obu aut (tzn które mniej się psuje) , które tańsze w ewentualnej naprawie, jak z ogólnym odczuciem (miałem styczność jedynie z Clio na kursie) oraz wszelkie uwagi za/przeciw danym modelem.

Jeśli jednak żadne z tych dwóch aut to jakie w podobnej cenie? Wolałbym samochód rodzaju hatchback, benzyna (+ LPG) , rocznik > 2001 r., no i oczywiście 7,5 tys. Aha - CC, SC, Matiz nie wchodzi w grę.
Dziękuję i pozdrawiam.
Pawel2011
Obserwowany

Prawo jazdy od: 01 01 2001

Re: Punto vs Clio do 7.5tys

04 Lut 2012, 21:15

A może poszukaj sobie Vw Polo III
maciek1203
Aktywny

Zdjęcia: 0
Miejscowość: Tarnobrzeg
Auto: Hyundai Pony
Silnik: 1.5 83KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1991

04 Lut 2012, 21:18

U mnie w rodzinie była Honda Civic VI gen ([link wygasł]) w tej cenie spokojnie powinieneś znaleźć zadbany egzemplarz. Z pewnością posłuży Ci przez długie lata. W szczególności silnik 1.5 V-TEC. Zrywny i ekonomiczny zarazem. I przede wszystkim bezawaryjna. Może nawet znajdziesz egzemplarz po lifcie :)

A z tych dwóch to bym brał Clio :)
Doknic
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 28 10 2011

04 Lut 2012, 22:29

[link wygasł]
[link wygasł]
[link wygasł]
[link wygasł]
[link wygasł]

Zobacz na Ibizki(wyglad, mało pala 4,5/100) silnik 60km idealnie dla Ciebie dla młodego kierowcy czego chcieć więcej
Wszyscy wiedzą że zbiegają się laski,gdy widzą śmigło na rancie maski.
Miłośnik BMW i SEATA
S3AT
Początkujący
Awatar użytkownika

Miejscowość: GKW
Prawo jazdy od: 06 05 2011
Auto: Toledo III
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Renault ZOE - limitowana seria STAR WARS Renault ZOE - limitowana seria STAR WARS
    Renault świętuje partnerską współpracę z producentami STAR WARS™ i prezentuje limitowaną serię swojego najbardziej awangardowego samochodu ZOE, który jest liderem wśród samochodów elektrycznych ...
    Centrum testowania silników Skody Centrum testowania silników Skody
    SKODA zainwestowała blisko 34 mln euro w nowe centrum testowania jednostek napędowych. To kamień milowy na ścieżce rozwoju Producenta. Nowa inwestycja marki polega na rozbudowie istniejącego już od 2008 roku Centrum Technologii ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      passat b5 german style
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda