Pytanie nietypowe -egzamin.

Pytanie nietypowe -egzamin.

01 Paź 2011, 14:40

Witam.

Mam dość nietypowe pytanie. Nie jestem wyśmienitym kierowcą, ani nie znam się zabardzo na tych wszystkich sprawach. Miałem dzisiaj egzamin. No niestety nie udało się. Po 30 godzinach jazdy w Peugeocie, przesiadłem się na Peugeota w którym miałem miec egzamin. Różnił się sporo. Przedewszystkim, gdy nacisnąłem gaz, obrotomierz szalał, przy czym w starym Peugeocie, musiał trochę depnąć do dechy, zeby ruszyl. No wracając do tematu - sprzęgło i gaz, były bardzo czułe. Nacisnąłem gaz, puszczam sprzęgło .. Ruszyl do przodu i zgasł. Dwa razy, koniec egzaminu. Szczerze? Pierwszy raz spotykam się z tym, by zgasł mi dwa razy pod rząd. Za szybko puscilem sprzęgło czy za mało gazu? Zwracam się tutaj z zapytaniem, gdyż myslę, ze dostane poważną odpowiedz.
blejdziu
Obserwowany

Re: Pytanie nietypowe -egzamin.

01 Paź 2011, 15:21

moim zdaniem byłeś bardzo zestresowany i dlatego tak wyszło.powiedz gdzie zdawałeś i jaki to był peugeot.na egzaminie możesz dawać nawet gaz do dechy tylko operować sprzęgłem tak żeby nie ruszyć z popularnym piskiem opon.
Jako że jestem mechanikiem oferuje możliwość ogladniecia samochodu do kupna oraz np.zrobienia dodatkowych zdjęć
zwykle dla osób z forum biorę tylko za paliwo i jakieś do około 100-150zł za pomoc
seba145
Zaawansowany

Miejscowość: bydgoszcz
Prawo jazdy od: 27 09 2011
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Peugeot 307sw 2.0Hdi 90km2002r
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

01 Paź 2011, 17:02

I znajdzie się taki c h a m, co posypie asfalt piaskiem i wymieni Ci opony na slicki i rusz teraz bez poślizgu :D
Jeśli wszyscy ruszają na egzaminie tak jak ty polecasz, to ciekawe ile razy w miesiącu wymieniają sprzęgło w takiej Elce?

A tak na poważnie.. Jak ja nie jestem pewien swojego "startu", to robię dokładnie to co kierowcy na rajdach: na biegu, z wciśniętym sprzęgłem dodaje gazu, żeby utrzymać obroty, ale nie 4000 tylko powiedzmy 2 tys. z tym samym tempem popuszczam sprzęgło i staram się trzymać poziom obrotów gazem.
LOTnick
Aktywny
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 2
Auto: Ford Focus II 1.6 100KM

01 Paź 2011, 17:50

wiem przecież z tym pełnym gazem to był taki zarcik.to wkońcu dlaczego ziomek nie mógł ruszyć?
Jako że jestem mechanikiem oferuje możliwość ogladniecia samochodu do kupna oraz np.zrobienia dodatkowych zdjęć
zwykle dla osób z forum biorę tylko za paliwo i jakieś do około 100-150zł za pomoc
seba145
Zaawansowany

01 Paź 2011, 21:04

Może próbował na ręcznym :D? Albo nie chciał, żeby silnik zawył, więc nie dodał wystarczająco dużo gazu.
LOTnick
Aktywny
Awatar użytkownika

01 Paź 2011, 22:20

no dokładnie takie ruszanie na ręcznym to częsty błąd osób zdających ale jakby chciał ruszać na ręcznym to egzaminator powinien powiedzieć żeby się przygotował do jazdy w tym przypadku zwolnienie ręcznego i dwa takie polecenia od egzaminatora i i tak byłoby po egzaminie.
seba145
Zaawansowany

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Toyota Avensis silnik 2.0 D-4D Powerboost Toyota Avensis silnik 2.0 D-4D Powerboost
    Avensis 2.0 D-4D Powerboost rozwija moc 150 KM (o 26 KM więcej niż w przypadku wersji seryjnej) oraz moment obrotowy 350 Nm (w zakresie 1600-2800 obr./min., o 40 Nm wiecej niż w przypadku wersji seryjnej). Dzięki temu przyśpieszenie ...
    Nissan 370Z Nismo: najbardziej sportowy z ulicznych modeli Z Nissan 370Z Nismo: najbardziej sportowy z ulicznych modeli Z
    Drugi model w nowej europejskiej gamie Nissana Nismo. Ambitne plany Nissana dotyczące nowej, ekscytującej gamy Nismo zaprezentowane zostaną w Genewie, gdzie publicznie zadebiutuje nowy model 370Z Nismo. Najbardziej sportowy ...

• Re: Pytanie nietypowe -egzamin.

21 Paź 2011, 19:18

Trzeba nauczyć się słuchać samochodu, wówczas gdy to potrafisz nie potrzeba Ci obrotomierza. Musisz dobrze słuchać samochodu. Moja znajoma ma szkołę jazdy, pierwsze dwie lekcje u niej to jazda bez dotykania gazu po placu - w przód i w tył. Zapewniam, że po takich dwóch godzinkach potrafisz znacznie lepiej posługiwać się uchem i pedałem sprzęgła.

Co do Twojego egzaminu - coś ewidentnie po Twojej stronie było nie tak, albo nie zwolniłeś hamulca postojowego, albo zwyczajnie miałeś za niskie obroty i za szybko puściłeś sprzęgło. Popróbuj sobie.
    Z tego co wiem w WORD'ach teraz są nówki 207'ki więc nie bardzo zużyte samochody będą lepiej reagować na gaz i sprzęgło może wcześniej brać. Musisz to wyczuć, powoli puszczasz sprzęgło, jak już czuć że zaczyna ciągnąć dodajesz troszkę gazu (nie więcej jak 2tyś/min bo i to jest już dużo do ruszenia po prostym) i przytrzymując tak wciśnięty gaz powoli puszczasz sprzęgło do końca. Poćwicz - bo to podstawy a moim zdaniem takie rzeczy po 30h kursu powinieneś mieć opanowane.
    "... wypadki drogowe powstają dlatego, że dzisiejsi ludzie jeżdżą po wczorajszych drogach jutrzejszymi samochodami z pojutrzejszą prędkością..."
    stasiowski121
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Podkarpacie
    Auto: VW T4/Audi 80 B4/Passat B3
    Silnik: 2.5 TDI AXG
    Typ: Van
    Rok produkcji: 1997

21 Paź 2011, 20:08

Niektórzy podobno usuwają sobie obrotomierze, żeby się nauczyć :D
    Ja bym usunął prędkościomierz, bo po cholerę mi on, jak widzę (i czuję!) czy nie jadę za szybko?

@blejdziu, może dobrze by było poćwiczyć z kimś? Na pewno ktoś z rodziny czy znajomych mógłby pożyczyć auto.
    LOTnick
    Aktywny
    Awatar użytkownika

22 Paź 2011, 07:01

Bardzo trudno dobrze doradzić na odległość - powiem Wam z czym się spotkałem.. Córka jest w trakcie kursu - skarży się, że gaśnie jej auto w czasie jazd, więc jedziemy moim w ustronne miejsce poćwiczyć - i nie gaśnie ani razu ... Co jest ?? Obstawiam stres ..
    Podobnie jak u blejdziu
    silvo44
    Moderator
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Olkusz
    Prawo jazdy od: 01 09 1983
    Auto: OPEL VECTRA C
    Silnik: Z18XER
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Hatchback
    Rok produkcji: 2007

22 Paź 2011, 08:25

Jak nie stres, to może "eLka" ma nowsze sprzęgło? Chyba początkującym lepiej służy wyślizgane..
    LOTnick
    Aktywny
    Awatar użytkownika

• Warto przeczytać
    • Men's Day 2009
      Honda Civic Type R Prototype, 2017, 2
      Volkswagen Golf I
      KTM X - BOW