Pytanie o korpus silnika spalinowego

pytanie o korpus silnika spalinowego

15 Lis 2011, 20:37

Witam! Na jutro muszę do szkoły opisać "korpus silnika spalinowego" ale korpusu silnika co to jest dokładnie?:) chodzi o blok cylindrowy (kadłub) czy chodzi o jakiś korpus zewnętrzny o zupełnie coś innego ? szukałem w necie ale nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie proszę o pomoc, z góry dziękuje i pozdrawiam
lajek
Obserwowany

Re: pytanie o korpus silnika spalinowego

15 Lis 2011, 22:21

jak korpus, to powinien podać o jaki konkretnie chodzi silnik
jak korpusy to jest sporo do pisania
spytaj nauczyciela: ile czasu trwa wyprodukowanie żeliwnego bloku ?
andrzej_124
Stały forumowicz

Re: pytanie o korpus silnika spalinowego

16 Lis 2011, 10:21

Ja bym nie ryzykował - to może byc jego ostatnie pytanie ... :lol: :lol:

Zapewne chodzi o blok, czyli zasadniczą część silnika - materiał raczej jest mniej ważny, chodzi chyba o budowę i funkcję ..
Oprócz komór na tuleje cylindrów w bloku sa jeszcze kanały do smarowania i chłodzenia silnika(płaszcz wodny) - poszukaj szczegółów o tym ..
silvo44
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy od: 01 09 1983
Auto: OPEL VECTRA C
Silnik: Z18XER
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Technika jazdy i nasze nowe drogowe postanowienia Technika jazdy i nasze nowe drogowe postanowienia
    Technikę, umiejętności oraz kulturę jazdy można poznawać i doskonalić latami. Początek roku jest dobrym czasem, żeby zastanowić się, co jako kierowcy możemy zmienić, aby za kierownicą czuć się bezpieczniej, pewniej i jak ...
    Nowe zasady przeglądu samochodu na stacji kontroli pojazdów Nowe zasady przeglądu samochodu na stacji kontroli pojazdów
    Wszystkich kierowców którzy posiadają auto będą obowiązywały nowe przepisy dotyczące badań technicznych. Aktualnie za takie badanie właściciel pojazdu płaci po jego wykonaniu, a według nowych przepisów ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Infiniti Q50