Pytanie o pierwszeństwo

Pytanie o pierwszeństwo

19 Cze 2012, 18:48

Witam
Mam problem. Chodzi o pierwszeństwo jak na schemacie

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Chodzi o zwykle uliczki osiedlowe. Nie jest to żadna strefa zamieszkania itp. Jedyne znaki stojące (STOPy) są pokazane na schemacie. Codziennie rano wyjeżdżając do pracy muszę hamować przed kierowcami jadącymi prosto (nadjeżdżającymi z mojej lewej strony). Zadziwia mnie ta opieszałość mieszkańców osiedla myślących, że mają pierwszeństwo. Może ja źle rozumuję? Jeżeli nie ma żadnego oznakowania czy to poziomego, czy to pionowego, to pierwszeństwo należy to jadącego z prawej strony?! Nawet gdy skręca on (z racji kształtu skrzyżowania) w prawo bądź też w lewo. Proszę o wyrozumiałość i utwierdzenie mnie w moim rozumowaniu lub też sprowadzenie mnie na ziemię ;-)
Z góry dziękuję i pozdrawiam :-)
bialawy
Obserwowany

Prawo jazdy od: 24 05 2004
Auto: Honda Civic 1.4iS 3d 90KM

Re: Pytanie o pierwszeństwo

19 Cze 2012, 22:07

bialawy napisał(a):Jeżeli nie ma żadnego oznakowania czy to poziomego, czy to pionowego, to pierwszeństwo należy to jadącego z prawej strony?!

Skrzyżowanie równorzędne prawy ma pierwszeństwo i tyle.A ci myśliciele za dużo myślą ale kiedyś się mocno zdziwią. :D
kant95
Zaawansowany

Miejscowość: lublin
Prawo jazdy od: 01 01 1981
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

Re: Pytanie o pierwszeństwo

20 Cze 2012, 09:35

Jechać !! A w razie problemów - wezwać policję ..
Zamontuj sobie wideorejestrator ..
Zadzwoń na policję, że bez przerwy masz tu problem i poproś o ,,popilnowanie'' tego skrzyżowania przez jeden dwa dni ..

Ja mam podobny problem - ale kiedyś się ktos zdziwi..
silvo44
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy od: 01 09 1983
Auto: OPEL VECTRA C
Silnik: Z18XER
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Skoda z silnikiem umieszczonym z tyłu - 25lat od zakończenia produkcji Skoda z silnikiem umieszczonym z tyłu - 25lat od zakończenia produkcji
    W sierpniu 1990 roku linię montażową zakładu w Kvasinach opuściła ostatnia seryjna ŠKODA z silnikiem umieszczonym z tyłu. Był to egzemplarz modelu Rapid (Š747) – stanowiącego atrakcyjną odmianę coupe niezwykle ...
    Najbardziej innowacyjne napędy samochodowe Najbardziej innowacyjne napędy samochodowe
    Jeszcze dwadzieścia kilka lat temu sprawa była prosta – na rynku były dostępne tylko samochody z silnikami spalinowymi. Wszyscy kierowcy robili to samo – wlewali do baku benzynę lub olej napędowy, które ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      passat b5 german style
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      S2020005