Pytanko

29 Gru 2010, 22:30

Różne metody się stosowało jak były niegdyś z sierrą problemy z odpaleniem. Grzała pod miskę olejową na godzinę, grzanie filtrów, opalarka w rurę od filtra, i wiele wiele innych. Jeśli Ci wtryski leją to możesz mieć wszystkie świece sprawne a problem z odpalaniem pozostanie.
"... wypadki drogowe powstają dlatego, że dzisiejsi ludzie jeżdżą po wczorajszych drogach jutrzejszymi samochodami z pojutrzejszą prędkością..."
stasiowski121
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2201
Miejscowość: Podkarpacie
Auto: VW T4/Audi 80 B4/Passat B3
Silnik: 2.5 TDI AXG
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

29 Gru 2010, 22:34

a no mozliwe wiec jesli niechce zapalic wogule nie lapie to mozliwe ze to swiece ???
bo mysle ze po tym kreceniu cos tam sie rozgrzalo chyba bo krecilem do oporu
to zostaje mi popych?
Papież? A ile on ma dywizji?

J. Stalin
emilo222
Aktywny
 
Posty: 395
Miejscowość: kuj-pom inowrocław

29 Gru 2010, 22:40

Wątpię, żeby złapał na popych jak dobrze i długo kręci.
"... wypadki drogowe powstają dlatego, że dzisiejsi ludzie jeżdżą po wczorajszych drogach jutrzejszymi samochodami z pojutrzejszą prędkością..."
stasiowski121
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2201
Miejscowość: Podkarpacie
Auto: VW T4/Audi 80 B4/Passat B3
Silnik: 2.5 TDI AXG
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

29 Gru 2010, 22:42

emilo222 napisał(a):to zostaje mi popych?

Tej metody nie stosuj... :!: :!: Jak przeskoczy Ci pasek rozrzadu to silnik masz"zamieciony".... :!: :!:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6172
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

29 Gru 2010, 22:43

Pasek raz, a i skrzynie przy okazji możesz wysypać.
"... wypadki drogowe powstają dlatego, że dzisiejsi ludzie jeżdżą po wczorajszych drogach jutrzejszymi samochodami z pojutrzejszą prędkością..."
stasiowski121
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2201
Miejscowość: Podkarpacie
Auto: VW T4/Audi 80 B4/Passat B3
Silnik: 2.5 TDI AXG
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

29 Gru 2010, 22:43

o kurw. to co pompa nie daje paliwa czy co a jak by byl zapowietrzony to tez by tak sie dzialo bo slyszalem ze diesel tak ma chociaz z dizelkach to ja sie nie znam

[ Dodano: 29 Grudzień 2010, 22:44 ]
to co mam zrobic do mechanika mam 7 km droga gdzie jest sam lod i na lince to tak nie zabardzo
Papież? A ile on ma dywizji?

J. Stalin
emilo222
Aktywny
 
Posty: 395
Miejscowość: kuj-pom inowrocław
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...

29 Gru 2010, 22:45

Ps.Podobno stare metody są najbardziej skuteczne.Jeden zawodnik z"kopciuchem"do kolektora ssącego a drugi w tym czasie musi kręcic rozrusznikiem.Moze tym sposobem prędzej go uruchomisz... :!: :!:

[ Dodano: 29 Grudzień 2010, 22:47 ]
Ps.A przed tymi mrozami filter paliwa wymieniałes... :?: :?:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6172
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

29 Gru 2010, 22:51

jak pisalem wyzej wczoraj wieczorem kupilem go bo potzrebowalem cos z hakiem do przyczepki niby auto nie bedzie duzo jedzic ale bez przesady zeby nie zapalil nawet sie odezwal to probowac kopciuchem? ( szmata oblana ropą na drucie?) do weza od filtra powietrza
Papież? A ile on ma dywizji?

J. Stalin
emilo222
Aktywny
 
Posty: 395
Miejscowość: kuj-pom inowrocław

29 Gru 2010, 22:53

Tak, tak zwany "knot" :mrgreen: jeśli nie posiadasz opalarki. Filtr to podstawa, jeśli on będzie już w kiepskim stanie zapomnij o rozruchu przy takiej temperaturze.
"... wypadki drogowe powstają dlatego, że dzisiejsi ludzie jeżdżą po wczorajszych drogach jutrzejszymi samochodami z pojutrzejszą prędkością..."
stasiowski121
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2201
Miejscowość: Podkarpacie
Auto: VW T4/Audi 80 B4/Passat B3
Silnik: 2.5 TDI AXG
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

29 Gru 2010, 23:00

mowisz o filtrze paliwa hmm nie wiem co tam w nim jest jutro zobacze a moze to byc przyczyna tego ? ogolnie na wtryskach co sa te wezyki to zaciaglem sie troche i jest ropa ale powietrze tez bylo moze nie zaciaga czy cos
Papież? A ile on ma dywizji?

J. Stalin
emilo222
Aktywny
 
Posty: 395
Miejscowość: kuj-pom inowrocław

29 Gru 2010, 23:06

Jak zapowietrzony jest jeszcze w dodatku to nie wiem czego oczekujesz od tego samochodu, to czysta fizyka więc cudów raczej nie oczekuj.
A co do filtra to przykład na mojej własnej głupocie Ci przytoczę:
Nie wymieniałem filtra paliwa dość długo, myślałem : jak zacznie słabnąć to wymienię bo będzie widać, aż do tegorocznego lata, odcięło mi całkiem dopływ paliwa, auto zgasło na równej, prostej drodze, na szczęście jeszcze w mieście, zepchnąłem na parking, spodziewałem się, że to filtr. Poszedłem do sklepu kupiłem nowy. Na miejscu przy ludziach wlazłem pod auto, zmieniłem filtr (godzinka roboty), odpowietrzyłem go tak prowizorycznie i pojechałem do domu. Od tamtej pory jak zaczyna się jesień zmieniam filtr paliwa i powietrza oraz sprawdzam świece.
"... wypadki drogowe powstają dlatego, że dzisiejsi ludzie jeżdżą po wczorajszych drogach jutrzejszymi samochodami z pojutrzejszą prędkością..."
stasiowski121
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2201
Miejscowość: Podkarpacie
Auto: VW T4/Audi 80 B4/Passat B3
Silnik: 2.5 TDI AXG
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

29 Gru 2010, 23:15

aha no ale wczoraj w poludnie ok 16 kupilem wrocilem do domu o 17 godzinie ok 2 godzin stal poszlem i zapalil po 4 sec krecenia
a i powiedz mi gdzie go odpowietrzyc bo ja tam nie widzialem zadnej recznej pompki
Papież? A ile on ma dywizji?

J. Stalin
emilo222
Aktywny
 
Posty: 395
Miejscowość: kuj-pom inowrocław

30 Gru 2010, 08:16

Ja odpowietrzałem ściągając wężyk od wtrysku. Długo trzeba był czekać ale jak stałem na parkingu wyjścia nie było. Za dwie godziny całkiem Ci auto nie wystygnie.
"... wypadki drogowe powstają dlatego, że dzisiejsi ludzie jeżdżą po wczorajszych drogach jutrzejszymi samochodami z pojutrzejszą prędkością..."
stasiowski121
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2201
Miejscowość: Podkarpacie
Auto: VW T4/Audi 80 B4/Passat B3
Silnik: 2.5 TDI AXG
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

30 Gru 2010, 09:51

MlodyBarney napisał(a):Świece się wykręca przykłada do czegoś metalowego i sprawdza iskre:)


Widział kiedyś kolega świece w dieslu? Nie sądzę...

Jaką masz temperaturę autorze? Jak do -10 to z palcem w rurze wydechowej powinien palić bez świec... Pewnie się klekocik zapowietrzył. Zresztą zadzwoń do sprzedawcy i zapytaj czy ma jakiś patent na odpalenie tego trupa co Ci sprzedał?
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2671
Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

30 Gru 2010, 23:57

do goscia dzwonilem to mowil ze krecil szybko akiem od ciagnika heh a ja wziolem 2x akumlatory od kombajnu i zrobilem napiecie 24v 340a krecil tak jak by silnik mial wyskoczyc z budy a nawet nie lapal zaprowadzilem do mechanika wymienil swiece i filtr
( 150swiece , 50 filtr , 100 robocizna) wiec 300zl dziekuje za ten samochod co z tego jak teraz chodzi ale koncówki do wymiany opony zbieznosc pasek alternatora ogrzewania niema 0 ciepla chyba nagrzewnica amorki hehe no i akumulator jest to juz mój chyba 2 zakup w mojej kadencji nie wiem jak go sprawdzalem jak pojechalem go ogladac ladnie palil itd a jazdy nie zrobilem bo mowie ze slizzgo to i tak nie wyproboje go no ale te 1400zl to tez nie pieniadz za auto

zobacze co rano bedzie sie dziac
Ps. jeszcze na wodzie a koles mowil ze plyn
Papież? A ile on ma dywizji?

J. Stalin
emilo222
Aktywny
 
Posty: 395
Miejscowość: kuj-pom inowrocław