QG1 - przedłużony okres obsługi (zmienna długość okresów obsługi)

30 Lip 2007, 20:08

Określenie okresu obsługi jest zależne od intensywności i warunków eksploatacji samochodu. QG1 dokładnie oznacza system przedłużonego czasu między przeglądami.
Przegląd (inspekcję) się wykonuje według wskazań wskaźnika obsług serwisowych.

Co 2 lata trzeba wymienić płyn hamulcowy
Wyświetlacz inteligentnego wskaźnika obsług serwisowych zawsze na czas informuje o terminie wykonania przeglądu serwisowego. Samochód trzeba oddać do okresowego przeglądu serwisowego najpóźniej po 2 latach lub po przejechaniu maksimum 30 000 km w przypadku silników benzynowych, maksimum 50 000 km w przypadku 4-cylindrowych silników wysokoprężnych i maksimum 35 000 km w przypadku 6-cy-lindrowych silników wysokoprężnych.

Uwaga
W samochodach z serwisem przedłużonymi okresami międzyobsługowymi QG1 i QG2 silniki fabrycznie są napełnione olejem według specyfikacji VW 503 00 (silniki benzynowe), VW 506 00 (silniki wysokoprężne oprócz silników z pompowtryskiwaczami) lub VW 506 01 (silniki wysokoprężne).
Aby można było korzystać z przedłużonego okresu obsługi, do napełniania jak i na dolewki koniecznie trzeba stosować tylko i wyłącznie olej silnikowy o podanej wyżej specyfikacji.
Jeśli taki olej nie jest dostępny, obowiązuje okres wymiany 15 000 km lub 1 rok.
W takim przypadku samochód trzeba przekodować na QG2.

Okres obsługi QG0
Okres obsługi QG2
Rafuskis
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Radom