Radio Mazda 3 zepsute NO DISC nie działa CD

Radio Mazda 3 zepsute NO DISC nie działa CD

25 Cze 2019, 11:17

Witam wszystkich forumowiczów! Odrazu podam parametry auta
Mazda 3 silnik 1.6 diesel 109KM rocznik 2009.
Mam dość nietypowy problem z moją Mazdą, mianowicie.. Kupiłem ją 7 miesięcy temu z oryginalnym radiem z CD mp3,radio fm funkcjonowało normalnie a kiedy przełączałem na CD pokazywał się migający napis NO DISC i po chwili wracało z powrotem na Radio fm. Na przycisk LOAD jak i również OPEN radio nie reagowało ponieważ,radioodtwarzacz nawet nie uruchamiał CD tylko ten komunikat No DISC i po 2 sekundach powrót na fm... Dzwoniłem do ludzi zajmujących się naprawą i od każdego słyszałem że jak jest tanie radio to lepiej kupić nowe niż bawić się w naprawę starego.Tak też uczyniłem i kupiłem używane oryginalne radio od innej mazdy. Radio funkcjonowało 5 tygodni po czym jest dokładnie tak samo jak w pierwszym przypadku, komunikat NO DISC i strata oryginalnych płyt które zostały w odtwarzaczu.. Czy ktoś na forum wie co może być przyczyną? ? pozdrawiam serdecznie Radek
Radek333
Obserwowany

Re: Radio Mazda 3 zepsute NO DISC nie działa CD

26 Cze 2019, 00:45

Radek333 napisał(a):komunikat NO DISC i strata oryginalnych płyt które zostały w odtwarzaczu
To on ma zmieniarkę wbudowaną? Możesz podać model tego radioodtwarzacza?

Przypuszczam że winny jest mechanizm przez który zacina się płyta. Jak masz stare radyjko to może warto je rozebrać i zobaczyć co tam się dzieje? Tu nic nie ryzykujesz a może znajdziesz przyczynę? Czasem w takich mechanizmach wystarczy smarowanie i wszystko wraca do normy.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 11
Auto: Nie mam

27 Cze 2019, 09:34

Cześć witam :D
Model Radia to MODEL NO. 14793708
PART NO. BS4J 66 ARX
Być może to jakiś mechanizm się zablokował.Tak jest zmieniarka, tylko dlaczego dwa radioodtwarzacze w przeciągu miesiąca użytkowania w ten sam sposób się zepsuły.. Zastanawiam się czy może kostki lub przewody w samochodzie nie są jakieś zepsute i robią jakieś zwarcie akurat w mechanizmie który odpowiada za zmianę płyt.
Radek333
Obserwowany

19 Lip 2019, 13:05

Radek333 napisał(a):tylko dlaczego dwa radioodtwarzacze w przeciągu miesiąca użytkowania w ten sam sposób się zepsuły
Zbieg okoliczności? Może wina płyt choć to raczej bym wykluczył.

Radek333 napisał(a):Zastanawiam się czy może kostki lub przewody w samochodzie nie są jakieś zepsute i robią jakieś zwarcie akurat w mechanizmie który odpowiada za zmianę płyt.
Tu na zewnątrz raczej nie będzie problemu tylko w radiu w samej zmieniarce. A nie jeździsz czasem po jakiejś nierównej drodze gdzie występują spore wstrząsy?

Jak masz drugie radio to zajrzyj do tego pierwszego zobacz co tam dokładnie się stało może znajdziesz przyczynę.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 11
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

TOP 5 - modele segmentu A czyli mistrzowie w miastach TOP 5 - modele segmentu A czyli mistrzowie w miastach
    Małe samochody o długości do 3,5 metra, z niewielkim promieniem zawracania i małymi silnikami o mocy ok. 70 KM. To właśnie one najlepiej nadają się do jazdy po mieście. Są chętnie wybierane zarówno przez nabywców ...
    Mazda5 bardziej elegancka, praktyczna i bezpieczna Mazda5 bardziej elegancka, praktyczna i bezpieczna
    Mazda5 to model, który wprowadził przesuwane drzwi boczne do świata minivanów. Dostępny w trzech nowych kolorach karoserii – czerwonym Zeal Red, czarnym Jet Black i szarym Meteor Grey. Wnętrze samochodu ...

•