Radio nie zapamietuje nic......

radio nie zapamietuje nic......

02 Wrz 2008, 20:33

Witam. Mam taki oto problem : jak mam wlaczone auto to poustawiam sobie kanaly w radiu, jakosc odtwarzania itd. i jak wyjme kluczyki ze stacyjki to prz ponownym wlaczeniu radia wszystko musze ustawiac od poczatku,,wrrrr jest to bardzo uciazliwe. radio nie jest za specjalne bo z najnizszej polki jest to Sony CDX- GT222 i nie wiem co jest grane. nie znam sie na tym. Pomocy. Pozdrawiam
pablo076
Nowicjusz

Radio nie zapamietuje nic......

03 Wrz 2008, 10:22

A kto ci te radio podłączał?Na zasilaniu są trzy przewody - "+" dla radia,"+" dla pamięci i "-"."+" dla radia podłącza sie bezpośrednio z "+" akumulatora(oczywiście przez bezpiecznik - jak elektryka była,to bezpiecznik jest w skrzynce bezpieczników) lub podaje się "+" po włączeniu stacyjki(również przez bezpiecznik,ale inny).Natomiast ten drugi "+" podtrzymujący pamieć,musi być połączony na stałe z "+" z akumulatora(oczywiście tez przez bezpiecznik w instalacji samochodu).W instalacji samochodu zazwyczaj są 3 przewody do podłączenia zasilania radia,te o których pisałem.I ten,kto podłączał to radio,być może podpiął oba "+" pod zasilanie ze stacyjki.Po wyłaczeniu jej,gaśnie radio i gubi się pamięc.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

Re: radio nie zapamietuje nic......

03 Lut 2009, 02:46

czerwony kabelek to zasilanie a żółty to pamięć. przecinasz żółty i podłaczasz pod czerony jedną końcóweczkę (tą bliższą radia) a druga izolujesz. Radio wtedy będzie wszystko pamiętać
bartek_remix :)
bartek_remix
Początkujący

Miejscowość: Kamionka / Kwidzyn
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Po zimie warto sprawdzić stan techniczny swojego auta Po zimie warto sprawdzić stan techniczny swojego auta
    Po zimie warto sprawdzić stan techniczny swojego auta i przygotować je do cieplejszych warunków. Chociaż w tym roku zima była łagodna, to jednak nasz samochód przez kilka miesięcy był narażony na działanie mrozu oraz substancji ...
    Śmiała stylistyka nadwozia oraz unikatowe wnętrze Opla ADAM Śmiała stylistyka nadwozia oraz unikatowe wnętrze Opla ADAM
    Model ADAM wprowadza do segmentu A docenianą już filozofię projektowania firmy Opel, polegającą na "łączeniu artystycznego kunsztu z niemiecką precyzją ". Opel ADAM - w przeciwieństwie do pojazdów firm konkurencyjnych ...

•  
    • Volkswagen Polo R WRC, Motorsport
      Bieżnik opony zimowej
      Monster Trucki
      Before Service - Hyundai