Rajd Korsyki WRC - Kris Meeke w pierwszej trójce

Rajd Korsyki WRC - Kris Meeke w pierwszej trójce

07 Kwi 2017, 12:05

Odcinek testowy Rajdu Korsyki WRC, rozegrany na trasie Sorbo-Ocagnono, był dla zespołu Citroën Total Abu Dhabi okazją do ostatnich poprawek w ustawieniach samochodów przed startem. Kris Meeke i Paul Nagle zaliczyli swoim Citroënem C3 WRC trzeci czas próby.
Zdjęcie
Zespoły rywalizujące w Rajdowych Mistrzostwach Świata, które przybyły na Korsykę na czwartą rundę bieżącego sezonu, zastały na wyspie wiosenną pogodę. Odcinek testowy odbył się w promieniach słońca, które szybko podnosiło poranną temperaturę.

Kris Meeke i Paul Nagle poprzestali na trzech obowiązkowych przejazdach trasy. Brytyjsko-irlandzka załoga zaliczyła trzeci czas. Szybsi o kilka dziesiątych sekundy byli Sébastien Ogier i Hayden Paddon.
Craig Breen i Scott Martin również przejechali trasę odcinka trzykrotnie. Drugi przejazd dał im ósmy wynik w tabeli czasów.
Zdjęcie
Stéphane Lefebvre i Gabin Moreau, korzystający z każdej okazji, by poznawać charakter asfaltowych odcinków specjalnych Tour de Corse, pojawili się na trasie aż sześć razy. W ostatnim przejeździe młodzi Francuzi zaliczyli swój najlepszy czas, który zapewnił im dziewiąte miejsce.

Po odcinku testowym uczestnicy rajdu wracają do Ajaccio. Ceremonia startu rozpocznie się na placu Miot, w czwartek o godzinie 18:30. Samochody spędzą noc w parc fermé i w piątek rano wyruszą na pierwszą pętlę złożoną z dwóch odcinków specjalnych.
Zdjęcie
KLASYFIKACJA ODCINKA TESTOWEGO:
1. Ogier / Ingrassia – 3:50,7
2. Paddon / Kennard – 3:51,3
3. Meeke / Nagle – 3:51,6
4. Latvala / Anttila – 3:51,8
=. Neuville / Gilsoul – 3:51,8
6. Neuville / Gilsoul – 3:52,0
7. Sordo / Marti – 3:52,2
8. Breen / Martin – 3:52,7
9. Lefebvre / Moreau – 3:54,0
10. Evans / Barritt – 3:55,0
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 2852
Zdjęcia: 11020
Rejestracja: 18 Cze 2012, 13:53
Prawo jazdy od: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak korzystać z nowych technologii bezpieczeństwa na drodze? Jak korzystać z nowych technologii bezpieczeństwa na drodze?
    Samochody coraz częściej potrafią same regulować prędkość, zahamować w razie niebezpieczeństwa, trzymać się pasa ruchu i odczytywać znaki drogowe. Te technologie nie tylko ułatwiają życie kierowcom, lecz także mogą zapobiec ...
    Land Rover Discovery - 7-miejscowy SUV klasy premium Land Rover Discovery - 7-miejscowy SUV klasy premium
    Samochód zadebiutował w 2016 roku i jest pozycjonowany jako piąte wcielenie tego modelu. Producent zapowiadał, że stanowi on połączenie samochodu terenowego z zaletami SUV-a. Ceny tego modelu startują od 245 900 zł. ...

  •