RAV4 benzyna2.0 czy Peugeot 3008 2.0 diesel?

21 Kwi 2020, 22:42

Witam,
Chciałbym bardziej doświadczonych użytkowników forum (i samochodów) o opinię w sprawie kupna nowego samochodu. Do wyboru mam Toyote RAV4 w benzynie 2.0 (173KM) z manualem oraz Peugeota 3008 2.0 diesel w automacie (180KM). Oba samochody są na tym analogicznym poziomie wyposażenia dodatkowego i na poziomie ceny. Główna zatem różnica jest w skrzyni biegów oraz silniku. Warto rezygnować z większej jakby nie było RAV4 dla mniejszej, ale mocniejszej silnikowo i z automatem 3008-ki? Przyznam szczerze, że RAV4ka z tym silnikiem troszkę się dusi, może ma ktoś wieksze doświadczenia z tą jednostką? Samochodu będę używać zarówno na dłuższe trasy jak i po mieście, rocznie robię około 25 tyś km. Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki!
Święty
Obserwowany
 
Posty: 1

28 Kwi 2020, 13:16

Święty napisał(a):Warto rezygnować z większej jakby nie było RAV4 dla mniejszej, ale mocniejszej silnikowo i z automatem 3008-ki?
To już kwestia tego ile miejsca faktycznie potrzebujesz i czy ten drugi model wystarczy pod względem przestronności.
Święty napisał(a):Przyznam szczerze, że RAV4ka z tym silnikiem troszkę się dusi, może ma ktoś wieksze doświadczenia z tą jednostką?
VVT-iE to rozwiązanie które ma poprawić oszczędność spalania. Literka E oznacza że po stronie ssącej w tym silniku zastosowano wariator z elektronicznie sterowanym trzpieniem. To pozwala komputerowi dokładniej sterować momentem otwierania zaworów, a to powinno przełożyć się na szybszą reakcję na gaz szczególnie jak go wciskasz przy niższych obrotach silnika. To z kolei pozwala na większe oszczędzanie paliwa i uzyskanie czystszych spalin.

Nie możesz za bardzo porównać jednostek napędowych w obu tych samochodach bo są one zupełnie inne tym bardziej że w Peugeocie masz jeszcze automat który daje zupełnie inne odczucia podczas przyspieszania.
Rokiko
Stały forumowicz
 
Posty: 3439
Zdjęcia: 12
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak zaplanować bezpieczny wyjazd na urlop?
    Rozpoczął się czas wakacyjnych wyjazdów, a więc i zwiększonego natężenia ruchu. Wiąże się z tym niestety duża liczba wypadków drogowych, do których w ubiegłym roku najczęściej dochodziło w sierpniu, a ...
    Światowa premiera seryjnej wersji Volkswagena XL1 w Genewie
    Volkswagen XL1 zużywający 0,9 l/100 km jest najbardziej efektywnym samochodem seryjnym na świecie. Dzięki napędowi hybrydowemu plug-in to dwuosobowe auto może przejechać nawet 50 kilometrów tylko na prąd, zatem bez ...

  •