Rdza Peugeot 3008

16 Kwi 2021, 21:39

Witam Panowie,
Kieruję tutaj zapytanie licząc nie tyle na pomoc, co o Wasze opinie bądź doświadczenia z modelem.
Chodzi o auto ojca, kupił peugeota 3008 w 2014, jako rzekomy potestowy i krotko jeźdzony przez szefa serwisu aso, we Francji... Nie wiem dlaczego ale nie oglądał go miernikiem, nie oglądał tez spodu, dostał zapewnienie od osoby, której ufał, ze jest cacy. Samochód mial podobno 25k najechane, rocznik 2010, 1.6 hdi. Teraz ma 100k przebiegu. Zauważyłem ostatnio patrząc na to auto lekka korozję pod tylnymi drzwiami, mała plamka. Zaglądając z tej strony na progi, przerazilem sie, jak silnie pochlania go ruda. I to z jednej strony. Ogólnie z autem zawsze coś nie tak, niby żadnych usterek ale na moje nie jeździ jak auto, które nie miało przygód. Czasem dziwne stuki, zawieszenie działa naprawdę poniżej oczekiwan, mimo, że rzekomo jest wszystko w porządku. Czy waszym zdaniem te zdjecia sa jasnym dowodem na wypadkową przeszłość auta? Wiem, ze @Kao się na tym zna. Pozdrowienia. Żal mi ojca i chce byc z nim szczery, jak możecie to pomóżcie, dzięki z góry.
Maciej12799
Nowicjusz

Prawo jazdy: 13 11 2017
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Mitsubishi colt vi
Silnik: 1.3 95km mivec
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

16 Kwi 2021, 22:33

Prawdopodobnie zostało nieudolnie naprawione jak to bywa we Francji (nawet w ASO). Warto zdemontować plastikową nakładkę i zobaczyć co się dzieje pod spodem i reagować zanim nie jest za późno.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 90
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: e36, M3, C5 x7

16 Kwi 2021, 22:37

Dziękuję bardzo, no nie ma wyjścia nie można tego olać. Niemniej jest to jakis znak co do przygód francuskich
Maciej12799
Nowicjusz

Prawo jazdy: 13 11 2017
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Mitsubishi colt vi
Silnik: 1.3 95km mivec
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Citroen C5 III x7 opinie, problemy, usterki, wady, zalety
    Opinia na podstawie własnego auta i własnych doświadczeń z nim związanych Citroen C5 2016 wersja Exclusive sport w wersji nadwozia Tourer napędzany silnikiem 2.0 BlueHDI 180 KM i automatyczną skrzynią biegów o przebiegu ...
    Opady śniegu, a czasem słońce - jak sobie radzić w takich warunkach?
    Dostosowanie stylu jazdy do warunków pogodowych to jedna z podstawowych zasad, którymi powinni kierować się kierowcy. Sprawdzanie prognozy przed planowaną podróżą pozwoli nam lepiej przygotować się do ...

•