Rejestracja motocykla

Rejestracja motocykla

14 Sie 2010, 12:50

Witam. Jestem od dłuższego czasu w posiadaniu motocykla SHL m11 z 1964. Od nowości był on w mojej rodzinie. Na poczatku lat 90. został wyrejestrowany. Niestety zagubiły sie do niego papiery (nie ma starego dowodu, żadnego kwitka po OC, żadnych wyciągów z przeglądu itp.) I tu pojawia się moje pytanie: czy jest jakakolwiek możliwość zarejestrowania motorka? Dodam że nie interesują mnie "żółte blachy".
deserttree
Nowicjusz

Miejscowość: Libiąż

Re: Rejestracja motocykla

14 Sie 2010, 14:04

deserttree napisał(a): I tu pojawia się moje pytanie: czy jest jakakolwiek możliwość zarejestrowania motorka?

Myślę ze tak ale pod warunkiem ze posiadają dokumentację w WK gdzie był zarejestrowany.Musisz się udać do WK i tam spytać.A przynajmniej nr.rej.pamiętasz czy tez jesteś w posiadaniu tablicy rej.tego motocykla... :?: :?:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

14 Sie 2010, 23:18

lub po numer nadwozia.
ryba1977
ryba1977
Aktywny

Miejscowość: poznań

15 Sie 2010, 15:44

Tak, tablica rejestracyjna jest czytelna, tak sam jak numer ramy. Ta operacja w WK nie jest czasami płatna? Bo słyszałem że odtwarzanie historii pojazdu jest płatne i stosuje się je jeżeli chcemy zarejestrować zabytek.
deserttree
Nowicjusz

15 Sie 2010, 17:01

deserttree napisał(a): Ta operacja w WK nie jest czasami płatna?

Niestety a co masz dzisiaj za darmo... :?: :sad: Nikt nie będzie Ciebie zmuszał zebyś rejestrował to jako zabytek.Jezeli sam z tym nie wystąpisz to WK do tego Cie nie zmusi bo nie ma takiego prawa... :!: :!: Jezeli będziesz mógł ten motocykl zarejestrować to po wizycie w WK dostaniesz:
1/ PC
2/ Nie wiem dokładnie czy nie musisz zdać starej TR a dostaniesz nową TR
3/ Wizyta na SKP-przegląd/dostaniesz zaswiadczenie/
4/ Ponowna wizyta w WK-odbiór normalnego DR...
Myślę ze to by było na tyle.Koszty-pi razy oko ok.200.- :grin:
No moze troche więcej.Bo przy odbiorze nowego DR musisz mieć opłacone OC...
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

16 Sie 2010, 17:54

W najbliższym czasie wybiore się do WK i popytam jak oni to widzą. I dzięki za porady ;)
deserttree
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Drogo, szybko i luksusowo - zestawienie wyjątkowych coupe! Drogo, szybko i luksusowo - zestawienie wyjątkowych coupe!
    Tendencje wzrostowe w segmencie samochodów premium są mocno widoczne na rynku polskim od dobrych kilku lat. Sprzedaż rośnie systematycznie, dzięki czemu według danych pochodzących z raportu PZPM, w roku 2015 auta luksusowe ...
    Lexus IS Sriracha Red ze złocistymi płatkami Lexus IS Sriracha Red ze złocistymi płatkami
    Z okazji amerykańskiej premiery nowej wersji sedana IS, Lexus przygotował wyjątkowo pikantną stylizację tego modelu, w żartobliwy sposób nawiązującą do jednej z najostrzejszych odmian sosu chili. Auto prezentowane ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Autosacrum 2009
      S2020005
      Subaru Impreza STI