Rejestracja Pajero...

Rejestracja Pajero...

24 Lis 2009, 20:13

Witam :wink:

Mam pytanie..Czy istnieje możliwość zarejestrowania Mitsubishi Pajero 2,5 jako dostawczy? podobno wszystkie samochody terenowe można tak zarejestrować..tylko nie wiem jak to wygląda z używanymi samochodami :?: samochód będzie sprowadzany z Niemiec, dodam, że mam możlwość wyrobienia dowodu rejestracyjnego z wpisem "ciężarowy"..czy będę zwolniona z akcyzy? jak to wygląda? z góry dziękuje za odpowiedz :wink:
nasty_angel
Nowicjusz

Miejscowość: Szczecin

Re: Rejestracja Pajero...

25 Lis 2009, 22:18

Jeżeli przywozisz do kraju samochód z zagranicznym dowodem rejestracyjny gdzie jako rodzaj masz wpisane ciężarowy i jest to pojazd dwu miejscowy to nie płacisz akcyzy.

W razie wątpliwości zadzwoń do swojego urzędu celnego.

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz

Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam

26 Lis 2009, 21:35

Dziękuje za odpowiedz :wink: mam jeszcze jedno pytanie...czy po sprowadzeniu do Polski i zarejestrowaniu samochodu jako ciężarowy istnieje możliwośc przerejestrowania go na osobowy? jakie koszty się z tym wiążą (np konieczność zapłacenia ominiętej akcyzy)? :?:
nasty_angel
Nowicjusz

Miejscowość: Szczecin

26 Lis 2009, 23:48

nasty_angel napisał(a):Dziękuje za odpowiedz :wink: mam jeszcze jedno pytanie...czy po sprowadzeniu do Polski i zarejestrowaniu samochodu jako ciężarowy istnieje możliwośc przerejestrowania go na osobowy? jakie koszty się z tym wiążą (np konieczność zapłacenia ominiętej akcyzy)? :?:
akcyze bedziesz musial zwrócic ale po co chcesz zmieniać z powrotem na osobowy??
@DariuszSawicki z tymi 2 osobami to niekoniecznie tak jest, znam wiele terenówek sprowadzonych jako ciężarowe z pełnymi odliczeniami i z większą ilością miejsc, (ja mam 4ro miejscowego krótkiego Patrola, kolega 7mio osobową Toyote)
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

akcyza od ciężarowego

29 Lis 2009, 18:38

Wiem, że WK rejestrują samochody z większą ilością miejsc - byle by był ciężarowy bo w świetle Prawa o Ruchu Drogowym w takim przypadku akcyza nie jest wymagana.

Przypadkiem spotkałem się z taką zasadą w UC, dzwoniłem do jakiegoś kierownika a ten powiedział, że to wynika z przepisów celnych - są tam kategorie CN więcej o tym pisałem tu
[link wygasł]
przy okazji informacji o samochodach kempingowych.

"Z informacji uzyskanych z urzędu celnego wynika, że samochody osobowe to pojazdy mechaniczne spełniające kryteria określone w poz. 59 załącznika nr 1 do ustawy.

Pojazdy samochodowe i inne pojazdy przeznaczone zasadniczo do przewozu osób inne niż te objęte pozycją CN8702 włącznie z samochodami osobo.wo-towarowymi (kombi) i wyścigowymi CN8703"

Nie czytałem jeszcze tych załączników ale widziałem np. decyzję jednego z UC gdzie osoba miała czteromiejscowe kombi ciężarowe i przez pomyłkę zgłosiła to do UC, zapłaciła akcyzę.
Jak się spostrzegła, że to błąd wystąpiła do UC o zwrot. UC stwierdził, że nie ma prawa do zwrotu gdzie na trzech stronach wyjaśniał te kategorie CN i udowadniał, że takie kombi jest traktowane jako osobowe mimo, że za granicą jest ciężarowe i podlega akcyzie.

W takich sytuacjach radzę zapytać w swoim UC i ewentualnie trochę sobie poczytać, żeby nagle nie obudzić się po jakimś czasie i mieć do zapłaty akcyzę z odsetkami....

Nie jestem doradcą podatkowym ale z racji mojej pracy spotykam się z różnymi sytuacjami i jeśli mam jakąś wątpliwość to informuję o takich przypadkach ludzi a oni sami podejmują decyzje podatkowe.

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz

Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Kia Sorento po zmianach Kia Sorento po zmianach
    Odświeżona linia i zmodernizowana konstrukcja skorupy nadwozia, nowy silnik benzynowy 2.4 GDI o niższym zużyciu paliwa i emisji spalin, wyższy komfort podróżowania i lepsze własności jezdne – to tylko niektóre ...
    Wywiad z Adamem Małyszem - I rajdowym Mistrzem Polski Wywiad z Adamem Małyszem - I rajdowym Mistrzem Polski
    37. miejsce w Dakarze 2012 na Mitsubishi Pajero, Puchar Polski i Mistrzostwo Polski w Mitsubishi L200 - ten sezon wydaje się niezwykle udany? Udany to mało powiedziane - jestem szczęśliwy, że wszystko nam się tak dobrze układało, ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      passat b5 german style
      Jaguar