Rejestracja pojazdu sprowadzonego z niemiec

Rejestracja pojazdu sprowadzonego z niemiec

03 Gru 2013, 21:47

Witam ,mam albo poważny problem albo pani z urzędu skarbowego mnie nie lubi -nie wiem na ile ma racji ,ale spróbuję pokrótce przedstawić mój problem.
Kilka dni temu pojechałem do Niemiec z kolegą po auto_wcześniej upatrzone. Doszło do spotkania , sprawdziliśmy numery nadwozia ,stan techniczny itp. Spisałem z turkiem umowę,dałem mu kasę i wróciliśmy autem do Polski. Na miejscu standard-tłumaczenia, urząd celny ,przegląd -poszło ok. Z kompletem dokumentów udałem się do US i tam napotkałem "schody". Pani dopatrzyła się że na umowie kupna sprzedaży wpisana jest inna nazwa ulicy niż w dowodzie rejestracyjnym. Już wyjaśniam dlaczego -otóż na dużym zielonym brifie ( karta pojazdu ) znajdują się numery tablic na których przyjechałem( czerwone ważne do końca grudnia br.) oraz adres sprzedającego . Problem w tym że na dowodzie rejestracyjnym ( mniejszy zielony dokument) jest inna nazwa ulicy-gość musiał się w tym roku przemeldować i właśnie tam była naklejka z nowym adresem. Nie mam pojęcia jak to się stało że to przeoczyliśmy -sprzedający musiał rutynowo wpisać adres pod którym mieszkał dłuższy czas . Ale nic jest problem bo baba każe mi od niemca jakieś oświadczenia przywozić żeby się wytłumaczył dlaczego wpisał adres z karty pojazdu anie z dowodu rejestracyjnego. Wg karty poj. wszystko się zgadza. Na dowodzie nie bo inna nazwa ulicy. Co robić przecież nie będę jeździł do niemiec ?. Dzwoniłem do niemca -roześmiał się i powiedział że u nich to żaden problem bo karta pojazdu to cała historia ważniejsza nawet jak dowód .Powiedział że takie rzeczy to tylko w Polsce mogą się zdarzyć ale jak będę potrzebował to coś napisze po " ichniemu" i wyśle mi faksem. Teraz zaczynam się martwić czy babsko faksu się nie czepi i zacznie pi.....ć o oryginałach. Miał ktoś podobny problem w innych US i jak to rozwiązał? -z góry dziękuję za pomocne odpowiedzi.Pozdrawiam
wojtz
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 01 03 1993
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: VW Passat b5
Silnik: 16 B
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

Re: Rejestracja pojazdu sprowadzonego z niemiec

10 Gru 2013, 16:33

Problem rozwiązany ,powiedziałem komu trzeba i na drugi dzień dostałem potrzebny kwit. Ps jak urzędnik chce to pomoże , a najgorzej jak ktoś jest w us ''nikim'' i chce pokazać że jest ważny to będzie byle czego się czepiał nawet gdy nie ma powodu.
wojtz
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 01 03 1993
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: VW Passat b5
Silnik: 16 B
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Ośmiokołowiec, bo cztery koła to za mało! Ośmiokołowiec, bo cztery koła to za mało!
    Czy to nie przesada? Aktualne samochody koncepcyjne zasilane energią elektryczną mają po cztery koła. Eliica bo tak nazywa się ten pojazd ośmiokołowy różni się od nich diametralnie – jest duża ma 5100 mm długości, ...
    [C] Cee’d I 1,6CRDi / 3 II 1,6MZR-CD / Astra J 1,7CDTi / 308 I 1,6HDi [C] Cee’d I 1,6CRDi / 3 II 1,6MZR-CD / Astra J 1,7CDTi / 308 I 1,6HDi
    Podstawowe kryteria zestawienia: - hatchback segmentu C - silnik diesla o mocy ok. 110KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2010r. Wytypowane modele do zestawienia: - Kia Cee’d I 1,6 CRDi - 115KM (głównie ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      passat b5 german style
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      S2020005