Rejestracja samochodu - skomplikowana sytuacja

Rejestracja samochodu - skomplikowana sytuacja

05 Maj 2012, 12:25

Witam. Mam dość skomplikowaną sytuację z rejestracja samochodu.

pan X - osoba, na którą jest obecna rejestracja
pan Y - osoba, która kupiła samochód od pana X i używała przez 4 lata na jego rejestracji

Otóż w roku 2008 pan X sprzedał panu Y Fiata Uno. Pan Y nie przerejestrował samochodu na siebie, natomiast w jakiś sposób ubezpieczył go na swoje nazwisko. Pan Y jezdził Fiatem Uno do 2011 roku na rejestracji poprzedniego właściciela i na ubezpieczeniu na swoje nazwisko. W 2011 roku pan Y sprzedał samochód mojemu ojcu. Umowa została spisana, jednak samochód nie został przerejestrowany na mojego ojca, ponieważ ten wyjechał za granicę i nadal za nią przebywa.

Teraz ja chciałbym przerejestrować samochód. Pana Y znam, i mogę z nim załatwić powtórne spisanie umowy. Jednak czy to wystarczy ? Rejestracja jest na pana X, a nie mam pojęcia kim on jest.

Czy osoba wpisana jako sprzedający w umowie kupna - sprzedaży musi być tą samą osobą, co jest wpisana w rejestracji ? Czy urząd uznałby mi, gdybym w umowie miał wpisanego pana Y a nie osobe na którą pojazd był wcześniej zarejestrowany ?
pablo1200
Obserwowany

Prawo jazdy od: 01 01 2001

Re: Rejestracja samochodu - skomplikowana sytuacja

05 Maj 2012, 17:50

pablo1200 napisał(a): W 2011 roku pan Y sprzedał samochód mojemu ojcu. Umowa została spisana, jednak samochód nie został przerejestrowany na mojego ojca, ponieważ ten wyjechał za granicę i nadal za nią przebywa.

Czy pan Y oprócz dokumentow samochodu przekazał"starszemu"orginal umowy k/s z panem X... :?: :?:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Seat Leon III - gama silników Seat Leon III - gama silników
    SEAT wysyła nowego Leona na bitwę wydajnych i oszczędnych silników TDI i TSI, o pojemnościach od 1,2 do 2,0 litra pojemności. Wszystkie silniki wyposażone są w bezpośredni wtrysk i turbodoładowanie. Zostały one zaprojektowane ...
    Najlepszy samochód dostawczy  2016 roku Najlepszy samochód dostawczy 2016 roku
    Konkurs przeprowadzili dziennikarze z czasopism branżowych i portali transportowych – VANekstra.pl, Ciężarówki, Polski Traker i Samochody Specjalne oraz 4Trucks.pl. Zespół jurorów na podstawie jazd ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      VW Passat CC
      passat b5 german style
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda