Rejestracja samochodu z Danii- potrzebna pomoc :)

Rejestracja samochodu z Danii- potrzebna pomoc :)

02 Sty 2015, 12:12

Witam Forumowiczów :)

Potrzebna mi jest pomoc bo nie mogę sobie już sama poradzić. Pracuję i mieszkam we Włoszech gdzie kupiłam auto na duńskich blachach dla mojej siostry (mieszka w PL). Zjeżdzam tym autem do PL jutro, mając cały czas duńskie blachy. Sprzedający usilnie twierdzi ze muszę mu przywieźć duńskie blachy żeby on je w Danii mógł wyrejestrować, i ja dopiero wtedy mogę ten samochód zarejestrować w Polsce.. Nie bardzo mi się chce w to wierzyć, gdyż sama umowa kupna -sprzedazy powinna być dla niego wystraczająca, nie wystarczy ze zgłosi w Danii zbycie pojazdu?

HELPPPPP!
justyna87
Obserwowany

Prawo jazdy od: 10 07 2005
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Audi S3
Silnik: 300KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2015

Re: Rejestracja samochodu z Danii- potrzebna pomoc :)

13 Sty 2015, 14:36

We Włoszech musisz wykupić ubezpieczenie oraz tablice wywozowe (eksportowe). Niektórzy twierdzą, że ich nie ma i jedyna rada to wyjazd na tablicach właściciela i odesłanie mu ich kurierem lub pocztą. Z tego co wiem to takie tablice były do kupienia w ACI (Automobile Club d'Italia) tylko czeka się na nie ok 3-5 dni. Tak sprawa wygląda jak masz auto na Włoskich tablicach.

Tu masz auto na duńskich tablicach czyli nie jest zarejestrowane we Włoszech i teraz pytanie czy to jest auto zarejestrowane w Danii czy też zostało wyrejestrowane i przeznaczone na eksport?
Kacper
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 3343
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

Re: Rejestracja samochodu z Danii- potrzebna pomoc :)

25 Lis 2015, 00:46

witam , podepne sie pod temat , wie może ktos z forum co oznacza wpis na duskim dowodzie rejestracyjnym "KAN IKKE REGISTRERES
UDEN BETALING AF
NY REGISTRERINGSAFGIFT" ?
radom1989
Obserwowany

Auto: vw lt
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Co oznacza dla kierowcy znak STOP? Co oznacza dla kierowcy znak STOP?
    Znak STOP oznacza zakaz wjazdu na skrzyżowanie bez wcześniejszego zatrzymania się. Zwykle jest umieszczony tam, gdzie wyjazd z danej drogi jest szczególnie niebezpieczny. Według badań tylko 50% kierowców całkowicie ...
    Produkcja Opla Cascady w Gliwicach od 2013 roku Produkcja Opla Cascady w Gliwicach od 2013 roku
    To był wielki dzień dla gliwickiej fabryki Opla. Kiedy pierwszy egzemplarz modelu Cascada, eleganckiego, średniej wielkości kabrioletu Opla, zjechał z taśmy montażowej. Numerem jeden był Opel Cascada w kolorze białym "Seashell", ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      VW Passat CC
      passat b5 german style
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata