Rejestracja samochodu z Danii- potrzebna pomoc :)

02 Sty 2015, 12:12

Witam Forumowiczów :)

Potrzebna mi jest pomoc bo nie mogę sobie już sama poradzić. Pracuję i mieszkam we Włoszech gdzie kupiłam auto na duńskich blachach dla mojej siostry (mieszka w PL). Zjeżdzam tym autem do PL jutro, mając cały czas duńskie blachy. Sprzedający usilnie twierdzi ze muszę mu przywieźć duńskie blachy żeby on je w Danii mógł wyrejestrować, i ja dopiero wtedy mogę ten samochód zarejestrować w Polsce.. Nie bardzo mi się chce w to wierzyć, gdyż sama umowa kupna -sprzedazy powinna być dla niego wystraczająca, nie wystarczy ze zgłosi w Danii zbycie pojazdu?

HELPPPPP!
justyna87
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 10 07 2005
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Audi S3
Silnik: 300KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2015

13 Sty 2015, 14:36

We Włoszech musisz wykupić ubezpieczenie oraz tablice wywozowe (eksportowe). Niektórzy twierdzą, że ich nie ma i jedyna rada to wyjazd na tablicach właściciela i odesłanie mu ich kurierem lub pocztą. Z tego co wiem to takie tablice były do kupienia w ACI (Automobile Club d'Italia) tylko czeka się na nie ok 3-5 dni. Tak sprawa wygląda jak masz auto na Włoskich tablicach.

Tu masz auto na duńskich tablicach czyli nie jest zarejestrowane we Włoszech i teraz pytanie czy to jest auto zarejestrowane w Danii czy też zostało wyrejestrowane i przeznaczone na eksport?
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

25 Lis 2015, 00:46

witam , podepne sie pod temat , wie może ktos z forum co oznacza wpis na duskim dowodzie rejestracyjnym "KAN IKKE REGISTRERES
UDEN BETALING AF
NY REGISTRERINGSAFGIFT" ?
radom1989
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: vw lt
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Volkswagen Polo 1,2 TSI o mocy 110 KM
    Pod maską opisywanej wersji Volkswagena Polo znajduje się silnik o pojemności 1,2 litra generujący moc 110 KM. Co w tym modelu znajdziemy na liście wyposażenia nie wymagającego dopłaty? Jest kilka takich rzeczy o których ...