Rejestracja sprowadzonego auta z Niemiec - problem

Rejestracja sprowadzonego auta z Niemiec - problem

12 Gru 2014, 18:22

Witam,

W niedziele zakupiłem autko z komisu auto sprowadzone z Niemiec cena auta 7 tyś na fakturze sprzedający wpisał 4.900 zł. Sprzedający zapewniał mnie że samochód jest w pełni przygotowany do rejestracji. Wracam dziś z rejestracji co się okazuje samochód ma dwa dowody jeden (stary) oryginalny drugi nowy(xero) pani w rejestracji powiedziała że nie ma możliwości rejestracji auta na stary a tym bardziej na nowy xero.

Co mam zrobić sprzedający twierdzi że nie posiada nowego dowodu rejestracyjnego a ja nie mam możliwości rejestracji samochodu.

Co w tej sytuacji moge zrobić?

Proszę o pomoc
kosmita5252
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 28 04 2009
Auto: Audi A3

Re: Rejestracja sprowadzonego auta z Niemiec - problem

12 Gru 2014, 19:03

kosmita5252 napisał(a):W niedziele zakupiłem autko z komisu auto sprowadzone z Niemiec cena auta 7 tyś na fakturze sprzedający wpisał 4.900 zł.
:shock: :shock:
kosmita5252 napisał(a):Co mam zrobić sprzedający twierdzi że nie posiada nowego dowodu rejestracyjnego a ja nie mam możliwości rejestracji samochodu.

1/Sprzedający musi Ci dostarczyc nowy DR albo nici z rejestracji....
2/Oddac samochód dla sprzedającego/podstawa:wada prawna-brak właściwych dokumentów do rej.samochodu/...
3/Zadać zwrotu kasy i "modlic"się zeby oddał całość tj.7.000.-tys.a nie 4.900,- jak jest wpisane w f-rze.
W przypadku jezeli nie odda Ci całej sumy nie masz szans dochodzić tej róznicy na drodze sądowej/poświadczyłes nieprawdę/i mozesz zostać jeszcze ukarany...
Typowy przykład Polaka-podpisuje i nie mysli... :!: :!:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

[B] Abarth Grande Punto / Corsa D OPC / Clio III RS / Ibiza III Cupra [B] Abarth Grande Punto / Corsa D OPC / Clio III RS / Ibiza III Cupra
    Podstawowe kryteria zestawienia: - hot-hatch segmentu B - silnik benzynowy o mocy ok. 170KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2007 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Abarth Grande Punto 1,4 T-Jet - ...
    Auta BMW z układem xDrive: najpopularniejszy napęd na 4 koła Auta BMW z układem xDrive: najpopularniejszy napęd na 4 koła
    Doskonałe właściwości jezdne, zwinność i stabilność w każdym terenie – to przyczyny sukcesu rynkowego systemu BMW xDrive. BMW stale poszerza ofertę samochodów z inteligentnym napędem na cztery koła: tylko w ciągu ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Monster Truck Rock Star, 11
      S2020005