19 Lut 2015, 20:05

Witam, ostatnio zakupiłem auto w komisie samochodowym i sprawa wygląda tak, że auto było kupione w salonie w Polsce i zarejestrowane w PL, mam wszystkie dokumenty od poprzedniej właścicielki, dowód rejestracyjny, OC, karte pojazdu, Fakture zakupu i umowę między komisem i poprzednia właścicielką. Wszystko jest w porzadku, ale w WK mi nie zarejestrowali auta bo na umowie zgłoszonej przez byłą właścicielkę jest na umowie 29.01, a na umowie z komisu 28.01... Pani w WK sprawdziła w systemie i nie zgadza się jej 1 dzień daty i chce podpisy przy korekcie daty z komisu i byłej właścicielki, czy rzeczywiście musi być ta korekta czy uczepili się? przez taką pierdołę będe musiał brac kolejne wolne w pracy...
Eskimos91
Nowicjusz

Auto: Fiat

Re: Rejestracja

19 Lut 2015, 21:37

JAk komis może sprzedać auto o dzień wcześniej niż ktoś odda je do komisu? JAk ktoś oddaje auto do komisu 29, to komis może je sprzedać najwcześniej 29. A nie 28. 28 to te auto nie było własnością komisu, tylko tej właścicielki.
Musisz iść do komisu i to wyjaśnić - komis powinien zrobić korektę.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

Re%3a+Rejestracja

19 Lut 2015, 22:11

źle zrozumiałeś, błąd 1 dnia daty jest na umowe kupna sprzedaży między komisem a była właścicielką, ja kupiłem te auto tydzien później i u mnie jest wszystko ok, tylko tam ktos pomylił 1 dzien.
Eskimos91
Nowicjusz

Auto: Fiat

20 Lut 2015, 09:13

Eskimos91 napisał(a): tylko tam ktos pomylił 1 dzien.
Nie ma innego wyjscia.Ten co walnął babola musi to poprawić...
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

20 Lut 2015, 13:19

Błąd należy poprawić. Komis kupując auto, sporządził umowę w dwóch egzemplarzach. Obie umowy muszą być identyczne.
Image

Wykonałeś/aś u nas kalkulację? Wyślij link do wyników porównania na PW i postaramy się dla Ciebie obniżyć cenę jeszcze bardziej :)

Akademia mfind - najpopularniejszy w Polsce serwis z poradami ubezpieczeniowymi
mfind
Autoexpert
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
Auto: Volvo S40
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Toyota ProAce - nowy samochód dostawczy Toyota ProAce - nowy samochód dostawczy
    Toyota ProAce będzie odpowiedzią koncernu na rosnące zapotrzebowanie rynku europejskiego na lekkie pojazdy użytkowe średnich rozmiarów. Nowy model będzie dostępny z możliwością wyboru dwóch długości i dwóch ...
    Koncepcyjny crossover Lexus LF-NX Koncepcyjny crossover Lexus LF-NX
    Na tegorocznym Frankfurckim Salonie Motoryzacyjnym miała miejsce światowa premiera nowego modelu koncepcyjnego Lexusa – średniej wielkości crossovera LF-NX. Wraz z tym modelem marka Lexus sonduje możliwość wejścia ze ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Autosacrum 2009