Rejestracja z Niemiec do Polski.

Rejestracja z Niemiec do Polski.

06 Gru 2018, 19:11

Witam serdecznie. Czy szanowni forumowicze mogliby mi pomoc w pewnej sprawie. Otóż, mam auto zarejestrowane na siebie w Niemczech ale chce do Polski przyjechać na święta i je przerejestrować na Polskę. Mam normalne tablice a nie zjazdowe i tu moje pytania:
1. Jak mam to zrobić, bo wiem ze można ominąć akcyzę.
2. Jeśli zamelduje auto w Polsce to pewnie tablice zabierze mi wydział komunikacji z dowodem rejestracyjnym niemieckim, a to jednak będzie mi chyba potrzebne aby wyrejestrować auto w Niemczech.
3. I właśnie jaka powinna być kolejność czy może lepiej wykupić w Niemczech żółte tablice tylko wtedy pewnie będę płacić cło.
Bardzo proszę o pomoc i pozdrawiam.
LPAL99
Nowicjusz

Re: Rejestracja z Niemiec do Polski.

06 Gru 2018, 19:19

Skoro masz samochód zarejestrowany w niemczech to jaki jest powód potrzeby zarejestrowania w Polsce ?

Chcący auto zarejestrować w Polsce, musisz je wyrejestrować w Niemczech.

odp. na 2 . tak w pierwszej kolejności muszisz samochód wymeldować w Niemczech, w Zullasungstelle w dowód wbijają pieczątkę, że wyrejestrowane, a z tablic trzeba oderwać nalepkę i tablice do kosza albo do zwrotu do wydziału niemieckiego.
Ostatnio edytowany przez andrewb25, 06 Gru 2018, 19:21, edytowano w sumie 1 raz
andrewb25
Zaawansowany

Miejscowość: małopolskie

06 Gru 2018, 19:20

Ponieważ chce do polski zjechać na stałe a nie chce autka sprzedawać.
Tylko jak teraz wyrejestruje auto w Niemczech to jak mam się do polski dostać ?
LPAL99
Nowicjusz

06 Gru 2018, 19:25

W Niemczech jesteś i nie wiesz jak się to robi? Bardzo prosto.

1. wyrejestrowujesz samochód
2. kupujesz tablice 5 dniowe + ubezpieczenie do tablic, koszt ok. 100Euro
3. Można wziąć tablice z prawdziwego zdarzenia tzw. celne, z czerwonym paskiem, ale dużo większy koszt ok. 250 Euro, i auto musi mieć ważny TUV, i chyba opłacony podatek drogowy, ale lepiej kupić żółte, masz meldunek to kupisz bez problemów.
4. ewentualnie wymeldować i zlecić przywóz do PL lawetą.

W Polsce akcyzę trzeba będzie zapłacić, inaczej nie zarejestrujesz na PL tablice.
andrewb25
Zaawansowany

06 Gru 2018, 19:57

Dziękuje serdecznie. W takim razie Pani z Urzędu Celnego w Częstochowie wprowadziła mnie w błąd, powiedziała mi ze jeśli mam auto na własność w Niemczech ponad dwa lata to przy przerejestrowaniu na polskie tablice ominie mnie akcyza pod warunkiem ze przez 12 miesięcy nie sprzedam auta.
LPAL99
Nowicjusz

06 Gru 2018, 20:27

zapytaj jeszcze w wydziale komunikacji , ja się z takim przepisem nie spotkałem....
andrewb25
Zaawansowany

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Kiedy używać świateł przeciwmgłowych i o czym pamiętać? Kiedy używać świateł przeciwmgłowych i o czym pamiętać?
    Zamglony krajobraz może wyglądać malowniczo, ale ograniczona widoczność znacząco utrudnia bezpieczną jazdę. Jak jeździć w takich warunkach? Kiedy włączyć światła przeciwmgłowe? Nie zawsze obecność mgły oznacza, że powinniśmy ...
    Co oznacza dla kierowcy znak STOP? Co oznacza dla kierowcy znak STOP?
    Znak STOP oznacza zakaz wjazdu na skrzyżowanie bez wcześniejszego zatrzymania się. Zwykle jest umieszczony tam, gdzie wyjazd z danej drogi jest szczególnie niebezpieczny. Według badań tylko 50% kierowców całkowicie ...

• Re: Rejestracja z Niemiec do Polski.

06 Gru 2018, 20:38

Dokument potwierdzający brak obowiązku zapłaty akcyzy od samochodu osobowego- wpisałem to w Google.
    LPAL99
    Nowicjusz