Renault Clio 2 2001 - położenie sondy lambdy/duże spalanie

Renault Clio 2 2001 - położenie sondy lambdy/duże spalanie

30 Lis 2018, 10:57

Cześć, ostatnio zakupiłem Renault Clio 2 z 2001 roku i po przejechaniu kilkuset kilometrów okazało się, że spala ok. 9l/100km. Jak na silnik 1.2 wydaje mi się to znacznie za dużo (producent podaje spalanie ok. 6 litrów). Stawiam, że może to być wina sondy lambdy i chciałbym ją sprawdzić, jednak nie mam pojęcia gdzie się ona znajduje - czy mógłby mi ktoś wskazać gdzie mniej więcej będzie wkręcona?

I jeśli ktoś miałby jakiś inny pomysł, dlaczego spalanie jest takie wysokie to również proszę o pomoc (filtr powietrza jest ok).
Revins
Obserwowany

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nie wsiadaj za kierownicę jak jesteś wczorajszy! Nie wsiadaj za kierownicę jak jesteś wczorajszy!
    Wraz z nadejściem nowego roku rozpoczął się okres karnawału, a więc czas spotkań towarzyskich i balów. Choć często spożywa się wtedy alkohol, powinni z niego zrezygnować kierowcy – niebezpieczne jest nie tylko ...
    Samochody użytkowe Volkswagena z napędem na cztery koła Samochody użytkowe Volkswagena z napędem na cztery koła
    Marka Volkswagen Samochody Użytkowe od wielu lat oferuje wybrane modele z napędem na cztery koła 4MOTION, od tego roku w salonach dostępna jest pełna paleta produktów. Najdłuższej z napędem na cztery koła sprzedawany ...

•