Renault Clio II 1,5 DCI - Zużywa olej? Drżenie auta?

Renault Clio II 1,5 DCI - Zużywa olej? Drżenie auta?

11 Mar 2015, 21:45

Witam,

Mam samochód Renault Clio II 1,5 dci, rok 2003 w dieslu.
Przebieg to ponad 190 000 km, ale przy 130-140 tys. km wymieniany był silnik, a ten nowo wsadzony miał przebiegu około 40 000 km tak więc na tym silniku powinno być około 90 000 km zrobione. Mam dwa problemy.

1.) Od niedawna zapala mi się dioda od oleju. Za pierwszym razem stwierdziłem, że za mało mi w serwisie wlali bo zawsze wchodziło 4,5 litra, zalali mi 4 litry i twierdzili, że więcej to będzie za dużo. Nie chciałem się kłócić pojeździłem tak z 2 miesiące i się zaczęło. Postanowiłem, że doleje co nieco. Dolałem może z 200 ml. Jeździłem tak kolejny miesiąc może półtora. Znów dioda się zapaliła. Wziąłem więc butelkę oleju i dolałem blisko miesiąc temu 400 ml oleju. Od paru dni znowu zapala mi się dioda. Sprawdziłem rano przed odpaleniem silnika bagnet i nie wygląda tak, żeby oleju brakowało. Można powiedzieć, że kreska jest prawie na połowie ciut poniżej niej. I teraz zaczynam się zastanawiać czy coś świruje elektronika z tym, że pokazuje że za mało oleju czy może faktycznie jest go za mało. Przez te parę dni zauważyłem również, że jak samochód postoi przez noc i rano idę go odpalić to za pierwszym razem nie załącza mi diody od oleju ale już po pierwszej jeździe i ponownym odpaleniu dioda się zapala za każdym razem przez cały dzień. Co może być nie tak?

2.) Samochód od długiego czasu, jeszcze zanim się problemy z diodą od oleju pojawiły w dziwny sposób drży na jałowym biegu. W chwili kiedy go odpalę, czy stoję gdzieś na światłach każdy kto siedzi w samochodzie, aż lekko podskakuje - da się to wyczuć. Gdy dodam trochę gazu objaw ten znika jednak zawsze na luzie samochód lekko podskakuje. Kiedyś ktoś mi mówił, że powodem tego może być, że nie pali na jeden cylinder. Czy to prawda? Jak to sprawdzić?

Jeśli jest tutaj ktoś kto zajmuje się takimi sprawami na terenie Poznania lub okolic lub na trasie Leszno - Poznań prosiłbym o kontakt z chęcią porozmawiam. Chciałbym wyeliminować obydwa problemy.

Z góry dziękuje za odpowiedzi.
bikerleszno
Obserwowany

Prawo jazdy od: 01 05 2006
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Renault Clio II
Silnik: 1,5 DCI
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

Re: Renault Clio II 1,5 DCI - Zużywa olej? Drżenie auta?

13 Mar 2015, 10:33

1.Zapala ci się kontrolka poziomu oleju czy ciśnienia oleju? Bo nie pamiętam dokładnie, ale u ciebie chyba nie ma kontrolki poziomu? Ale mogę się mylić, dlatego pytam.
2. co do drgań silnika - wplne obroty są stabilne, na poziomie 900 obr/min?
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

13 Mar 2015, 10:53

Do tych silników przy wymianie wchodzi 5l,olej 5W40,najlepiej w tych silnikach sprawdza się Elf Excelum 5W40 diesel.Przyczyn drgań silnika może być wiele.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)

13 Mar 2015, 12:11

1.) Zapala się kontrolka od oleju i napis OIL -------- coś takiego :) Wczoraj sprawdzałem bagnet i faktycznie chyba poziom oleju spada :( Jest poniżej połowy już...

2.) Co do wolnych obrotów to trzyma ten sam poziom, czy akurat 900 obrotów to nie wiem być może ciut mniej 750-800 nie wiem dokładnie musiałbym się przypatrzeć ale samochód telepie :/

Ogólnie przydałby się jakiś spec od tego w Poznaniu lub okolicach żeby podjechać i sprawdzić...
bikerleszno
Obserwowany

Prawo jazdy od: 01 05 2006
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Renault Clio II
Silnik: 1,5 DCI
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Mitsubishi ASX 2013, Mocny – Bezpieczny – Prosty Mitsubishi ASX 2013, Mocny – Bezpieczny – Prosty
    Od dnia premiery w 2010 roku model Mitsubishi ASX sprzedał się w 250 tyś. egzemplarzy, z czego 140 tyś. znalazło nabywców w Europie i Rosji. Tym samym pojazd stał się globalnym rynkowym przebojem firmy Mitsubishi Motors ...
    Luxury Sedans, Midsized - Audi A6 Luxury Sedans, Midsized - Audi A6
    Czasopismo "Consumer Reports" ogłosiło Audi A6 najlepszym samochodem w kategorii luksusowych sedanów średniej wielkości - "Luxury Sedans, Midsized". Redakcja magazynu oceniała właściwości jezdne, jakość wnętrza, zużycie ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      Infiniti Q50
      Autosacrum 2009
      MINI Clubman Bond Street, tył