Renault espace zapala się serwis

23 Wrz 2012, 12:02

witam jestem posiadaczem renault espace z 2005r z silnikiem 3.0 Dci i mam nietypowy problem po włączeniu silnika po chwili zapala się lampka ,,checked injection,, muszę wyłączyć silnik odczekać 15s i po ponownym włączeniu ruszyć ,jak przejadę ok 400 metrów lekko przyszpieszając wszystko jest ok do ponownego wyłączenia silnika. Byłem na warsztacie i po podłączeniu do komputera wyskoczył błąd uszkodzony zawór elektromagnetyczny turbo, po wymianie bez zmian błąd ten sam, wymieniłem jeszcze raz na nowy z serwisu i dalej tak samo, wyskoczył też błąd uszkodzony egr, po wymianie bez zmian. Może ktoś miał podobny problem i wie jak je rozwiązać. proszę o poradę pozdrawiam
bugi1975
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 01 02 1992
Auto: renault espace
Silnik: 3.0 dci
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2005

24 Wrz 2012, 20:09

Wian nie koniecznie leży po stronie zawóru elektromagnetycznego a w jego instalacji, jakie błędy wyrzuciło?? konkretne numery błędów??
przemek217
Launch X-431 DIAGUN - tester diagnostyczny
Awatar użytkownika
 
Posty: 611
Miejscowość: Limanowa
Prawo jazdy: 16 01 2005
Auto: Audi a6 C5
Silnik: 1.8 T 150KM AEB
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

25 Wrz 2012, 07:08

witam dokładnie nie pamiętam numeru błędu raz było brak połączenia z zaworem i uszkodzony zawór a drugim razem brak masy. Na tablicy w aucie zapala się sprawdz wtryski ale na komputerze wtryski są ok .
bugi1975
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 01 02 1992
Auto: renault espace
Silnik: 3.0 dci
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2005

25 Wrz 2012, 07:42

Przyczyną problemów może być sterownik <np zalany, zaśniedziałe styki> lub instalacja tego sterownika i czujników, wtryski też nie koniecznie są dobre mimo iż nie wywala ich błędów.
przemek217
Launch X-431 DIAGUN - tester diagnostyczny
Awatar użytkownika
 
Posty: 611
Miejscowość: Limanowa
Prawo jazdy: 16 01 2005
Auto: Audi a6 C5
Silnik: 1.8 T 150KM AEB
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Kierowcy groźniejsi od piorunów w czasie burzy
    W czasie burzy wielu kierowców najbardziej obawia się wyładowań elektrycznych, choć tak naprawdę dużo większe zagrożenie stanowią nieprzewidywalne zachowania innych uczestników ruchu oraz kiepska widoczność, ...