Renault Kangoo Z.E. - 10tyś. sprzedanych egzemplarzy

16 Wrz 2013, 12:36

Sieć Renault świętuje dziesięciotysięczną rejestrację modelu Kangoo Z.E. – w 100% elektrycznego samochodu dostawczego, europejskiego lidera w segmencie vanów. Klucze do samochodu wręczono panu Gerhardowi Dechowi, ze spółki Deutche Bahn, we wtorek, 10 września, podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie.

Renault Kangoo Z.E. - 10tyś. sprzedanych egzemplarzy

We wtorek, 10 września, podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie, Béatrice Foucher, Dyrektor Programu Samochodów Elektrycznych w Renault, Uwe Hochgeshurtz, Dyrektor Generalny Dyrekcji ds. Klientów Korporacyjnych oraz Achim Schaible, Dyrektor Renault Niemcy, uroczyście wręczyli klucze do dziesięciotysięcznego Kangoo Z.E. panu Gerhardowi Dechowi, Dyrektorowi ds. Zakupów i Technologii w spółce Deutche Bahn. Samochód ten zostanie przydzielony do specjalistycznego pionu usług serwisowych przedsiębiorstwa.

Kangoo Z.E. jest liderem wśród elektrycznych samochodów dostawczych w Europie, a jego sprzedaż stanowi dziś niemal 10% sprzedaży Kangoo w wersji dostawczej. Ponadto jest to najczęściej wybierany samochód elektryczny we Francji – francuskie firmy zakupiły już około 6 000 egzemplarzy.

Od momentu wprowadzenia na rynek pod koniec 2011 r., Renault Kangoo Z.E. zbiera bardzo pozytywne recenzje w prasie – m.in. otrzymało tytuł Międzynarodowego Vana Roku 2012 (International Van of the Year 2012). Wśród klientów cieszy się równie dobrą opinią – 95% jego użytkowników jest zadowolonych z zakupu i podkreśla przyjemność z prowadzenia, brak hałasu oraz dużą ładowność.

Renault Kangoo Z.E. - 10tyś. sprzedanych egzemplarzy

Wizerunek Kangoo Z.E. – samochodu dostawczego o zerowej emisji – został odświeżony w czerwcu tego roku dzięki liftingowi przodu oraz nowemu wyposażeniu, w którym znalazł się multimedialny system z modułem łączności R-Link.

Kangoo Z.E. jest produkowane wyłącznie w fabryce MCA Maubege (Francja) i sprzedawane w około dwudziestu krajach Europy.

źródło: Renault
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3426
Zdjęcia: 12470
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

08 Lip 2018, 23:02

Co to jest tyś.? Tyśące? :lol:
Rexman
Nowicjusz
 
Posty: 27
Zdjęcia: 1
Miejscowość: Mała
Prawo jazdy: 22 02 1979
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 120d
Silnik: M47 T2 D20 163KM.
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

19 Lip 2018, 14:32

Haha trafne spostrzeżenie! :D :D :D
Mateuo
Nowicjusz
 
Posty: 16
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Baterie ze stałym elektrolitem Toyoty – co wiadomo do tej pory?
    Toyota jest znana jako pionier elektryfikacji samochodów i największy producent hybryd. Jednocześnie marka inwestuje w rozwój technologii pojazdów na wodór. To jednak nie znaczy, że największy ...
    YUKÕ program car-sharingowy w Europie oferujący wyłącznie hybrydy
    YUKÕ to nowy program car-sharingowy Toyoty, którego flota składa się wyłącznie z samochodów z napędem hybrydowym. Jego pilotażowe wersje zostały uruchomione w Dublinie w Irlandii oraz w Forli we Włoszech. ...

  •