Renault Laguna 3 wymiana progów

Renault Laguna 3 wymiana progów

14 Mar 2015, 16:47

Witam, Najechałem na kamlot i uszkodziłem prawy próg, auto na gwarancji, AC więc naprawa w ASO. Nie chcieli prostować tylko wymienić, niechętnie ale się zgodziłem. Na kolejnym przeglądzie zajrzałem pod spód i oto co zobaczyłem.
Prawdopodobnie przy wymianie opon na zimowe "fachowiec" podłożył podnośnik pod próg, widać wgniecenie, ale nie to jest najgorsze. W miejscu wgniecenia wyraźnie widać rozwarstwienie blach progu wewnętrznego i zewnętrznego. Mam pytanie, czy te blachy powinny być zespawane lub zgrzane? Wygląda mi na to że nie są a tylko zasmarowano to połączenie masą uszczelniającą.
pozdrawiam Bogdan
pozdrawiam Bogdan
bogdan1947
Nowicjusz

Miejscowość: Gdynia

Re: Renault Laguna 3 wymiana progów

08 Kwi 2015, 22:20

W Lagunach są fabryczne zabezpieczenia podwozia masa bitumiczną i widocznie partacz je zdarł, źle zrobił próg i nie nałożył masy na nowo. Dobrze zrobiona robota nie powinna się róznić od roboty fabrycznej, zwłaszcza że robiło to ASO. Jeśli tego nie zrobią jak trzeba, to za rok-dwa będziesz mieć rdzę w tym miejscu.
Anjin
Aktywny

Auto: Peugeot

09 Kwi 2015, 18:58

Tak, podwozie jest zakonserwowane masą, ale przecież była wymiana progu.
Widziałem auto już po lakierowaniu wtedy podłoga nie była w żadem sposób połączona z progiem, potem już widziałem jak była zasmarowana masą bitumiczną. W moim pytaniu wcześniejszym nie napisałem precyzyjnie, ale chodziło mi o to właśnie połączenie.
pozdrawiam Bogdan
pozdrawiam Bogdan
bogdan1947
Nowicjusz

09 Kwi 2015, 19:03

Na mój rozum ASO powinno robić wszystko zgodnie z technologią producenta, a jeżeli masz zastrzeżenia, to bierz rzeczoznawcę, rób zdjęcia i ślij wszystko do centrali we Francji, o ile nie zechcą naprawiać tak jak trzeba w Polsce. Trochę te wszystkie pseudo-serwisy autoryzowane się rozpanoszyły i nie ma co dawać sobie wejść na głowę.
Anjin
Aktywny

Auto: Peugeot

09 Kwi 2015, 20:48

Zapodaj zdjęcie abyśmy wiedzieli co pisać.
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 01 01 1981
Auto: Fabia I , Fabia II
Silnik: 1,4 AME , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

10 Kwi 2015, 07:46

Dzięki za chęć pomocy, zrobię zdjęcia i coś tu wstawię.
Nie zależnie od wszystkiego zamierzam się do nich wybrać, tym bardziej że widzę już delikatną korozję na połączeniu progu fabrycznego z dospawanym.
Mieli wymienić cały, a wymienili od przody do tylnego błotnika i skasowali od ubezpieczyciela 6,5 klocka.
pozdr. Bogdan
pozdrawiam Bogdan
bogdan1947
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Dwa egzemplarze Audi R18 e-tron quattro na FIA WEC, Bahrajn Dwa egzemplarze Audi R18 e-tron quattro na FIA WEC, Bahrajn
    Od następnej rundy FIA WEC w Bahrajnie w wyścigach wezmą udział dwa egzemplarze Audi R18 e-tron quattro. Będzie to pierwszy start prototypowego pojazdu marki Audi na piaskach pustyni. Jazda nocą i wysokie temperatury to ogromne ...
    II Runda Extremizer Motor Show 2012 w Częstochowie / relacja II Runda Extremizer Motor Show 2012 w Częstochowie / relacja
    10 tysięcy widzów zjechało w miniony weekend do Rudnik k. Częstochowy na Extremizer Motor Show! Ci, którzy są uzależnieni od adrenaliny i kochają motoryzację, na pewno długo tego weekendu nie zapomną! Nic dziwnego ...

•  
    • Warto przeczytać
    • 8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Monster Truck Rock Star, 11
      Autosacrum 2009
      Subaru Impreza STI