Renault Laguna - Emisja co2

20 Gru 2008, 15:01

Witam , mam problem z moja Laguna 1.8 16V bylem dzis na tescie i okazalo sie ze przekroczylem emisje CO2 norma to nie wiecej jak 0.3% a mi wyszło ze mam 2.56%
Wie ktos moze co to moze byc i jak to sprawdzic , czy clip pokaze mi co jest nie tak jesli na wyswietlaczu wszystko jest ok
auto ma przejechane 130 000 km i nigdy nie sprawilo mi problemow

Low Idle ( 890rpm ) CO 2.56 vol% - powyżej 0.3% to zle - Tu jest zle
HC 0 ppm - powyżej 0 ppm to zle

High Idle ( 2610rpm ) Lambda
CO 0.01 vol% - pomiedzy 0.97 i 1.03 jest dobrze Wiec to jest w porzadku tlko co tym powyzej
HC 7 ppm - powyzej 200 ppm to zle , jak to sprawdzic bez zbednej wymiany czesci
Dali mi taki wydruk
grzegorz-grg
Nowicjusz
 
Posty: 1

20 Gru 2008, 23:00

Sprawdz sondę lambda.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

18 Lut 2009, 22:54

Hello. Norma jaka masz przekroczona dotyczy nie CO2 a CO (tlenek wegla). Rzeczywiscie, powinno sie sprawdzic LambdaSonde. Ja jednak proponowalbym udac sie jeszcze raz na badanie, ale wczesniej rozgrzac silnik na bardzo ekonomicznej jezdzie (poza miastem) a ponadto sprawdzic stan filtra powietrza.
Antares69
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 35
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Roadmap E - samochody elektryczne od Volkswagena
    "Roadmap E" koncern Volkswagen rozpoczyna największą w światowym przemyśle samochodowym ofensywę w dziedzinie samochodów elektrycznych. Najpóźniej do 2030 roku Volkswagen dokona elektryfikacji całej oferty swoich ...