Renault Laguna II 1.9DCI (BRAK ROZRUCHU)

Renault Laguna II 1.9DCI (BRAK ROZRUCHU)

20 Lut 2013, 20:03

Witam.
Przyjechałem sprawnym autem na parking. Następnego dnia chcąc odpalić auto po włożeniu karty do czytnika nie zaświeciła się żadna kontrolka( tylko ta od alarmu zaczeła szybko migać) podświetlenie klimatronika też nie działa i START nie reaguje , poza tym reszta elektryki działa poprawnie tj. navi radio, światła itp. akumulator jest w 100% sprawny... bezpiecznik ALIM UCH jest dobry. Proszę o poradę .
Z góry dziękuję.
sztyfler
Obserwowany

Prawo jazdy od: 17 01 2009
Auto: Renault Laguna II
Silnik: 1.9 DCI
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

Re: Renault Laguna II 1.9DCI (BRAK ROZRUCHU)

22 Lut 2013, 22:30

Przyczyn może być kilka. Zacznij od sprawdzenia pozostałych bezpieczników. Jak wszystkie będą ok, to może być, że siadł czytnik karty. Czasami pomagało wyjąc z niego wtyczkę, popsikać "kontaktem" lub podobnym sprayem. Możesz też otworzyć ten czytnik ( nie ma dużo roboty ) i sprawdzić , czy nie jest wyłamany jakiś pin lub nie ma czegoś zaśniedziałego. Sprawdz też klemy na akumulatorze, czy nie są luźne - miałem kiedyś przypadek, że jedna z klem była lekko luźna ( można nią było pokręcić na bolcu akumulatora ) były te same objawy . Możesz też spróbowac założyć inny czytnik.
Bo rozumiem, że drugą ( zapasową ) kartą próbowałeś? I centralny z karty działa? Bateria sprawdzona?
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

23 Lut 2013, 11:43

Tak kolego sprawdzałem 2karty ... i w każdej to samo jest ... wszystko działa centralny działa również... bateria też jest ok ... bezpieczniki wyciągałem i to samo.. jest możliwość że to przez układ blokady kierownicy?? bo tak mi powiedział że to może być przyczyną... że może być zepsute przez to... bo z akumulatorem też wojowałem odkręcałem klemy i było wszystko ok raczej.... nic się nie zmieniło..
CZytnik kart też chyba nie siadł bo miałem na zamiankę i dalej to samo:)
sztyfler
Obserwowany

Prawo jazdy od: 17 01 2009
Auto: Renault Laguna II
Silnik: 1.9 DCI

23 Lut 2013, 15:27

jest możliwość że to przez układ blokady kierownicy??

Jest taka możliwość.

W twoim przypadku najlepszym sposobem będzie podłączenie się pod komputer i sprawdzenie błędów.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

25 Lut 2013, 12:58

Wilgoć jest największym wrogiem elektroniki tych aut.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)

28 Sie 2013, 20:07

Witam jestem tu po raz pierwszy bo mam podobny problem, tylko ze moje auto po dluższym przytrzymaniu przycisku start/stop odpala. Również stało sie to "nagle" wrzuciłam karte i nic tylko kontrolka czerwona miga ,kiedy włączam start załączają sie dopiero same kontrolk(gdzie to wcześniej odbywało sie zaraz po właczeniu karty) i kierownica sie odblokowuje, muszę nacisnac drugi raz i na chwile zaskakuje ale jak odejme palec zaraz sie wylacza, musze dłużej trzymać aż całkowicie odpali. Może może ktoś mi pomóc, przebywam obecnie za granicą a tu niestety takie usługi srogo kosztują :cry: z góry dziękuje.
yustys25
Obserwowany

Prawo jazdy od: 09 08 2000
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: renault
Silnik: 1,9 TDI
Rok produkcji: 2005
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wyróżnienie w plebiscycie Wyróżnienie w plebiscycie "Auto Lider" dla Audi S7
    Audi S7 zdobyło wyróżnienie w plebiscycie Auto Lider, który jest organizowanych w Polsce przez redakcję tygodnika Motor i miesięcznika Auto Świat. To sportowe z coupe zwyciężyło głosami czytelników i ...
    BMW M6 Gran Coupe - wysokie osiągi i luksus BMW M6 Gran Coupe - wysokie osiągi i luksus
    Trzeci wariant nadwoziowy rasowego samochodu sportowego BMW M6 zostanie zaprezentowany światu jako BMW M6 Gran Coupe, dołączając do znanych już modeli Coupe i Convertible. Nowy członek rodziny M6 nie wyrzekł się ani wyjątkowego ...

• Re: Renault Laguna II 1.9DCI (BRAK ROZRUCHU)

05 Mar 2015, 08:00

Witam ja mam taki problem ze chcialem odpalic lagune 2004 rok i tak wlozylem karte przycisk start i bylo pare takich tykniec jakby zegarka wyswietlil sie komunikat sprawdz abs i nie odpala. Ktos pomoze?
    krzysiek1985
    Obserwowany

Prawo jazdy od: 16 05 2008
    Auto: renault laguna 2
    Silnik: 1.9 dci 120 km

• Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda