Renault Laguna II Grandtour 1.9 DCI

Renault Laguna II Grandtour 1.9 DCI

30 Paź 2010, 15:20

Witam,

jeżdżąc swoją Laguną często ustawiam sobie wyświetlanie ilości km, które pozostały do tankowania. Dziś przytrafiła mi się dziwna sytuacja. Zatankowałem, oczywiście wskazówka podskoczyła w górę, a dokładnie do 270km. Przejechałem 25-30km wszystko ok. Zostawiłem auto na parkingu, wracam, odpalam i ustawiam ponownie wskaźnik i co widzę? Gdy wychodziłem z auta miałem ok. 250km, a gdy wróciłem pokazuje mi 200km.

Zaznaczam, że nie posiadam żadnych wycieków. Jedyne co przychodzi mi na myśl to fiksujący komputer?

Jest to auto z 2005r. Nigdy wcześniej nie miałem takich problemów.

Będę wdzięczny za wskazówki.

Pozdrawiam,
M.
matjed
Nowicjusz

Re: Renault Laguna II Grandtour 1.9 DCI

06 Sty 2011, 22:09

Komputer zazwyczaj dostosowuje zasięg do stylu jazdy. W różnych markach samochodów potrzebuje jednak na to różnego dystansu. Według mnie najlepiej to działa w VW i pokrewnych. Najgorzej w Toyocie, bo jak można wytłumaczyć, że tankując do pełna po przejechaniu 750 km od poprzedniego tankowania do pełna komputer z uporem maniaka twierdzi, że przejadę tylko 650.
heemir
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Żory
Prawo jazdy od: 0- 0-1984
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Audi 80 B4
Silnik: 1.9 TD 75KM
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Poskramiacz śniegu z 1934 roku - Skoda Popular Poskramiacz śniegu z 1934 roku - Skoda Popular
    Czeska marka rozwijała przemyślane i skuteczne sposoby na radzenie sobie z dużym śniegiem i trudnym zimowymi warunkami już ponad osiemdziesiąt lat temu. Znany model POPULAR dokonał podczas zim lat 30 wielu spektakularnych ...
    Toyota Auris Touring Sports pierwsze w pełni hybrydowe kombi Toyota Auris Touring Sports pierwsze w pełni hybrydowe kombi
    Podczas Salonu Motoryzacyjnego w Genewie Toyota zaprezentuje Aurisa Touring Sports, czyli odmianę kombi kompaktowego modelu, którego druga generacja z sukcesem zadebiutowała w Europie na początku 2013. Przywrócenie ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Autosacrum 2009
      Subaru Impreza STI