Renault laguna l1 ph1 linka licznika

15 Kwi 2009, 18:23

witam mam problem z linką licznika w mojej lali ktra jest z 95 r.mianowicie urwała mi się przy skrzyni naprawiłem ją tylko teraz po podłączeniu jej do licznika kręci ale po włożeniu do skrzyni nic żadnej reakcji ,czyż by uszkodzony slimak w skrzyni-może ktos miał podobny przypadek prosze o podpowiedz ; :?:
gierand
Nowicjusz
 
Posty: 8
  • 15 Kwi 2009, 23:10

    Naprawiłeś starą linke czy założyłeś nową? Jak starą to kup nową. Jak jest nowa to coś ze ślimakiem. Albo trybiki albo otwór na linke jest wyrobiony i nie napędza jej bo się obmykuje
    BANAN23
    Początkujący
     
    Posty: 243
    Miejscowość: Jabłonna Lacka

    17 Kwi 2009, 18:44

    naprawiłem starą, jest ok powiedz mi tylko czy ta plastikowa końcówka która wchodzi w skrzynie nie powinna być tak wciśnięta żeby tam sie aż zapieła, bo nie wiem dokładnie ,ale patrząc na jej koniec raczej tak.Może to jest przyczyną bo ja ją tylko tak włożyłem do końca pozdro. :?:
    gierand
    Nowicjusz
     
    Posty: 8

    17 Kwi 2009, 18:52

    Linki z prędkościomierza nie da się naprawić.Najczęściej wyrabia się koniec tej linki,który jest wkręcony w skrzynię biegów.Rzadko,ale zdarza się też,że wyrabia się w liczniku.Jak tą linkę skrócisz,to będzie ona za krótka i albo nie będzie wchodziła do końca w skrzyni albo w liczniku.
    Musisz kupić nową linkę.Cena nie jest aż tak bardzo zaręcona,żeby kombinować z naprawą.Chyba,że masz wyrobione gniazdo ślimaka,który tą likę napędza.A jest to możłiwe.
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

    18 Kwi 2009, 19:13

    ostatnie moje pytanie-gdzie znajde jakiś schemat lub instrukcje skrzyni z góry dzięki.
    gierand
    Nowicjusz
     
    Posty: 8
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Zmęczenie, sen - przyczyny wypadków drogowych
      Zmęczenie to prawdopodobnie najbardziej bagatelizowany czynnik wśród przyczyn wypadków drogowych, ponieważ jego rzeczywisty udział jest trudny do zmierzenia. Szacuje się, że zmęczenie ma wpływ na nawet 30% wypadków ...