Renault Laguna- Świece.

Renault Laguna- Świece.

26 Kwi 2011, 09:32

Koledzy mam pytanie dotyczące świec. Co ile jest najlepiej zmieniać świece [LPG]? Pytam, bo sam dopiero nabieram doświadczenia w świecie motoryzacji, a od każdej osoby, którą pytałem dostawałem różne odpowiedzi. W internecie też można przeczytać różne wersje :???:
Pozdrawiam
Lukasz90
Początkujący

Miejscowość: Żyrardów

Re: Renault Laguna- Świece.

26 Kwi 2011, 15:03

Do gazu najlepiej założyć świece platynowe z jedną elektrodą i zmniejszyć przerwę do 0,7 mm. Na takich świecach można zrobić 70-100 kkm.
andrzej_124
Stały forumowicz

27 Kwi 2011, 07:38

andrzej_124 napisał(a):Do gazu najlepiej założyć świece platynowe z jedną elektrodą i zmniejszyć przerwę do 0,7 mm. Na takich świecach można zrobić 70-100 kkm.

Jeżeli chodzi o elektory to już wiem, że do gazu najlepiej kupić z jedną, ale właśnie przeczytałem, że nie nadają się do gazu - i ludzie często popełniają ten błąd, bo myślą, że są lepsze. Więc jak to jest? I jaka marka, bo chyba NGK są słabe?
Lukasz90
Początkujący

27 Kwi 2011, 08:46

NGK to dobra firma (jeśli nie najlepsza) jeśli mówimy o świecach zapłonowych, czy innych komponentach układu zapłonowego. co do świec - a może kup dedykowane świece do LPG? NGK produkuje takie świece zapłonowe i na takich myślę, że spokojnie mógłbyś te 50k km zrobić. jest tylko jeden problem - jak widać nie należą do najtańszych.
Ostatnio edytowany przez Marian27, 11 Maj 2011, 10:03, edytowano w sumie 1 raz
Marian27
Nowicjusz

Miejscowość: Warszawa

27 Kwi 2011, 08:51

Marian27 napisał(a):a może kup dedykowane świece do LPG? NGK produkuje takie świece zapłonowe i na takich myślę, że spokojnie mógłbyś te 50k km zrobić. jest tylko jeden problem - jak widać nie należą do najtańszych

Dzisiaj czytałem z rana, że nie ma tak naprawdę świec do gazu. Takie świece to chwyt marketingowy tak samo jak niby olej do gazu. Śmiać mi się chce, bo Marian27, napisałeś, że
Marian27 napisał(a):NGK to dobra firma (jeśli nie najlepsza) jeśli mówimy o świecach zapłonowych, czy innych komponentach układu zapłonowego
a w tym samym artykule do którego odnosiłem się wcześniej było napisane, że NGK to słaba marka, ale jak już trzeba kupić to oby nie z turcji, chin itp. :)
Lukasz90
Początkujący

27 Kwi 2011, 11:34

Lukasz90 napisał(a):
Marian27 napisał(a):a może kup dedykowane świece do LPG? NGK produkuje takie świece zapłonowe i na takich myślę, że spokojnie mógłbyś te 50k km zrobić. jest tylko jeden problem - jak widać nie należą do najtańszych

Dzisiaj czytałem z rana, że nie ma tak naprawdę świec do gazu. Takie świece to chwyt marketingowy tak samo jak niby olej do gazu. Śmiać mi się chce, bo Marian27, napisałeś, że
Marian27 napisał(a):NGK to dobra firma (jeśli nie najlepsza) jeśli mówimy o świecach zapłonowych, czy innych komponentach układu zapłonowego
a w tym samym artykule do którego odnosiłem się wcześniej było napisane, że NGK to słaba marka, ale jak już trzeba kupić to oby nie z turcji, chin itp. :)

Czy w takim razie autor tegoż artykułu napisał zatem które świece są dobre? Bo skoro napisał, które są złe, powinien też napisać, które są dobre.

Przede wszystkim producentów świec nie ma tak dużo. Oprócz wspomnianych wcześniej NGK jest Beru, Bosch, Champion, Denso. Innych bym nie kupował. I tyle, napisałem że NGK to dobry producent na podstawie własnych doświadczeń, a na większości forów internetowych NGK zbiera pochlebne opinie.
Marian27
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak naładować akumulator? Jak naładować akumulator?
    Ładowanie akumulatora to pozornie łatwe zadanie, jednak może nastręczyć pewnych trudności. Jak poradzić sobie z tym wyzwaniem? Przede wszystkim należy pamiętać, że akumulator może być ładowany jedynie prądem stałym. Dlatego ...
    Skoda Octavia Green E Line - CEZ ją przetestuje Skoda Octavia Green E Line - CEZ ją przetestuje
    Dwa modele SKODY Octavii Green E Line pierwszych całkowicie elektrycznych samochodów, zostaną poddane testom przez przedsiębiorstwo energetyczne. SKODA, w celu sprawdzenia możliwości flotowych na swoim nowym, elektrycznym ...

• Re: Renault Laguna- Świece.

27 Kwi 2011, 12:15

Marian27 napisał(a):
    Lukasz90 napisał(a):

Czy w takim razie autor tegoż artykułu napisał zatem które świece są dobre? Bo skoro napisał, które są złe, powinien też napisać, które są dobre.

Przede wszystkim producentów świec nie ma tak dużo. Oprócz wspomnianych wcześniej NGK jest Beru, Bosch, Champion, Denso. Innych bym nie kupował. I tyle, napisałem że NGK to dobry producent na podstawie własnych doświadczeń, a na większości forów internetowych NGK zbiera pochlebne opinie.

Pewnie zakupię NGK, skoro są dobre, a śmiałem się z tego, że wszedzie piszą co innego. Autor napisał, że są niedobre, ale nie podał innych, które powinno się kupić :)
    Lukasz90
    Początkujący

27 Kwi 2011, 15:52

ilu kierowcow, tyle opinii :)

myślę, że co byś nie kupił z trójki Beru, Denso, NGK to będzie dobre. :) wystrzegaj się tylko chińskich podróbek z Allegro :)
    Marian27
    Nowicjusz

30 Kwi 2011, 08:51

Lukaszu,ja kupuję do LPG świece NGK,jedno elektrodowe,wymieniam co 30 tyś km(po 15 reguluję odstęp elektrod na 0.7 mm(fabrycznie 0.8).Po 30 tyś km.wyglądają dalej jak nowe.NGK to mocny producent świec :!:

[ Dodano: 30 Kwiecień 2011, 09:52 ]
    Gdybym nie wymienił, to na 100 % wytrzymają drugie tyle.
    PhantomASA1
    Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)

30 Kwi 2011, 11:00

ok, więc dzieku za radę. Skoro je polecacie to znaczy, że muszą być dobre. PhantomASA1, kupujesz zwykłe świecie czy niby te specjalne do gazu?
    Lukasz90
    Początkujący

30 Kwi 2011, 11:12

Kupuję te najtańsze, z wgłębieniem na dolnej elektrodzie.Kiedyś jeździłem na BOSCH SUPER 4 -elektrodowych(4xdroższe),silnik chodził tak samiutko ,chociaż?! Na 1 elektrodowych ma lepsze spalanie.Minusem 1 elektrodowych jest tylko konieczność regulacji odstępu co 15 tyś km,ja nie wymieniałbym ich nawet co 30 tyś km,ale jeździłem w trasy.Teraz?!Mam stare w bagażniku,reguluję i nie wymieniam.Trzeba zaznaczyć jednak,że świece dość szybko się zużywają,jeśli silnik pali olej,LPG do szybszego zużywania świec się nie przyczynia,ja nic takiego nie zauważyłem.Przewody jeśli założysz porządne z rdzeniem ferrytowym ,to LPG też nic złego im szybko nie zrobi.Na fajowatych, silnik będzie źle chodził nawet gdy będą nowe,nie zapominaj o przewodach,same dobre świece to za mało,kable są jeszcze ważniejsze :!:
    PhantomASA1
    Forumowicz VIP

13 Maj 2011, 08:53

PhantomASA1, jeżeli chodzi o przewody to masz coś konkretnego do polecenia w normlanej cenie?
    Lukasz90
    Początkujący

15 Maj 2011, 07:06

Łukaszu sorry ,przeoczyłem pytanie.TOP dla mnie, jeśli chodzi o cenę i jakość to SENTECH lub JANMOR(przewody z rdzeniem ferrytowym),ja kupuję te pierwsze.
    PhantomASA1
    Forumowicz VIP

17 Maj 2011, 07:30

już kupiłem świece jednoelektrodowe NGK (japan) i przewody boscha z rdzeniem ferrytowym (uk).
    Lukasz90
    Początkujący

• Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Autosacrum 2009