Renault Laguna

Renault Laguna

18 Lut 2009, 07:50

mam problem z gazem. Przy 100 km/h nagle auto zaczyna mi mulić i traci moc. Wciskam gaz do dechy a auto nie jedzie tylko prędkość traci ???? Co to może być ???
Ostatnio edytowany przez Lukii81, 27 Lis 2010, 16:38, edytowano w sumie 1 raz
Lukii81
Nowicjusz

Miejscowość: Tychy

Re: Renault Laguna - problem z gazem

18 Lut 2009, 12:37

Wygląda mi na problem elektroniczny...Na benzynie jest tak samo?
Napisz coś więcej-co to za laguna,jaka instalacja.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 18
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy od: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: różne ,ale ulubiona-Laguna 2,0
Silnik: 114 KM,
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

18 Lut 2009, 14:46

reno laguna 98r. Silnik 1,8. Nie wlasnie na benzynie idzie normalnie. Problem jest tylko jak przełaczam na gaz !!
Lukii81
Nowicjusz

Miejscowość: Tychy

18 Lut 2009, 18:38

Stawiam na uszkodzony reduktor albo elektrozawór.Konieczna wizyta w warsztacie...
artur73
Awatar użytkownika

22 Lis 2010, 23:07

Dobry wieczór.
Jestem Kobietą i nie bardzo znam się na autkach a mam problem.Trzy tygodnie temu kupiłam Renault LaguneII 1,6 16 V 2004 r.Jeździłam autkiem przez tydzień,później wstawiłam je na warsztat.Za instalowano mi w Lagunie instalację gazową sekwencyjną BRC i od tego czasu zaczął się mój koszmar.Autko gaśnie mi gdy zwalniam,gdy np.dojeżdżam do ronda,gdy skręcam.Nie wiem co to może być,jutro jadę po raz kolejny na warsztat.Pierwszym razem jak pojechałam to kazali mi pojeździć na benzynie i zobaczyć czy też będzie gasł,nie gasł,na kolejnej wizycie podłączyli autko pod komputera,niby miało być już ok ale niestety nadal nie jest.Ciekawa jestem czego dowiem się jutro..Ostatnio coś mi mówili,że może trzeba wymienić świece i kable,dodam,że wcześniej to autko nie jezdziło na gazie tylko na benzynie...
Czy miał ktoś podobny problem?
Pozdrawiam
Magda
:)
Magda i Daniel
Nowicjusz

Zdjęcia: 0
Miejscowość: Zachodniopomorskie

22 Lis 2010, 23:47

Magda,jezeli jestes ze Szczecina to mogę podac Ci namiary na dobrego mechanika ktory zajmuje się inst.gazowymi...
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 2014
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Mazda 2 1,5 SKYACTIVE-G o mocy 90 KM Mazda 2 1,5 SKYACTIVE-G o mocy 90 KM
    Samochód Mazda 2 wyposażony jest w silnik benzynowy czterocylindrowy o pojemności 1,5 który generuje 90 KM, a to pozwala na osiągnięcie pierwszej "setki" w czasie 9,4 sekundy. Średnie spalanie wg producenta ...
    [VAN-D] Galaxy mk1 2,3 / Trajet 2,0 / Grandis 2,4 / 807 2,0 [VAN-D] Galaxy mk1 2,3 / Trajet 2,0 / Grandis 2,4 / 807 2,0
    Podstawowe kryteria zestawienia: - VAN segmentu D - silnik benzynowy o mocy około 150KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2005 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Ford Galaxy mk1 2,3 - 145KM - Hyundai ...

• Re: Renault Laguna - problem z gazem

23 Lis 2010, 09:16

Migi60 napisał(a):Magda,jezeli jestes ze Szczecina to mogę podac Ci namiary na dobrego mechanika ktory zajmuje się inst.gazowymi...

Mieszkam 100 km od Szczecina więc nie widzę problemu,mogę tam pojechać jeśli tylko uzyskam odowiedz co dzieję się z moja Renią i ten mechanik rozwiąże mój problem..
    Dziś jadę na ten warsztat gdzie instalacja była zakładana.Jestem ciekawa co mi powiedzą.
    Odezwę się po powrocie i napiszę czego dziś się dowiedziałam..
    Pozdrawiam
    Magda
    Magda i Daniel
    Nowicjusz

23 Lis 2010, 10:53

wsadz gazownika do auta i niech podepnie kompa w czasie jazdy ,a pozatym zaplacilas wiec wymagaj ,jesli niejest wstanie tego ustawic niech zaplaci za inny warsztat ,kolega ma takie samo auto z gazem i smiga ze az milo jedynie to cewki raz w roku jedna wymienia bo zawsze ktoras padnie.
    dalton ,nie mylic z daltonizmem:)
    dalton
    Początkujący
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Wodzislaw Śl
    Auto: Audi a4
    Silnik: 2.0 bp+ lpg 131 KM
    Typ: Sedan/Limuzyna

23 Lis 2010, 16:05

dalton napisał(a):wsadz gazownika do auta i niech podepnie kompa w czasie jazdy ,a pozatym zaplacilas wiec wymagaj ,jesli niejest wstanie tego ustawic niech zaplaci za inny warsztat ,kolega ma takie samo auto z gazem i smiga ze az milo jedynie to cewki raz w roku jedna wymienia bo zawsze ktoras padnie.

Wróciłam z warsztatu,wymienili mi świece. :roll: Powiedzieli,że jeśli nadal będzie moja Renia gasła to trzeba będzie sprawdzić przepustnice. :roll: Co prawda w drodze powrotnej nie zgasła mi ani razu,zrobiłam 70 km ale i tak mam stracha. :wink: To nic fajnego gdy autko gaśnie na zakręcie,łatwo wtedy o wypadek.Nie dosć,ze zniszczę auto to jeszcze mogę zrobić komuś albo sobie krzywdę.. :cry:
    Dziękuję za podpowiedź,następnym razem tak zrobię,wsadzę gazownika do auta,nie wiedziałam,że może podpiąć kompa w czasie jazdy. :lol:
    Mam nadzieję,że ja też wkrótce bedę śmigała moją Renia tak jak Twój kolega i zapomnę o tych niemiłych incydentach.. :mrgreen:
    Pozdrawiam
    Magda
    Magda i Daniel
    Nowicjusz

26 Lis 2010, 10:19

Tak czytam o twoich problemach i sądzę,że niewiele trzeba żeby to auto nie gasło.
    Na początek trzeba zdjąć przewód gumowy z otworu przy chłodnicy,którym napychane jest powietrze pędem auto do obudowy filtra powietrza,ewentualnie skierować jego końcówkę do tyłu.
    Zakładam,że nie masz sekwencyjnej instalacji tylko mieszalnikową..?

Auto pewnie gaśnie przy dojeżdżaniu do świateł,jak zwalniasz i tak przy prędkości 30/40 km/h i to na luzie..?
    Tak samo jest na zakrętach i gaśnie tylko wtedy gdy te zakręty przejeżdżasz na luzie (bez wkleszczonego biegu)..?
    W takim razie masz kiepski reduktor ,w którym na zakręcie siła odśrodkowa domyka membrany w tym reduktorze i silnik nie ma tyle gazu co potrzebuje więc gaśnie.

Moja rada..,to zmienić nawyki i pokonywać zakręty z wkleszczonym biegiem !

O gaśnięciu przy hamowaniu napisałem wcześniej ale też można zrezygnować z jazdy na luzie przy hamowaniu i tyle..!
    pozdro
    artur73
    Awatar użytkownika

26 Lis 2010, 18:42

artur73 napisał(a):Tak czytam o twoich problemach i sądzę,że niewiele trzeba żeby to auto nie gasło.
    Na początek trzeba zdjąć przewód gumowy z otworu przy chłodnicy,którym napychane jest powietrze pędem auto do obudowy filtra powietrza,ewentualnie skierować jego końcówkę do tyłu.
    Zakładam,że nie masz sekwencyjnej instalacji tylko mieszalnikową..?

Auto pewnie gaśnie przy dojeżdżaniu do świateł,jak zwalniasz i tak przy prędkości 30/40 km/h i to na luzie..?
    Tak samo jest na zakrętach i gaśnie tylko wtedy gdy te zakręty przejeżdżasz na luzie (bez wkleszczonego biegu)..?
    W takim razie masz kiepski reduktor ,w którym na zakręcie siła odśrodkowa domyka membrany w tym reduktorze i silnik nie ma tyle gazu co potrzebuje więc gaśnie.

Moja rada..,to zmienić nawyki i pokonywać zakręty z wkleszczonym biegiem !

O gaśnięciu przy hamowaniu napisałem wcześniej ale też można zrezygnować z jazdy na luzie przy hamowaniu i tyle..!
    pozdro

Witam...
    Nie mam zwyczaju jeździć na luzie,instalacja jest sekwencyjna założona dokładnie 05.11.2010r. BRC...Jest nowa i na gwarancji!!!
    Zgadzam się,autko gaśnie gdy dojeżdżam np.do świateł albo do rąda,skrzyżowania...Nie dojeżdżam na luzie a tym bardziej nie wchodzę na luzie w zakręty,chyba żaden normalny człowiek tego nie robi???Renia gaśnie wtedy gdy redukuję z 3 na 2.Dziś tez byłam na warsztacie,wysłałam mechanika na przejażdżkę ,żeby się przejechał, zobaczył jak to wygląda.Jemu też Renia zgasła wiec co on też ma zwyczaj jeżdżenia na luzie???...To na pewno nie jest to co napisałeś ale Dziękuje za pomoc...To ,że jestem kobietą wcale nie oznacza,że nie potrafię jeździć...Jadę na warsztat znowu w poniedziałek.Jeśli w końcu mechanik dojdzie do tego co to jest to dam Wam znać...
    Pozdrawiam
    Magda
    Magda i Daniel
    Nowicjusz

27 Lis 2010, 00:02

Możesz zrobić zdięcia tej instalacji pod maską?
    Migaz
    Zaawansowany

Miejscowość: warszawa
    Auto: Mercedes
    Silnik: m104
    Typ: Kombi
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 1994

27 Lis 2010, 13:27

Migaz napisał(a):Możesz zrobić zdięcia tej instalacji pod maską?

Witaj..
    Zrobiłam 2 zdjęcia i dodałam je do swojej galerii :???: ,nie wiem tylko czy o takie fotki instalacji Ci chodziło.Jeśli nie to mogę poszukać pod maska czego innego,pstryknąć i dodać.Wybacz ale jestem kobieta i to co jest pod maska jest dla mnie czarną magia :cool:
    Pozdrawiam
    Magda
    Magda i Daniel
    Nowicjusz

Re: Renault Laguna

28 Lis 2010, 23:25

Nie dużo mogę wywnioskować z tych zdjęć, ale widzę przynajmniej, ze prawdopodobnie jest dobrze nawiercony kolektor co ma zasadniczy wpływ na pracę samochodu. Sądzę, że najprawdopodobniej winę za gaśnięcie samochodu ponosi regulacja. Poproś aby mechanik wsiadł z tobą za kierownicą w auto (ty za kierownicą on z komputerem) i pojedźcie na przejażdżkę. Jeśli zrobi zapis danych (nie wiem jak obecnie jest w BRC ale większość instalacji ma taką funkcję) to po analizie dojdzie co trzeba zmienić.
    Migaz
    Zaawansowany

Miejscowość: warszawa
    Auto: Mercedes
    Silnik: m104
    Typ: Kombi
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 1994

• Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG