Renault Master zatankowanie dzwinej ropy

Renault Master zatankowanie dzwinej ropy

16 Lis 2012, 08:45

Witam, mam pytanie. Znajomy dal mi około 10 litrów ropy wyglądała ona trochę dziwnie (brązowa) lecz mówił że jest ona z uzdatniaczem i leży u niego już dosyć czasu, zatankowałem nią mojego busa po czym po przejechaniu 1km samochód tracił obroty oraz zaczoł się dusić, zgasiłem silnik pojechałem na stację drugim samochodem zalałem około 20litrów dobrej ropy dolałem do baku lecz to nie pomogło... samochód odpalił lecz strasznie kopcił po czym zgasł i nie chciał odpalić.. spompowałem trefną ropę, samochód normalnie odpalił przez przejechanie około 3km kopcił lecz później było już okej, teraz pytanie czy muszę wymieniać jakiś filtr paliwa lub coś innego żeby nic się nie stało z silnikiem?

Z góry dzięki za odpowiedzi ;)
Vaxos
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 18 12 1990
Auto: Renault Master
Silnik: 2,5 diesel
Paliwo: Diesel
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

Re: Renault Master zatankowanie dzwinej ropy

16 Lis 2012, 13:20

Ropa, którą dostałeś to prawdopodobnie był olej opałowy - znajomy cię poprostu naciągnął.
Jeżeli teraz jest już ok, to teoretycznie nie musisz nic wymieniać - to, że z początku silnik się jeszcze dławił, kopcił itd było zapewne dlatego, że w układzie paliwowym był ten olej opałowy. Ale potem go "przepaliło" i teraz w ukłdzie jest już ta ropa, którą nalałeś ze stacji.
Możesz oczywiście wymienić filtr paliwa - napewnio nie zaszkodzi.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

17 Lis 2012, 17:14

dzieki wielkie za odpowiedz :)
Vaxos
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 18 12 1990
Auto: Renault Master
Silnik: 2,5 diesel
Paliwo: Diesel
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

02 Gru 2012, 10:14

olej opalowy jest czerwony pozy tym auto na tym jezdzi a tamto bo byl jakis syf
kamilszczak01

02 Gru 2012, 19:32

kamilszczak01 napisał(a):olej opalowy jest czerwony pozy tym auto na tym jezdzi a tamto bo byl jakis syf

Nooo - tak jest wg przepisów :) Ale jak ktoś nalał tam jakiegos barwnika niewiadomo jakiego pochodzenia? Czyż to jakaś nowośc, że do oleju opałowego leje się barwniki, żeby nie był czerwony :) ? Nikt nie wie, co tam było wlane,a my możemy sobie gdybać.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Volkswagen Crafter 4MOTION z napędem firmy Achleitner Volkswagen Crafter 4MOTION z napędem firmy Achleitner
    Volkswagen Samochody Użytkowe wyposażył w tym roku swój największy model "Crafter 4MOTION" w napęd na wszystkie koła. Duża masa Craftera z ładunkiem wymagała zastosowania specjalnej konstrukcji napędu. Skorzystano ...
    Szukasz samochodu do XXX zł? Przeczytaj koniecznie! Szukasz samochodu do XXX zł? Przeczytaj koniecznie!
    Jesteś na tym forum pierwszy raz? Szukasz porady co kupić do wybranej przez Ciebie kwoty? Użyj wyszukiwarki! Może znalazła się już odpowiedź na dręczące Ciebie pytanie, a Ty zaoszczędzisz swój czas! Dbaj o forum i ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      passat b5 german style
      Infiniti Q50