Renault Megane I (RENOwacja)

Renault Megane I (RENOwacja)

07 Sty 2018, 15:00

Witam! Ludziska sprawa jest taka.. Posiadam Renault Megane 1.6 8v 90KM w czystej benzynie z roku 1998. Postanowiłem przeznaczyć od 5 do 6tys na remont samochodu. Głównie potrzebuje porad osób które wiedzą jakich części unikać i mają jakieś ciekawe spostrzeżenia żebym niepotrzebnie hajsu w błoto nie ładował ;) Od razu Wam powiem że choruje na najgorszą chorobę przesłaniającą rozsądek - sentyment. :ok:

Lista potrzeb następująca:

-Wymiana uszczelki pod głowicą (płyn chłodniczy przedostał sie do oleju)
-Wymiana rozrządu z pompą wody
-Belka tylna padła
-Hamulce z tyłu zablokowane
-Progów niema
-Podłoga dziurawa
-Blacha w miejscu mocowania tylnych amortyzatorów w stanie rozkładu
-Wydech urwany w okolicach środkowego tłumika
-nr VIN silnie skorodowany

poza tym auto od dobrych 4 lat dostawało ode mnie tak w d*psko że nie dziwne iż w końcu uszczelka nie wytrzymała. Do samego końca była cholernie jadliwa i mocy nie brakowało. Był moment że nie było mi jej szkoda i odcina za odcinką, teraz jednak postanowiłem ratować co zostało :) Co dziwne cała elektryka wszystko ładnie chodzi (lusterka, szyberdach, światła, a przez 9 lat które jest u nas wymieniane były tylko cewki zapłonowe (!) no i oczywiście standardowo oleje, filtry itp.

Proszę o jakieś sensowne porady. co przykładowo z belką.. kupować? regenerować? używki szukać?

Dodam że koszty robocizny sporo spadną mam znajomego z kanałem i migomatem ;D

-
sawikGAMES
Obserwowany

Prawo jazdy od: 02 04 2012
Auto: Renault Megane I
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

Re: Renault Megane I (RENOwacja)

07 Sty 2018, 16:20

Obawiam się że budzetu Ci nie wystarczy, na tą chorobę (sentyment) powinni lekarstwa wymyślić :lol:
Sama blacharka wyssie z Ciebie budżet ktory założyłeś. Musiałbyś go podwoić pewnie żeby dało radę
Porady blacharsko-lakiernicze
Kao
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Alfa Romeo GTV Jaguar X-type
Silnik: 2.0 V6 TURBO, 2.0 D

Re: Renault Megane I (RENOwacja)

07 Sty 2018, 17:13

Jak mam być szczery kwestie progów czy jakichś ognisk rdzy zostawię na koniec dla mnie głównie kwestia mechaniczna no i żeby doprowadzić ją do przeglądu :D wiadomo podłoga czy mocowanie amorków być musi
sawikGAMES
Obserwowany

Prawo jazdy od: 02 04 2012
Auto: Renault Megane I
Silnik: 1.6
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Japońskich producentów hybryd czeka rekordowy rok Japońskich producentów hybryd czeka rekordowy rok
    W 2016 roku Toyota sprzedała na świecie 1,4 mln hybryd, zaś w tym roku jest na dobrej drodze do wyniku 1,5 mln egzemplarzy. Łącznie japońscy producenci, przede wszystkim Toyota i Honda, dostarczą w tym roku klientom prawdopodobnie ...
    Kable wysokiego napięcia NGK vs. MOPAR do Chrysler Grand Voyager 3.3 Kable wysokiego napięcia NGK vs. MOPAR do Chrysler Grand Voyager 3.3
    Porównanie kabli wysokiego napięcia i problem z jednym z nich do silnika 3.3 montowanego głównie w samochodach Chrysler Grand Voyager. Jeden kabel WN od świec podczas zdejmowania ze świecy zszedł i na świecy ...

•  
    • Demo Car, Peiying, zabudowa bagażnika, Car Audio
      Tuning Show
      zdj1
      BMW E46 Coupe