Renault Megane I

Renault Megane I

25 Lis 2012, 19:31

Swoim pierwszym postem witam wszystkich forumowiczów i entuzjastów motoryzacji.
Zastanawiam się nad kupnem swojego pierwszego samochodu na którego przeznaczam do 6000zł.
Z góry chciałbym zaznaczyć, iż w tematyce motoryzacyjnej jestem naprawdę zielony, stąd sorky za skrajnie laickie pytania.

Mam jeden konkretny model, który przypadł mi do gustu - Renault Megane I, w wersji hatchback. A że wygląd to nie wszystko, zwracam się do Was, byście wyrazili opinię na temat tego auta.

Konkretnie:
Jako, że jestem studentem moje przyszłe auto powinno być w miarę ekonomiczne, a ewentualne koszty części zamiennych niezbyt wygórowane. Samochód musi być przestronny, gdyż nie będę jeździł nim sam. Głównie do jazdy w mieście, ale również czasami do wypadów długodystansowych poza miasto. Przede wszystkim do spokojnej jazdy (nie mam zamiaru się na nim wyżywać ;) ).
Jestem dosyć wysoki (190cm), stąd w niektórych autach nie czuję się zbyt komfortowo - przekonałem się o tym choćby w Corsie B, czy Polo III.

Pytania do Was:
1) Czy w tej cenie można kupić naprawdę dobrą Megankę już po lifcie?
2) Jaki silnik polecacie? Benzyna/diesel? (i dlaczego)
3) Jak wygląda awaryjność tego samochodu? Co ulega awarii najczęściej?
4) Ewentualne sugestie innych aut tego pokroju.

5) I na koniec swoją drogą - gdzie kupować? Zainteresować się sprowadzeniem auta z Niemiec, czy może aukcje/ogłoszenia?

Na marginesie samochody, które również przyciągnęły moje zainteresowanie:
I. Honda Civic VI
II. Nissan Almera
III. Fiat Punto II
elkris
Nowicjusz

Auto: B/D

Re: Renault Megane I

25 Lis 2012, 21:41

W podanej kwocie najłatwiej znajdziesz Punto II z silnikiem 1.2, który jest dość fajny i bezproblemowy. Co do megane to nie wiem, bo nigdy nie szukałem ;)

Co do Hondy Civic to może za 6 tys. zadbaną V gen. kupisz, chociaż nieco zmęczone hatchbacki VI gen. gdzieś w granicach 6-7 tys. idzie kupić.

Co do kupowania auta zza granicy.. ja jestem ciągle zdania, że zza granicy i tak się nie sprowadzi w miarę dobrego auta za niską cenę, ponieważ dobrych samochodów od tak się za bezcen nie sprzedaje. W podobnym stanie i cenie idzie znaleźć auto u nas w kraju (to jest tylko moje zdanie).
Citron
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1
Prawo jazdy od: 02 03 2010
Auto: Audi A4
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

25 Lis 2012, 23:19

W tej cenie możesz kupić Megane po lifcie ale do małych poprawek i pare osób już też tak kiedyś tu pisało o tym aucie.
Ja osobiście szukałbym auta od osoby prywatnej.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 8
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: Opel Corsa B
Silnik: 1.4 60km
Paliwo: Benzyna

28 Lis 2012, 15:39

W kwestii Punto za te pieniądze- moge się zgodzić,można kupić naprawde dobry i niezawodny egzemplarz. Będzie poza tym o wiele mniej awaryjny niż Megane I.
WiecejOpon
Początkujący

Auto: Seat Leon I

28 Lis 2012, 17:43

co do tych modeli wypowiadał się nie będę bo nie jeździłem i do tego sam jakiegoś poszukuję ale myślę że jeżeli byś jakiś brał to najlepiej z LPG... dlaczego? Wystarczy spojrzeć na ceny na stacjach benzynowych. Co prawda auta palą nieco więcej na gazie niż na benzynie czy oleju napędowym ale niewiele. Auto na gaz będzie tańsze w eksploatacji ;p ( taka jest moja opinia )
TheS
Aktywny
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kraków
Prawo jazdy od: 07 05 2013
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Honda Accord VI / Mazda 5
Silnik: 1.8 136KM /1,8 115KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

06 Gru 2012, 16:48

Odświeżam temat i ponownie kieruję do Was pytania:
1) Jak wygląda awaryjność tejże Meganki?
2) Czy ktoś z Was miał już do czynienia z nią, jakie są Wasze opinie?
3) Stawiam na ekonomiczność - który silnik będzie najlepszy?
4) Czy 5000zł za Megane I przed liftem to rozsądna cena?

Podkreślę, że jestem studentem i mój budżet jest dosyć ograniczony, stąd zależy mi na wiedzy odnośnie ekonomiczności tego samochodu :)
elkris
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sprawne i mocne podwozie z ESP w samochodach Opel ADAM Sprawne i mocne podwozie z ESP w samochodach Opel ADAM
    Śmiały kształt modelu ADAM jest dodatkowo podkreślony przez zastosowanie dużego rozstawu kół (przednich: 1485 mm; tylnych: 1478 mm). Podwozie z rozstawem osi wynoszą-cym 2311 mm zapewnia maksymalny komfort i poziom ...
    Dacia Duster Blackshadow nowa seria limitowana Dacia Duster Blackshadow nowa seria limitowana
    Wszechstronny SUV marki Dacia przybiera nową szatę miejskiego stylu. Dzięki starannie dobranym elementom wystroju zewnętrznego Duster Blackshadow nie pozostanie niezauważony. Wyróżnia go między innymi krata wlotu powietrza ...

• Re: Renault Megane I

17 Sty 2013, 21:00

By nie zakładać niepotrzebnie nowego wątku, podbijam.
    Nastąpiła zmiana i przeznaczam na auto do ok. 7000zł
    Wciąż się zastanawiam, jakie auto będzie dla mnie najlepsze.

Konkretnie rozważam Renault Megane I po face liftingu z silnikiem 1.4 16V (HB)
    Tak jak pisałem w poście powyżej - Interesuje mnie awaryjność tego auta i przede wszystkim, czy będzie dobre dla świeżego kierowcy.

Rozważałem zakup Punto II i uważam, że jest to auto estetyczne i naprawdę dobre. Problem polega na tym, że samochodem będę podróżował często w 4 osoby, a w większości mamy do czynienia z silnikiem 1.2 8V, który raczej nie będzie wystarczający.

Megane natomiast, przynajmniej w tej cenie, ma dużo bogatsze wyposażenie i większy komfort jazdy.

Prosze Was o poradę i garść informacji, czy warto się taką Meganką zainteresować :)
    elkris
    Nowicjusz

• Warto przeczytać
    • IMG 20170410 223115
      Toyota TS040 Hybrid, bolid hybrydowy, tył
      Dziewczyna - Skoda Superb
      Nissan Friend-Me, model koncepcyjny, tylne światła