Renault Megane z gazem sekwencyjnym, dziwny problem

Renault Megane z gazem sekwencyjnym, dziwny problem

05 Kwi 2009, 17:50

Witam. Mam Renówkę z rocznym gazem, kupiłem go niedawno już z gazem i jakiś czas temu zauważyłem że paliwo znika zbyt szybko jeśli tylko odpalam na benzynie. Czy jest może opcja aby instalacja sama nie wystarczała i auto spalało również benzynę? Jeśli tak to dlaczego tak się dzieję i czy tak ma być ? Napisze jeszcze że nie jest to jakieś ogromne „spalanie” tej benzyny jednak na pewno zbyt duże. Auto jest w silniku 1,6 16V i pali około10-11 litrów gazu w mieście. Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam
Emzil
Nowicjusz

Miejscowość: Kielce/Poznań

Re: Renault Megane z gazem sekwencyjnym, dziwny problem

05 Kwi 2009, 20:28

Odpalasz na benzynie,to normalne i niezbędne,wiesz jakie są chwilowe momenty zużycia benzyny w czasie rozgrzewania silnika?Już nie pamiętam ale coś około kilkuset litrów na 100 kilometrów,rozgrzewasz silnik na benzynie to zauważyłeś to okropne opójstwo,gdybyś jeżdził tylko na benzynie tego byś nie zauważył gdyż potem spalanie spada do np.10 litrów na 100 kilosów.Ja też rozgrzewam silnik na benzynie,żre wtedy niczym Baracuda! Wiesz o co mi chodzi z tym zużyciem benzyny? Spróbuj tylko rozgrzewać silnik na gazie to zobaczysz ile ci pójdzie tego gazu :shock: a potem przełaczaj na benzynę ,dostrzeżesz odwrotność tego procesu ,będzie ci gaz z kolei szybko niknął,nie rób tego jednak z względów oczywistych.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)

05 Kwi 2009, 20:59

W samochodach francuskich nie jednokrotnie jest potrzeba zastosowania emulatora który oszukuje wskaźnik benzyny. Samochód przelicza dystans jaki pokonuje na ilość paliwa która powinna znikać z baku i wyświetla to na wkaźniku. Jak taki emulator jest zamontowany to po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu wskaźnik pokazuje faktyczna ilość paliwa. Masz samochód z sekwencyjnum gazem więc nie możliwe by pobierał benzynę przy jeździe na gazie bo na to nie pozwoli system i się wyłączy. Może być oczywiście też sam fakt rozgrzewania silnika i jazda na benzynie przy zimnym silniku. Kiedy jeździsz na któtkich dystansach także dużo ubywa benzyny.
Migaz
Zaawansowany

Miejscowość: warszawa
Auto: Mercedes
Silnik: m104
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1994

06 Kwi 2009, 20:00

Dziękuje Wam za odpowiedzi. Jednak zastanawia mnie jeszcze fakt, iż któregoś dnia jechałem już dłuższy czas na gazie a w trakcie tej jazdy zapaliła się kontrolka rezerwy benzyny. Ma to jakieś sensowne wytłumaczenie ? To tak jakby również ubywało benzyny gdy jechałem na gazie ...
Emzil
Nowicjusz

06 Kwi 2009, 20:17

Ja gdy jadę na benzynie i przełączę na gaz bez uprzedniego wypalenia benzyny to po prostu silnik słabnie i gaśnie.Niemożliwym jest by twój silnik spalał równoczesnie benzynę i gaz!
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)

06 Kwi 2009, 21:46

odpowiedź jak wyżej. Podejrzewam, że jest potrzebny emulator tank foper.
Migaz
Zaawansowany

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jesienne podróże - kilka dobrych rad Jesienne podróże - kilka dobrych rad
    Powoli kończy się lato, a przed nami złota, polska jesień. Pora roku, która swoją zmiennością może zaskoczyć nawet najbardziej doświadczonych kierowców, bo mało kto dostrzega zagrożenia, jakie ze sobą niesie. ...
    Nowy Nissan LEAF Nowy Nissan LEAF
    Przenosząc technologię Zero emisji na nowy poziom, nowy LEAF produkowany w Europie będzie miał swój światowy debiut w Genewie. Nowy LEAF, który został zaprojektowany i opracowany ze szczególnym uwzględnieniem ...

• Re: Renault Megane z gazem sekwencyjnym, dziwny problem

07 Kwi 2009, 13:16

Niestety nie koniecznie musi być jak napisał kolega Migaz ,bo są instalacji sekwencyjne w których jest możliwe podbieranie paliwa przy spadku ciśnienia gazu .Napisz jaką masz instalacje
    DariuszQ
    Nowicjusz

Miejscowość: Warszawa

07 Kwi 2009, 21:12

hmm. jakie to instalacje sekwencyjne montowane do renówek 1,6 16v mają potrzebę podbierania benzyny :?:
    Migaz
    Zaawansowany

07 Kwi 2009, 23:21

Migaz napisał(a):odpowiedź jak wyżej. Podejrzewam, że jest potrzebny emulator tank foper.

Proszę o wyjaśnienie tej groźnie brzmiącej nazwy "emulator tank foper"
    Co do tego jaka jest w nim instalacja gazowa to niestety nie jestem w stanie na tą chwilę napisać ponieważ wyjechałem już na Święta a wszystkie dokumenty od gazu zostały w miejscu gdzie zamieszkuje obecnie :) ale po Świętach napewno dopisze.
    Emzil
    Nowicjusz

08 Kwi 2009, 23:37

Jest to emulator poziomu paliwa. Tak jak już pisałem. U części ,,francuzów,, jest potrzeba takiego urządzenia oszukujacego wskaźnik benzyny przy jeździe na gazie.
    Migaz
    Zaawansowany

09 Kwi 2009, 21:54

mi sie wydaje ze chodzi o elrktro zawory ktore odpowiadaja za to ze podczas jazdy na gazie nie spala sie bezyna :wink:
    >>>kamil<<
    Nowicjusz
    Awatar użytkownika

Miejscowość: zabrze

10 Kwi 2009, 18:39

w instalacjach sekwencyjnych elektrozawory odcinajace benzynę nie istnieją :roll:
    Migaz
    Zaawansowany

• Warto przeczytać
    • passat b5 german style
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata