Renault scenic 2002 problem z podłączeniem anteny

Renault scenic 2002 problem z podłączeniem anteny

20 Wrz 2008, 19:11

Witam,
Czy ktoś mógłby mi powiedzieć gdzie podpiąć antenę GPS? Otóż antena jest przyklejona do szyby w prawym dolnym rogu (wymiary ok. 15x3x2 cm) Problem w tym, że po zdjęciu deski rozdzielczej okazało się, że antena nie była nigdzie podpięta (elegancko zwinięty kabel :cry: ). Dodam tylko, że poprzedni właściciel wymieniał przednią szybe w 2005 i być moze ktoś przy wymianie wypiął antenę. Wyciągnałem odbiornik GPS spod siedzenia ale nie ma tam miejsca na podpięcie wtyczki o takim kształcie jaka jest przy antenie, natomiast jedyne gniazdo w odbiorniku, które wygląda na antenowe jest zajęte, a przewód antenowy prowadzi do jakiegoś niewielkiego (ok 5x5x1 cm) odbiornika mieszczącego się centralnie na dole przed przednią szybą (w pobliżu mechanizmu prawej wycieraczki). I pomyślałem, że albo ta antena nie jest od tego modelu (albo nie od GPS :oops: ) albo powinna być wpięta gdzieś "po drodze" i nie mam pojęcia gdzie. Czy ktoś dysponuje wiedzą w tym temacie i się nią podzieli? Z góry dzięki za pomoc.

Zapomniałem dodać, ze chodzi oczywiście o nawigację fabryczną carminat z czytnikiem CD
czacha
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Co daje aktywny mechanizm różnicowy? Co daje aktywny mechanizm różnicowy?
    Mechanizm różnicowy to nieodzowny elementem każdego samochodu. Jego zadaniem jest umożliwienie niezależnego obracania się kół osi napędzanej na zakrętach, kiedy każde z nich pokonuje inną drogę. W tej roli bardzo ...
    Audi A3 Sportback g-tron Audi A3 Sportback g-tron
    Audi A3 Sportback g-tron to wielki krok marki na drodze ku zrównoważonej mobilności. Kompaktowy pięciodrzwiowy samochód, który zadebiutuje pod koniec 2013 roku, do napędu wykorzystuje Audi e-gaz, paliwo ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Beata Sadowska - Ambasador Marki Prius w Polsce
      Autosalon Genewa 2006
      Mazda CX-9, bok
      Jeep Grand Cherokee w terenie, błoto