Renia czy Cytryna?

Renia czy Cytryna?

22 Kwi 2009, 07:31

Witam wszystkich.otoz po dlugich poszukiwaniach i przemysleniach zdecydowalem sie na kupno citroena xsary picasso.jednak ogladajac ostatnio jedna w komisie wpadl mi w oko renault scenic.oba auta maja 1.6 pojemnosci i sa w podobnym wieku(2000 i 2001).nie pisze o cenie bo nie chce sugerowac a zreszta pare zlotych w jedna czy druga strone to nie ma znaczenia.prosze Was jednak o rade.ktore autko lepsze?nie jestem typem rajdowca wiec osiagi to malo istotna sprawa dla mnie.chodzi mi o pojemne,ekonomiczne,praktyczne auto rodzinne.takie zeby do bagaznika wrzucic wozek i bylo jeszcze miejsce na pampersy:-)no i oczywiscie w miare bezawaryjne(jesli francuzy moga takie byc).prosze bardzo o Wasze opinie.najlepiej jesli macie doswiadczenie z tymi modelami.na co zwracac uwage przy zakupie itp.z gory bardzo dziekuje!pozdrawiam!
gkelvis
Nowicjusz

23 Kwi 2009, 07:51

No francuz jaką opinią się cieszy to widzę,że wiesz.
Korzystne jest to,że za relatywnie nieduże pieniądze,można kupic w miarę dobry rocznik francuza.
Z aut które podałeś wybrałbym te w lepszym stanie. Moim zdaniem w Cytrynie są jednak używane mniej tandetne materiały niż w Renówce.Gdybym znalazł dwa takie auta w podobnym roczniku,cenie i stanie technicznym,to wziąłbym Citroena.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 18
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy od: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: różne ,ale ulubiona-Laguna 2,0
Silnik: 114 KM,
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

23 Kwi 2009, 10:37

oba te samochody są ok , ale wybrałbym citroena , wygodniej się jeździ , o wiele mniej przestarzały estetycznie ... pod względem budowy są raczej podobne

jeśli scenic t ostaraj się aby był po fl
marcinx26
Aktywny
Awatar użytkownika

28 Kwi 2009, 16:13

Ja tam miałem Cytrynę i powiem szczerze, że wyleczylem swoje uprzedzenia do francuzów. Znajomy miał pierwsze Picasso i niedawno wziął nowe z salonu, bo bardzo mu się spodobało.
Renówka nie wiem. Jeździłem kiedyś tylko Premiumką i poza słabej jakości poduszkami pod kabiną było ok. Silnik dCi bardzo czuły na paliwo, ale nie sprawiał problemów.

Tak jak kolega Ci napisał - zwróć głównie uwagę na stan i przebieg. Jeśli to są diesle, to zaglądnij, jak się ma turbina. Jak ktoś ostro dawał, to może cieknąć.
Roach
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Mazda CX-5, nowa generacja modelu Mazda CX-5, nowa generacja modelu
    W środę czyli w przeddzień salonu w Los Angeles, Mazda zaprezentowała zupełnie nową generację modelu CX-5. Ten kompaktowy SUV w 2012 roku dał początek nowej, wielokrotnie nagradzanej gamie modelowej marki, wykorzystującej ...
    Drift kontrolowany z najwyższą prędkością Drift kontrolowany z najwyższą prędkością
    Nissan ustanowił rekord świata Guinnessa w kategorii driftu z najwyższą prędkością. Specjalnie przygotowany NISSAN GT R NISMO z roku modelowego 2016 wszedł w poślizg kontrolowany przy prędkości 304,96 km/h. Masato Kawabata, ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Monster Truck Rock Star, 11
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Infiniti Q50
      Autosacrum 2009