Reno Laguna Problemy z odpalaniem

02 Paź 2009, 08:08

Wiatam wszystkich.mam taki problem.auto mi odpala za pierwszym razem tylko na początku,gdy chce go odopalic za 5 minut musi sie troszke pomęczyc tak z pół minuty i odpali na niskich obrotach 500 a pozniej sobie dojdzie do 1000.Tylko dlaczego po 5-10 minutach nie moze zskoczyc od razu?co jest do wymiany,czy moze akumulator jest słaby?pozdrawiam
grzesiek26
Nowicjusz
 
Posty: 28
Miejscowość: sieradz
  • 03 Paź 2009, 18:24

    Czy jest słaby?!To powinieneś wiedzieć ty ,jeśli rozrusznik słabo kręci to może być wina aku lub samego rozrusznika,to wszystko musi być sprawne jeśli chcesz by autko odpalało bezproblemowo :!: (tyczy się to zwłaszcza właścicieli Diesli)Akumulator nawet nędznej kondycji nabiera energii gdy postoi nieładowany,potem ty tę energię wyczerpujesz i masz problem.
    PhantomASA1
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 8466
    Zdjęcia: 3
    Miejscowość: Z prawdy :)

    04 Paź 2009, 08:54

    Wiatm.to znaczy rozrusznik dobrze kreci,naładuje dzisiaj akumulator i zobaczę czy coś się poprawi.świece miał wymieniane,podczas krecenia po 5-10 minutach dodaj gazu by paliwo dopłynęło ale to chyba nie ma dużego znaczenia z tego co zauważyłem wiec wina jest gdzie indziej.dzieki za dopowiedz.pozrawiam
    grzesiek26
    Nowicjusz
     
    Posty: 28
    Miejscowość: sieradz

    04 Paź 2009, 09:20

    Sprawdż w takim razie filtr paliwa.
    PhantomASA1
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 8466
    Zdjęcia: 3
    Miejscowość: Z prawdy :)

    04 Paź 2009, 11:19

    witam.filtr paliwa powietrza zostały wymienione.ładuje wlasnie akumulator i skąd bede wiedział ze juz jest naładowany gdy wskazówka będzie na 0 czy po przeciwnej stronie wyświtlacza na 5?
    grzesiek26
    Nowicjusz
     
    Posty: 28
    Miejscowość: sieradz

    04 Paź 2009, 12:03

    Aku daje oznaki naładowania wtedy gdy elektrolit zaczyna buzować (to słychać),kiedy wymieniałeś przewody zapłonowe?
    PhantomASA1
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 8466
    Zdjęcia: 3
    Miejscowość: Z prawdy :)
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
      Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
      SKODA Octavia RS na Festiwalu Prędkości Goodwood
      Podczas Festiwalu Prędkości Goodwood 2013 SKODA po raz pierwszy zaprezentuje Nową Octavię RS. Nowa SKODA Octavia RS to sportowa i jednocześnie najszybsza seryjna wersja najważniejszego modelu marki. Samochód będzie ...

    04 Paź 2009, 13:39

    Tzn ja kupiłem to autko pod koniec sierpnia wiec nie wiem jak z przewodami ,a jak sprawdzić czy są dobre?
    grzesiek26
    Nowicjusz
     
    Posty: 28
    Miejscowość: sieradz

    04 Paź 2009, 14:29

    Gdy zapalisz silnik i podniesiesz machę to słychać specyficzne trzaski albo gdy jest ciemno zobaczysz przeskakujące iskry,powinieneś na dzień dobry po kupnie auta wymienić przewody i świece abyś nie miał tak jak moja znajoma ,nie mogła uruchomić auta,hehlała każdego ranka po 10 minut(odpalał w końcu),mechanik powiedział jej by przyholowała auto wtedy gdy jej zdechnie :shock: ,zabrałem się do rzeczy bo było mi jej żal,gdy dotknąłem przewodów to tak mnie krochmalnęło ,że poczułem się chwilowo jak baran który wlazł na pastucha,pojechałem kupiłem przewody Ferrytowe Sentecha oraz świece NGK bez sprawdzania starych,okazało się ,że świece 3 elektrodowe BERU miały elektrody wypalone do połowy :!: ,nigdy nie widziałem tak zużytych świec(koszt ok.150 zł z przewodami),50 tyś km.ma z głowy czyli gdzieś ze 3 lata,to było dwa lata temu do tego czasu autko pali od sztycha :!:
    PhantomASA1
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 8466
    Zdjęcia: 3
    Miejscowość: Z prawdy :)

    06 Paź 2009, 19:20

    Witam.wymieniłem przewody zapłonowe,akumulator naładowany i nadal jest to samo.zauwazyłem ze silnik odpala od razu gdy jest zimny, tylko dlaczego gdy jest nagrzany nie odpala tak od razu?rozrusznik jest ok,kręci gdy przekręcam kluczyk.
    grzesiek26
    Nowicjusz
     
    Posty: 28
    Miejscowość: sieradz

    06 Paź 2009, 20:03

    Wymieniłeś przewody i świece też?!Powinieneś im się chociaż przyglądnąć.Któryś z czujników temperatury może nawalił,jeden mierzy temperaturę silnika a drugi powietrza i przesyłają informację do komputera,który koryguje skład mieszanki.
    PhantomASA1
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 8466
    Zdjęcia: 3
    Miejscowość: Z prawdy :)

    07 Paź 2009, 18:06

    A gdy podłacze go pod komputer to wykaże mi ze dany czujnik jest wadliwy?
    grzesiek26
    Nowicjusz
     
    Posty: 28
    Miejscowość: sieradz

    07 Paź 2009, 18:47

    grzesiek26 napisał(a):A gdy podłacze go pod komputer to wykaże mi ze dany czujnik jest wadliwy?


    moze czujnik regulacji wolnych obrotów jest zniszczony :/ :?: gdy odpaliłes ostatnio silnik na zimnym, za pierwszym to jak chodził nie równo ??
    LakiiLu
    Nowicjusz
     
    Posty: 17
    Miejscowość: Racibórz

    07 Paź 2009, 19:05

    Poczekaj ty piszesz ,że silnik nie chce odpalać czy gorący czy zimny?! To jest wielkie prawdopodobieństwo,że siadł czujnik położenia wału( lub czujnik obrotów silnika gdy silnik w ogóle nie chce odpalić).Pytasz czy komputer wykaże?Jeśli masz tzw.OBD2 (łącze diagnostyczne) to po zapaleniu się lampki check engine trzeba użyć specjalnego komputera diagnostycznego by określić jej rodzaj,jeśli masz samochód starszy to masz łącze OBD ,informacja o wystąpieniu usterki wyświetlana jest tylko na tablicy przyrządów.
    PhantomASA1
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 8466
    Zdjęcia: 3
    Miejscowość: Z prawdy :)

    07 Paź 2009, 21:27

    Możliwe ,że masz uszkodzony czujnik temperatury silnika.Przed odpaleniem ciepłego silnika ściągnij wtyczkę z czujnika temperatury i sprawdź czy ze ściągniętą wtyczką lepiej odpala.Na silniku są dwa czujniki temperatury jeden informuje komputer od wtrysku a drugi steruje wskazowką od temperatury.
    andrzej_124
    Stały forumowicz
     
    Posty: 1704

    08 Paź 2009, 15:54

    Witam .odłączyłem wtyczkę od czujnika temp i pali za każdym razem.jutro wymienie czujnik i powinno być dobrze.dzięki za pomoc

    [ Dodano: Nie Paź 11, 2009 10:31 ]
    jednak to nie czujnik temperatury był problem sie ponowił.gdy odłącze czujnik przepustnicy to wtedy tez odpala od razu.i tak bede wymienial az trafie, raz odpali od razu a raz dopiero po poł minuty krecenia a obroty czasami trzymają na równi a czasami faluja...
    grzesiek26
    Nowicjusz
     
    Posty: 28
    Miejscowość: sieradz